Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak na výběr batohu? Máme pro vás osvědčené rady

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nový školní rok se blíží, jak svému školákovi vybrat vhodný batoh? Výběr batohu určují kritéria jako je výška, věk školáka a objem batohu. Ten navíc musí mít pevná anatomická záda a dostatek reflexních prvků. Přitom je třeba, aby byl co nejlehčí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak na výběr batohu? Máme pro vás osvědčené rady | foto: TOPGAL a.s.

Cena batohu

To, že je batoh nejdražší, často neznamená, že je nejlepší nebo nejkvalitněji ušitý a naopak. Na trhu najdete mnoho batohů od těch nejlevnějších z tržnic či hypermarketů, až po ty nejdražší od nadnárodních značek. Čím se liší a co ovlivňuje cenu batohu? Těch faktorů je velká řada. Nejprve je potřeba se podívat na kvalitu zpracování batohu, včetně propracovaného pevného, anatomicky tvarovaného zádového systému, který je důležitý pro zdravý vývoj zad vašeho dítěte.

Jak na výběr batohu? Máme pro vás osvědčené rady

Jak na výběr batohu? Máme pro vás osvědčené rady

Váha batohu

Jedno z nejdůležitějších kritérií pro mnohé maminky školáků. Ano, váha samotného batohu je velice důležitá, ale opět platí dvojí pohled. Výrazně lehký batoh může znamenat absenci výše zmíněného pevného zádového systému. Není pravdou, že by zádový systém s anatomicky tvarovaným hliníkovým rámem výrazně ovlivňoval váhu batohu. Hliník jako kov je opravdu lehoučký a zatěžuje zádové systémy opravdu minimálně. Úplná absence zádového systému bez anatomického tvarování zad sice ubere na váze batohu, naopak ale může zkomplikovat vývoj zad vašeho dítěte.

Váhu batohu ovlivňuje použitý materiál, aplikace a nášivky na batohu, druh zátěru proti dešti a rozměr a členění batohu.

Jak vyzrát na těžký batoh?

Jak vyzrát na těžký batoh

Firma Topgal, specializovaný výrobce školních batohů, vytvořila zajímavou infografiku, podle které by dítě mělo mít na zádech maximálně 10 – 15 % své váhy. Proto si také jen 20 % všech žáků nosících batoh do této hmotnosti stěžovalo na bolest zad. Naopak z těch, kteří nosí těžký batoh, se s bolestí zad potýká 60 %. A dokonce 3 z 10 žáků nosí alespoň jednou týdně batoh, který je těžší než 33 % jejich hmotnosti.

Váha se nasčítá. Samotný batoh váží kilo, stejně jako všechny potřebné učebnice. Sešity půl kila, stejně také věci v pouzdře a pití. Přičteme ještě 300 g na desky, 200 g jako svačinu, 150 g jako pouzdro a 100gramové pastelky. Dohromady tak batoh váží 4 250 g.

Jak svému batohu odlehčit? Nejtěžší věci v batohu umístěte nejblíže k zádům. Kupujte lehčí vybavení jako je jednopatrový penál nebo plastové desky, láhev dávejte dítěti jen se sirupem, vodu si napustí ve škole. Věci, které doma nejsou potřeba, mohou děti často nechávat ve škole.

Velikost batohu

Školní batoh vždy vybírejte podle velikosti vašeho dítěte. Občas máme tendenci dětem kupovat např. o číslo větší oblečení či boty s tím, že do nich dorostou. U batohů toto prosím neaplikujte. Pokud koupíte např. studentský batoh doporučovaný od 5. třídy prvňáčkovi, byť třeba bude opatřen kvalitním zádovým systémem, pak bude na jeho zádech působit mohutně, nebude správně sedět, délkou bude sahat až na hýždě a opět tím budou trpět jeho záda. Navíc studentské batohy bývají i díky své velikosti těžší než batohy pro první stupeň ZŠ.

Jak na výběr batohu? Máme pro vás osvědčené rady
Jak na výběr batohu? Máme pro vás osvědčené rady
Jak na výběr batohu? Máme pro vás osvědčené rady

Jeden batoh do školy i na výlety

Pokud se rozhodujete, zda svému dítěti nekoupit raději sportovní batoh, který by využilo jak do školy, tak i na výlety, pak tuto možnost rozhodně zavrhněte. Sportovní batohy sice mívají anatomicky tvarovaný zádový systém, který ale nebývá tak pevný jako u školních batohů. To se taktéž týká dna, které je u školních batohů vyztužené či ze speciálních materiálů a na rozdíl od sportovních batohů bývá často opatřeno i nožičkami pro lepší stabilitu.

Jak na výběr batohu? Máme pro vás osvědčené rady
Jak na výběr batohu? Máme pro vás osvědčené rady

Ale já chci batoh s Kittynou!

Ano, děti milují licenční motivy, ale jak dlouho jim přízeň vydrží? Víme, že je těžké tlaku komerce odolat, ale dětských hrdinů je spousta a stále přicházejí noví, takže se může stát, že za rok už bude „Kittyna“ out a dítě bude chtít batoh nový. Pokuste se s dítětem domluvit na kompromisu. Vytipovat tři až pět batohů, které se ze všech zdravotních, velikostních a objemových hledisek líbí vám a budou vašemu potomku velikostně vyhovovat. Z těch ať si dítě samo vybere batoh s motivem mu nejbližším. Přeci jen právě vaše dítě bude daný batoh užívat denně po dobu 3 a někdy i více let.

Jak na výběr batohu? Máme pro vás osvědčené rady

Jak na výběr batohu? Máme pro vás osvědčené rady

Jak na výběr batohu? Kvalitu najdete u specializovaného výrobce

Na výrobu kvalitní anatomicky tvarované batohy se na českém trhu specializuje firma Topgal, která si zakládá na zajímavém a neokoukaném designu svých produktů.

Značka působí také na zahraničních trzích, její dceřiné společnosti najdete na Slovensku, v Polsku i Maďarsku. Výběr batohu, který je šetrný k zádům vašeho potomka, nikdy nebyl jednodušší. Vybrat si ho můžete prostřednictvím e-shopu nebo osobně ve firemní prodejně ve Štenberku.

Více informací najdete na www.topgal.cz nebo na www.matedomaskolaka.cz.

Jak se starat o školní batoh, aby dlouho vydržel?

Jak se starat o školní batoh, aby dlouho vydržel?

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Povánoční výprodej začíná. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Povánoční výprodeje začínají. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Nabušená sekačka, sestava krásného zahradního nábytku z tropického teakového dřeva, plynový gril nebo dokonce parádní...

El Clásico na vlastní oči. Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

El Clásico na vlastní oči: Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

Zhlédnout ta nejkvalitnější fotbalová utkání je snem nejen mnohých mužů. V minulosti to byl problém, jelikož nebylo...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz