Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak na rekonstrukci střechy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Důvodů pro rekonstrukci střechy může být celá řada. Často se jedná o zatékání vody, ale neméně podstatné je snížení energetické náročnosti a mnoho majitelů nemovitostí rekonstrukci střechy spojuje s přístavbou a změnou podkrovních prostor k bydlení. Co všechno však rekonstrukce střechy obnáší?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak na rekonstrukci střechy | foto: ČTK

Zhodnocení stávajícího stavu střechy

Jak na rekonstrukci střechy

Před samotným zahájením rekonstrukce je třeba důkladně zhodnotit její stávající stav a odhalit všechna poškození. Pozornost je třeba věnovat nejen střešní krytině, ale také stavu izolace, zateplení, stavu bednění, nosných krokví atd. V případě komplikovanějších závad lze provést průzkumnou sondu.

Úřední náležitosti při rekonstrukci střechy

Dobrou zprávou je, že podle zákona č. 183/2006 Sb, který je v planosti od roku 2007, není nutné výměnu střešní krytiny ohlašovat, neboť se jedná o udržovací práce. Ovšem v případě, že by po rekonstrukci střechy mělo následovat obydlení podkrovní části, dojde ke změně užívání stavby nebo její části. Proto je vhodné se s předstihem informovat, zda je nutné požádat o stavební povolení, nebo je dostačující pouze ohlášení stavby. Rovněž i změny konstrukce krovu představují zásah do nosné konstrukce. Stavební povolení je nezbytné i v případě, že se stavba nachází v památkové zóně.

Zajištění precizního a plynulého provedení rekonstrukce

Velmi důležitým krokem je výběr zkušeného řemeslníka nebo firmy, která rekonstrukci provede. Zde se nemusí vyplatit řídit se pouze nejnižší cenou, neboť neseriózní jednání by vám mohlo způsobit celou řadu komplikací. Vhodné je získat nějaké reference, informovat se o již dokončených projektech a následně oslovit nejméně dvě vytipované firmy. Velké rozdíly v poskytnutých rozpočtech by mohly značit, že je něco v nepořádku. Vybraná firma by vám rovněž měla poradit s výběhem nejvhodnějšího typu střešní krytiny.

Další možností je nechat si od projekční kanceláře vypracovat projekt, který může sloužit jako podklad při kontrole prováděné práce. Ovšem může se stát, že ne každý pokrývač bude ochoten pracovat s konkrétními materiály, které budou specifikovány v projektu.

Finanční stránka rekonstrukce střechy

Jak na rekonstrukci střechy

Rozhodně se nevyplatí podcenit finanční stránku. Trvejte na tom, aby vám vybraná firma, která bude rekonstrukci provádět, poskytla podrobný rozpočet. Ten by měl zahrnovat samozřejmě samotnou rekonstrukci střešní krytiny, ale také případné zateplení, zajištění dostatečného odvětrávání, úpravy krovů apod. Ve smlouvě o rekonstrukci střechy by měl být specifikován veškerý potřebný materiál, pevná cena za zhotovení opravy a také sankce za nedodržení.

Výběr ideální střešní krytiny

Jak na rekonstrukci střechy

Důležitým krokem je výběr vhodné střešní krytiny. Nutné je brát ohled na polohu dané stavby, nadmořskou výšku, orientaci, ale také konstrukci střechy. V případě rodinných a bytových domů je často volbou betonová střešní krytina nebo pálené tašky, které spojuje dlouhá životnost, dobrá odolnost i barevná stálost. O dalších výhodách betonových tašek lze zjistit více https://www.terran.cz/. Specifické možnosti použití nabízí plechová střešní krytina, vláknocementové desky, přírodní břidlicová střešní krytina, dřevěné šindele, plastová střešní krytina, asfaltové šindele a další, spíše ojedinělé typy střešních krytin.


Nejčtenější

Vsaďte si na MS v Rusku v Tipsportu a získejte 1 000 Kč zdarma

fotbal

Obhájí titul Němci, nebo konečně na trůn vrátí Brazilce? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si během MS...

Program ŠKODA Bez starostí nabízí inovativní možnosti operativního leasingu

Program ŠKODA Bez starostí nabízí inovativní možnosti operativního leasingu

Inovativní produkt v podobě programu ŠKODA Bez starostí přinesla mladoboleslavská automobilka na český trh již v roce...

Pyrenejská řež pro Španěly? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

fotbal

Hned druhý den šampionátu nás čeká jeden z hitů, ve kterém tipéři favorizují Španěly. Vstupte do největší komunity...

Spraví si Argentina chuť? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Spraví si Argentina chuť? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Messi a spol. jdou pro životně důležitou výhru, ale proti stojí silní Chorvaté! Vstupte do největší komunity sázkařů a...

Bydlení začíná parcelou. Jak vybrat tu správnou?

Bydlení začíná parcelou: jak vybrat tu správnou?

Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám usnadní cestu za vysněným bydlením.

Další z rubriky

Slovník realitních makléřů . Rozumíte všemu?

Slovník realitních makléřů - rozumíte všemu?

Máte v plánu prodat byt nebo dům a obrátili jste se na realitní kancelář? Máte občas pocit, že nerozumíte všemu, co vám...

Čím vás okouzlí venkovní betonová dlažba?

Dlažba

V chladnějším období roku pobýváme pěkně doma v teploučku, ale když přijdou jarní teplé a letní parné dny, je čas na...

Pergola a altán: ideální místo pro relaxaci i posezení s přáteli

Pergola a altán: ideální místo pro relaxaci i posezení s přáteli

Zahrada už dávno není pouze místem, kde trávíme spoustu času péčí o záhony, stromy a trávník. Čím dál více lidí využívá...

Najdete na iDNES.cz