Jak Hana Vagnerová studovala v USA

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Herečka Hana Vagnerová se právě vrátila z jazykového pobytu v USA, kde pilovala angličtinu. Jak pobyt v USA hodnotí? Přečtěte si její zkušenosti, postřehy z pobytu a srovnání výuky angličtiny v ČR a v USA.

Hana Vagnerová na jazykovém pobytu v LA | foto: Hana Vagnerová

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jazykový pobyt v USA jsem absolvovala na škole Kaplan Westwood v LA, USA. Školu mi doporučila a pobyt kompletně zajistila agentura Studyline a jsem za jejich tip velmi ráda. Velkou roli u mě hrála jednak lokalita, protože v USA jsem byla i kvůli práci a potřebovala jsem být blízko LA, zároveň se mi moc líbil studijní program. 

Rozhodla jsem se pro studium kurzu General English, který mi v agentuře doporučili, abych mohla stíhat právě i pracovní aktivity. Pokud jsem zrovna nepracovala, účastnila jsem se odpoledních aktivit, které organizovala škola a její studenti. 

Nezapomenu na to, jak jsme jednou hned po hodinách šli na pláž a surfovali jsme, to byl perfektní den. Co bylo na mém pobytu vedle studijních a pracovních aktivit úžasné, byla stoprocentně příroda, ať už jsem se vydala jen na procházku k Hollywood Sign nebo do národního parku Joshua Tree, vždy jsem byla ohromená.

Jak Hana Vagnerová studovala v USA

Co se týká samotného studia, nedá se to s výukou, kterou jsem absolvovala doma srovnávat. Vše totiž probíhá projektově, to znamená, že každý týden je jedno téma, o kterém se studenti učí. Informace si vyhledávají sami, diskutují, píši eseje a výstupem je vždy projekt, ať už skupinový, nebo individuální. Musíte spolupracovat s ostatními, reagovat na to, co říkají i na to, co si myslí.

V žádném případě jsme jen neseděli a nebiflovali, naopak mi přišlo, že angličtinu si osvojuji tak nějak mimochodem a hlavně jsem rozvíjela své schopnosti komunikovat a používat kritické myšlení. V hodinách se nikdo nemohl schovat a jen plout s proudem, každý se musel aktivně podílet, což zaručuje to, že se skutečně něco naučíte. 

Trochu mě zaskočil požadavek na 80% docházku. V zahraničí jsem studovala již dříve, ale nikde docházku nehlídali, pokud jste procházeli testy. Na druhou stranu to podle mě výrazně přispělo k tomu, že mi studium opravdu hodně dalo.

Jak Hana Vagnerová studovala v USA

Celkově myslím, že studium bylo náročné, ale s odstupem času musím uznat, že jedině ku prospěchu věci. I povinná docházka totiž zaručila, že jsme se s ostatními více poznali a ve třídě panovala přátelská a uvolněná atmosféra. Také přístup učitelů je trochu jiný než v Čechách, nikdo se nesnaží vás nachytat a ukázat vám, co všechno neumíte. Učitelé byli sice přísní, ale spravedliví a moc dobře věděli, jak nás motivovat.

Poznala jsem spoustu lidí z mnoha zemí. Bydlela jsem s Argentinkou, poprvé jsem se setkala s někým z Mongolska. Studovalo tam také hodně Jihoameričanů a Asiatů. Seznámíte se s jejich zvyky, ochutnáte tradiční jídla. Přiznám se, že mě fascinovaly jejich příběhy a důvody proč se do LA vydali. Narazili jste na teenagery, které vyslali studovat rodiče, ale i na právníky, kteří naopak s celou svou rodinou přicestovali. I tím je prostředí více motivující, všem tam o něco jde.

Jak Hana Vagnerová studovala v USA

Jazykový pobyt hodnotím na 10 bodů z 10. Byla jsem nadšená a mohu potvrdit, že jsem se opravdu něco naučila. Jazykový pobyt v zahraničí je nejlepší investice, kterou můžete udělat. Všem doporučuju, nebojte se a jděte do toho. Agenturu Studyline chválím jak za doporučení školy Kaplan, tak za perfektní služby při zajišťování pobytu v LA. O vše se postarali, byli profesionální, přátelští a byl na ně spoleh. Určitě je mohu každému doporučit.

Kam pojedete studovat vy?

Seznam jazykových škol, kde můžete v USA studovat angličtinu

Nejčtenější

Nová mobilní aplikace LungScreen upozorní včas na riziko rakoviny plic

Nová mobilní aplikace LungScreen upozorní včas na riziko rakoviny plic

Za podpory České chirurgické společnosti a České pneumologické a ftizeologické společnosti byla spuštěna mobilní...

Největší sportovní prodejna v Praze 5

Největší sportovní prodejna v Praze 5

Chystáte se pořídit si nové vybavení na lyže pro letošní zimu? Nebo hledáte to nejlepší kolo právě pro vás? Pak se...

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Jak co nejlépe rozvrhnout kuchyni? Pomůže vám nový showroom firmy Blum

Jak co nejlépe rozvrhnout kuchyni? Pomůže vám nový showroom firmy Blum

Máte už svou kuchyni v hlavě nebo na papíře, ale bojíte se, že vám pak ve skutečnosti nebude vyhovovat? Navštivte nový...

Další z rubriky

Snazší cesta k financování inovací díky InnovFin

Snazší cesta k financování inovací díky InnovFin

Raiffeisenbank ve spolupráci s Evropským investičním fondem nově nabízí zvýhodněné financování inovativních projektů...

Jak vybrat kancelářský stůl? Podle těchto čtyř kritérií

Jak vybrat kancelářský stůl? Podle těchto čtyř kritérií

Kancelářské prostory musí být jednak funkční a jednak maximálně reprezentativní. Toto tvrzení platí jak pro židle, tak...

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně už zná jméno svého budoucího rektora

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně už zná jméno svého budoucího rektora

Akademický senát Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) zvolil v tajné volbě kandidátem na jmenování rektorem prof. Ing....

Najdete na iDNES.cz