Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak dobře pořídit podnikový informační systém

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  22. července 10:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Před několika lety bychom si nedokázali představit, že by firma potřebovala podnikový software. Dnes však je nezbytností a pořídit si jej musí i ty firmy, které o tom dříve ani neuvažovaly.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podnikové informační systémy | foto: ahr

Podnikové systémy lze rozdělit do tří kategorií. První tvoří účetní a ekonomické systémy, které jsou určené pro podnikatele a malé firmy. Další kategorii pak informační systémy pro střední firmy - ERP (Enterprise Resource Planning).

PodnikatelTy nabízejí daleko větší analytický rozsah a více funkcionalit než ekonomické systémy. Kromě personalistiky či skladového hospodářství obsahují zpravidla již také například CRM (Customer Ralationship Management), Workflow (elektronický oběh dokumentů) či Business Inteligence.

Třetí skupinu tvoří robustní ERP systémy, které pokrývají plánování a řízení všech klíčových procesů ve velkých firmách, a to na všech úrovních od strategické až po operativní.

V současné době již není na pořadu dne otázka, zda informační systém ano, či ne. Jde pouze o to, jaký systém vybrat. Pokud se budete rozhodovat o pořízení podnikového ekonomického nebo informačního systému, je dobré, kromě jeho funkčnosti a ceny, neopomenout ani zákaznickou podporu, kterou jeho dodavatel poskytuje.

Řešení pro firmyJe dobré si zjistit, co konkrétně podpora systému zahrnuje. Servis by měl spočívat nejen v udržování provozuschopnosti a shody s legislativou a v odstraňování chyb, ale, zejména u velkých systémů, i v bezprostřední reakci na organizační změny u zákazníka, v realizaci specifických dovývojů a úprav podle požadavků zákazník a v poskytování hotline služeb a konzultací.

Problém se však může objevit v okamžiku, kdy si informační systém potřebuje pořídit firma, která nově vznikla nebo velmi rychle vyrostla a momentálně nedisponuje dostatečnou hotovostí. Dnes ani tohle však není tak velký problém.

Podnikové systémyMnozí dodavatelé podnikových informačních systémů jej společně vyřešili s některými finančními institucemi. Existuje proto poměrně velký výběr možností financování podnikového softwaru a současně i hardwaru, aniž by zákazník musel v danou chvíli disponovat větším finančním obnosem.

Pokud je právě nyní ve vaší firmě na pořadu dne výběr ekonomického nebo informačního systému, určitě byste neměli opomenout informovat se o možnostech, které nabízejí systémy z řad Helios a Datalock z produkce předního evropského producenta ERP – Asseco Solutions, které pokrývají potřeby firem všech velikostí a oborů podnikání. Veškeré informace na vás čekají na www.assecosolutions.eu.

Autor:

Nejčtenější

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Péče o bazén ve velkém horku. Pouze chemie nestačí

Péče o bazén ve velkém horku: Pouze chemie nestačí

Teploty venku v podstatě každým dnem atakují třicítku, a tak se frekvence koupání ve vlastním bazénu rapidně zvýšila....

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Další z rubriky

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Představujeme vám kvalitní nerezová šroubení Push-In a Push-On od společnosti Schwer Fittings.

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Najdete na iDNES.cz