Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak dobře pořídit podnikový informační systém

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  22. července 10:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Před několika lety bychom si nedokázali představit, že by firma potřebovala podnikový software. Dnes však je nezbytností a pořídit si jej musí i ty firmy, které o tom dříve ani neuvažovaly.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podnikové informační systémy | foto: ahr

Podnikové systémy lze rozdělit do tří kategorií. První tvoří účetní a ekonomické systémy, které jsou určené pro podnikatele a malé firmy. Další kategorii pak informační systémy pro střední firmy - ERP (Enterprise Resource Planning).

PodnikatelTy nabízejí daleko větší analytický rozsah a více funkcionalit než ekonomické systémy. Kromě personalistiky či skladového hospodářství obsahují zpravidla již také například CRM (Customer Ralationship Management), Workflow (elektronický oběh dokumentů) či Business Inteligence.

Třetí skupinu tvoří robustní ERP systémy, které pokrývají plánování a řízení všech klíčových procesů ve velkých firmách, a to na všech úrovních od strategické až po operativní.

V současné době již není na pořadu dne otázka, zda informační systém ano, či ne. Jde pouze o to, jaký systém vybrat. Pokud se budete rozhodovat o pořízení podnikového ekonomického nebo informačního systému, je dobré, kromě jeho funkčnosti a ceny, neopomenout ani zákaznickou podporu, kterou jeho dodavatel poskytuje.

Řešení pro firmyJe dobré si zjistit, co konkrétně podpora systému zahrnuje. Servis by měl spočívat nejen v udržování provozuschopnosti a shody s legislativou a v odstraňování chyb, ale, zejména u velkých systémů, i v bezprostřední reakci na organizační změny u zákazníka, v realizaci specifických dovývojů a úprav podle požadavků zákazník a v poskytování hotline služeb a konzultací.

Problém se však může objevit v okamžiku, kdy si informační systém potřebuje pořídit firma, která nově vznikla nebo velmi rychle vyrostla a momentálně nedisponuje dostatečnou hotovostí. Dnes ani tohle však není tak velký problém.

Podnikové systémyMnozí dodavatelé podnikových informačních systémů jej společně vyřešili s některými finančními institucemi. Existuje proto poměrně velký výběr možností financování podnikového softwaru a současně i hardwaru, aniž by zákazník musel v danou chvíli disponovat větším finančním obnosem.

Pokud je právě nyní ve vaší firmě na pořadu dne výběr ekonomického nebo informačního systému, určitě byste neměli opomenout informovat se o možnostech, které nabízejí systémy z řad Helios a Datalock z produkce předního evropského producenta ERP – Asseco Solutions, které pokrývají potřeby firem všech velikostí a oborů podnikání. Veškeré informace na vás čekají na www.assecosolutions.eu.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Lidé nechtějí čekat týdny na operaci, říká MUDr. Roman Fraško z GHC

Lidé nechtějí čekat týdny na operaci, říká MUDr. Roman Fraško z GHC

Zavedení laparoskopie do chirurgických operačních technik, ke kterému došlo na konci osmdesátých let minulého století,...

TOP HOTEL Praha nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha **** nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha je čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází na Praze 4, pouhých osm kilometrů jižně od centra města,...

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Průběžné sledování rizik u větší skupiny vašich obchodních partnerů, navíc rozptýlených po celém světě, se může zdát...

Najdete na iDNES.cz