Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak chránit a osvěžit unavené oči? Borůvky a lutein

Komerční sdělení   8:00aktualizováno  8:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud se vám zdá, že "sotva koukáte" a unavené oči vás pálí, zkuste osvědčený recept: výtažek z borůvek s obsahem antokyanů pro regeneraci a osvěžení očí s luteinem a dalšími antioxidanty pro jejich ochranu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Unavené oči? To se vás už nemusí týkat! | foto: OTC United, spol. s r.o.

Určitě už jste někde zaslechli, že borůvky jsou "dobré na oči". Je to pravda zjištěná už během druhé světové války piloty britského letectva. Konzumace borůvek totiž jakoby zázrakem "léčila" unavené oči, zlepšovala ostrost vidění, potlačovala šeroslepost. Moderní vědecké výzkumy tato zjištění mnohokrát potvrdila. Ne každý si ale může jít natrhat borůvky, když únavu očí pocítí.

Strix Oční kapky

Strix oční kapky

Na českém trhu můžete koupit pod značkou Strix® již dva přípravky s obsahem nejkvalitnějších kanadských borůvek se zaručeným, vysokým obsahem účinných látek - antokyany. Pro účinnost přípravku není důležitý jen obsah borůvek, ale množství účinných látek extrahovaných z borůvkového extraktu. Tablety Strix ForteTM obsahují nejvyššího množství antokyanů z borůvek na trhu pro regeneraci a novou energii pro unavené oči.

Navíc obsahují ochranný komplex luteinu a dalších 4 antioxidantů bránící oči před škodlivými účinky UV záření a věkem podmíněnou makulární degenerací (VPMD). Pouze tablety Strix ForteTM kombinují jak regenerační, tak ochranný komplex pro vaše oči.

Jedinečný regenerující výtažek z borůvek je obsažen také v očních kapkách Strix®, které nejen osvěžují a zvlhčují suché a unavené oči, ale díky borůvkám očím dodávají novou energii.

Blahodárné účinky borůvek pro náš zrak a unavené oči

Každá modro-fialová tabletka Strix ForteTM obsahuje standardizovaný obsah borůvek s nejvyšším obsahem antokyanů na trhu. Antokyany jsou přirozenou součástí sítnice, tzv. žluté skvrny rozhodující pro ostrost vidění. Při zvýšené námaze očí při čtení, sledování televize, monitoru počítače, řízení auta, vlivem ostrého světla, slunečního záření nebo naopak namáháním očí při šeru a tmě dochází k vyčerpání žluté skvrny sítnice.

Antokyany z borůvek pomáhají obnovit žlutou skvrnu na sítnici a tím očím dodávají novou energii a potlačují jejich únavu. Borůvky zlepšují noční vidění, potlačují šeroslepost a pomáhají zlepšit ostrost zraku. Studie prokázaly, že antokyany zlepšují ostrost vidění a adaptaci na změnu světla při diabetické retinopatii, degenerativních změnách sítnice, poruchách vidění za šera, chabozrakosti, krátkozrakosti a zeleném zákalu.

Ochrana díky antioxidantům - unavené oči jsou minulostí

Kromě opotřebení způsobeného věkem ovlivňuje náš zrak řada vnějších faktorů jako je nadměrné namáhání očí, UV záření ze slunečních paprsků, stres, kouření nebo nezdravá výživa. Tyto faktory aktivují volné radikály, které vyčerpávají žlutou skvrnu na sítnici oka.  Lutein patřící do skupiny karotenoidů je významným antioxidantem, který si lidské tělo samo nevytváří. Hromadí se na sítnici a v oční čočce, kde v roli jakýchsi přírodních brýlí účinně pomáhá při ochraně očí před škodlivými účinky UV záření a brání sítnici oka před věkem podmíněnou makulární degenerací (VPMD), která může vést k postupné ztrátě zraku.

STRIX FORTE

STRIX FORTE

Strix ForteTM zvyšuje hladinu mikroživin v oku a hustotu makulárního pigmentu. Strix ForteTM nejenže pomůže dodat unaveným očím novou energii, ale zlepšuje i ostrost vidění a podporuje přirozený ochranný systém oka, a tím mimo jiné snižuje riziko rozvoje věkem podmíněné makulární degenerace (VPMD). Díky přípravku Strix ForteTM se Vás něco jako "unavené oči" už nebude týkat.

Více na www.strixprooci.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Polovina léta je za námi, ale ta druhá na nás ještě čeká. Ale pozor, řítí se na nás masakr cen. Rázně do nich řízla...

I vy v sobě najdete talent. Začněte malovat

Máme pro vás skvělou zprávu. I vy můžete namalovat třeba takhle krásnou květinu!

Věděli jste, že i vy můžete začít kreslit nebo malovat? Ano, zvládnete to také a ještě si nádherně odpočinete u...

Najdete na iDNES.cz