Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak chránit a osvěžit unavené oči? Borůvky a lutein

Komerční sdělení   8:00aktualizováno  8:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud se vám zdá, že "sotva koukáte" a unavené oči vás pálí, zkuste osvědčený recept: výtažek z borůvek s obsahem antokyanů pro regeneraci a osvěžení očí s luteinem a dalšími antioxidanty pro jejich ochranu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Unavené oči? To se vás už nemusí týkat! | foto: OTC United, spol. s r.o.

Určitě už jste někde zaslechli, že borůvky jsou "dobré na oči". Je to pravda zjištěná už během druhé světové války piloty britského letectva. Konzumace borůvek totiž jakoby zázrakem "léčila" unavené oči, zlepšovala ostrost vidění, potlačovala šeroslepost. Moderní vědecké výzkumy tato zjištění mnohokrát potvrdila. Ne každý si ale může jít natrhat borůvky, když únavu očí pocítí.

Strix Oční kapky

Strix oční kapky

Na českém trhu můžete koupit pod značkou Strix® již dva přípravky s obsahem nejkvalitnějších kanadských borůvek se zaručeným, vysokým obsahem účinných látek - antokyany. Pro účinnost přípravku není důležitý jen obsah borůvek, ale množství účinných látek extrahovaných z borůvkového extraktu. Tablety Strix ForteTM obsahují nejvyššího množství antokyanů z borůvek na trhu pro regeneraci a novou energii pro unavené oči.

Navíc obsahují ochranný komplex luteinu a dalších 4 antioxidantů bránící oči před škodlivými účinky UV záření a věkem podmíněnou makulární degenerací (VPMD). Pouze tablety Strix ForteTM kombinují jak regenerační, tak ochranný komplex pro vaše oči.

Jedinečný regenerující výtažek z borůvek je obsažen také v očních kapkách Strix®, které nejen osvěžují a zvlhčují suché a unavené oči, ale díky borůvkám očím dodávají novou energii.

Blahodárné účinky borůvek pro náš zrak a unavené oči

Každá modro-fialová tabletka Strix ForteTM obsahuje standardizovaný obsah borůvek s nejvyšším obsahem antokyanů na trhu. Antokyany jsou přirozenou součástí sítnice, tzv. žluté skvrny rozhodující pro ostrost vidění. Při zvýšené námaze očí při čtení, sledování televize, monitoru počítače, řízení auta, vlivem ostrého světla, slunečního záření nebo naopak namáháním očí při šeru a tmě dochází k vyčerpání žluté skvrny sítnice.

Antokyany z borůvek pomáhají obnovit žlutou skvrnu na sítnici a tím očím dodávají novou energii a potlačují jejich únavu. Borůvky zlepšují noční vidění, potlačují šeroslepost a pomáhají zlepšit ostrost zraku. Studie prokázaly, že antokyany zlepšují ostrost vidění a adaptaci na změnu světla při diabetické retinopatii, degenerativních změnách sítnice, poruchách vidění za šera, chabozrakosti, krátkozrakosti a zeleném zákalu.

Ochrana díky antioxidantům - unavené oči jsou minulostí

Kromě opotřebení způsobeného věkem ovlivňuje náš zrak řada vnějších faktorů jako je nadměrné namáhání očí, UV záření ze slunečních paprsků, stres, kouření nebo nezdravá výživa. Tyto faktory aktivují volné radikály, které vyčerpávají žlutou skvrnu na sítnici oka.  Lutein patřící do skupiny karotenoidů je významným antioxidantem, který si lidské tělo samo nevytváří. Hromadí se na sítnici a v oční čočce, kde v roli jakýchsi přírodních brýlí účinně pomáhá při ochraně očí před škodlivými účinky UV záření a brání sítnici oka před věkem podmíněnou makulární degenerací (VPMD), která může vést k postupné ztrátě zraku.

STRIX FORTE

STRIX FORTE

Strix ForteTM zvyšuje hladinu mikroživin v oku a hustotu makulárního pigmentu. Strix ForteTM nejenže pomůže dodat unaveným očím novou energii, ale zlepšuje i ostrost vidění a podporuje přirozený ochranný systém oka, a tím mimo jiné snižuje riziko rozvoje věkem podmíněné makulární degenerace (VPMD). Díky přípravku Strix ForteTM se Vás něco jako "unavené oči" už nebude týkat.

Více na www.strixprooci.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás to vyjít draho

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás...

Od nového roku zaplatíte příspěvek do garančního fondu, pokud máte auto zapsané v registru vozidel a nemáte ho...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Pět rad, jak vypadat mladší. Vyhněte se chemii a vyhlaste válku stresu

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Jak vypadat mladší? To je otázka, ke které dříve nebo později dojde každá žena. Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí...

Když střeva vypovědí službu

Když střeva vypovědí službu

Člověk by si řekl, že má svůj život prakticky pod kontrolou. Že si sám rozhoduje o tom, kdy jí, kdy odpočívá, kdy spí a...

Další z rubriky

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Ceny ve studentské architektonické soutěži Central Group byly rozdány. Vyhlášení výsledků proběhlo v Centru...

Smixin, revoluce v mytí rukou

Smixin, revoluce v mytí rukou

Jedná se o inteligentního pomocníka, který je navíc šetrný k životnímu prostředí. Nemusíte na nic sáhnout, Smixin sám...

Najdete na iDNES.cz