Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak cestovat po Praze: MHD, taxi nebo vypůjčeným vozem?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Praze se naskýtá hned několik možností dopravy. Lze cestovat MHD, taxi, pronajmout si vůz, anebo si auto pronajmout i s profesionálním řidičem. Pro koho a v jakých případech jsou jednotlivé varianty nejvhodnější?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak cestovat po Praze – MHD, taxi nebo vypůjčeným vozem? | foto: VLADVI s.r.o.

MHD

MHD v Praze má poměrně širokou síť. Je relativně rychlá a pro návštěvníky levná. Většina Pražanů s ní dojíždí do práce, turisté se dopravují na zajímavá místa. Na druhou stranu však tento způsob dopravy skýtá několik nevýhod. Navzdory husté síti existují hůře dostupná místa, zejména na jihu a okrajích metropole. Výluky jsou na denním pořádku, prodlevy mezi linkami dlouhé a některá části města, například letiště, zůstávají opominuty. Linky mohou nabrat zpoždění, další nepříjemností je nepohodlné cestování se zavazadly. Lidé s reprezentativním oblečením se pak MHD zpravidla vyhýbají úplně, neboť se v ní oděv snadno pomačká či znečistí.

Jak cestovat po Praze – MHD, taxi nebo vypůjčeným vozem?

Taxi

Taxi představuje v Praze dobrou volbu, pokud se potřebujete rychle dostat z místa na místo. Místní taxikáři znají dopravní situaci a vědí, kudy jet. Horší je to s jejich poctivostí, o níž kolují opravdu peprné historky. Existují zdokumentované případy, mezi nimi i takový, kdy si vykutálený řidič taxi služby naúčtoval za kilometr jízdy bezmála 200 Kč. Přeprava tímto způsobem proto vyžaduje zvýšenou pozornost.

Pronájem vozidla

Pronájem vozidla je službou pro lidi, kteří chtějí cestovat pohodlně a být na místě včas. Autem je cesta příjemnější než MHD a zároveň se nemusíte obávat nepoctivého jednání taxikářů. Po určitém počtu najetých kilometrů je dokonce pronájem ve srovnání s taxi cenově výhodnější. Můžete si vybrat vozidlo podle vlastního uvážení a potřeb – od nejmenšího, se kterým zaparkujete téměř všude, až po luxusní, sloužící zároveň k reprezentaci. Nevýhodou služby je především cena, ne každý si ji může dovolit. Čas od času vás také potrápí dopravní situace a obtížnější hledání místa k parkování. I přesto se však pronájem vyplatí, zejména v případě, kdy máte v plánu urazit alespoň 20 a více kilometrů za den a jestliže MHD pro vás nepřipadá v úvahu.

Pronájem vozidla s řidičem

Vozidlo s řidičem oceníte, pokud se nechcete o nic starat. Řidič vás vyzvedne na vámi určeném místě a doveze dle dohody. Cena se zpravidla domlouvá předem. Nejde jen o prémiovou službu pro nejnáročnější klienty, její praktičnost oceníte i tehdy, když cestujete na dovolenou a potřebujete odvést na letiště. V některých případech je vozidlo s řidičem téměř nutností, např. při vyzvedávání důležitého obchodního partnera.

Příklady ze života

Výhody a nevýhody jednotlivých variant si nejlépe ukážeme na příkladech. Vracíte se v ranních hodinách se svou partnerkou z dovolené na Letiště Václava Havla a přemýšlíte, jak se co nejpohodlněji dostat domů do Prahy 2.

MHD nebo taxi? Nejlevnější a nejdražší

Cesta MHD je možná a relativně levná, nicméně budete unaveni a čeká vás ještě minimálně hodina bloudění Prahou. Navíc se budete potýkat se všemi zavazadly. S taxi zdoláte 20 km k domovu v pohodlí za půlhodinu. Zaplatíte okolo 600 Kč za předpokladu, že narazíte na poctivého taxikáře. Budete-li si objednávat taxi předem, může se vám tato varianta značně prodražit v případě zpoždění letu, neboť řidič si naúčtuje i čekání.

Pronájem vozidla nebo vozidlo s řidičem?

Pronájem vozidla se vám vyplatí v případě, že budete kromě cestování z letiště podnikat v následujících dnech ještě další jízdy. U vozidla s řidičem se můžete spolehnout na pevnou taxu 499 Kč, aniž by záleželo na okolnostech v kolik hodin přiletíte, kde v Praze bydlíte a zda váš let nenabere zpoždění. Ve srovnání s taxi se rozhodně vyplatí.

Co si vyberete?

Doprava po Praze je jednoznačně nejlevnější MHD. Zároveň ale jde o velmi nepohodlný způsob cestování, zejména na delší vzdálenosti či se zavazadly. Proto se jeví jako zajímavá alternativa vozidlo s řidičem, které vás pohodlně dopraví, kamkoli si budete přát. Službu vám prokáže i v situacích jako jsou svatby, firemní akce či organizování firemních schůzek.

Taxi v Praze nemá dobrou pověst, přesto jeho služby můžete rovněž uvítat. Vyplatí se zejména na velmi krátké vzdálenosti. Poslední variantu – pronájem vozu – oceníte, když vás v krátké době čeká více cest za sebou.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner nabízející řidičům příjemný prostor s kvalitní kávou a širokou nabídkou čerstvého občerstvení bylo dosud...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Další z rubriky

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dopřejte svému domovu kvalitní dřevěné třívrstvé podlahy QUICK.STEP PARQUET z masivního dřeva, které jsou optimálně...

Youtubeři v Central Kladno

Youtubeři v Central Kladno

Originální rozloučení s prázdninami a zahájení nového školního roku připravuje na pondělí 3. září 2018 od 10.00 hodin...

Kde Siemens vyvíjí řídicí systémy pro celý svět? V Plzni!

Kde Siemens vyvíjí řídicí systémy pro celý svět? V Plzni!

Český Siemens rozšiřuje aktivity plzeňského vývojového centra.

Najdete na iDNES.cz