Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jahodová zmrzlina Mrož. Co vše o ní nevíte?

Komerční sdělení   9:00aktualizováno  9:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jahodová zmrzlina Mrož patří mezi zmrzlinové klasiky. Jak tato ledová pochoutka, která si získala naše srdce vznikla, nám prozradila vedoucí řízení jakosti a vývoje výrobku Prima zmrzlin a žena, která vynalezla recepturu na Mrože, MVDr. Dalena Martiníková.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jahodová zmrzlina Mrož. Co vše o ní nevíte? | foto: Prima zmrzlina

Jahodová zmrzlina Mrož je jakousi vlajkovou lodí Prima zmrzlin. Byl tím úplně prvním produktem, který rozjel Prima zmrzliny jako takové?
Řekla bych to asi tak, že Mrož byl prvním výrobkem nové éry zmrzlin vyráběných tady v Opavě. V Opavě se vyráběly ovocné zmrzliny už v době totality, ale jejich chuť nebyla příliš povedená. Receptura byla úplně jiná, hlavně zmrzliny byly docela dost tvrdé. Takže poté, co vznikla jahodová zmrzlina Mrož, vznikla i nová éra, jinak postavených zmrzlin. Prima, jako značka, rozhodně nevyrostla na Mroži. Prima vyrostla na distribuci a tvorbě zmrzlin. Mrož byl samozřejmě velkou součástí toho všeho, ale celý ten projekt nebyl nikdy postaven na jednom nanuku.

Jaké je vlastně tajemství použitých jahod? Jde o nějakou speciální odrůdu?
Je veliký rozdíl v tom, jak chutnají jahody. Ne vždy chutnají tak, jak by měly. Záleží to na odrůdě jahod. Pro nás je velmi těžké vybrat do Mrože tu správnou jahodu. Díky tomu, že není aromatizován, je přírodní chuť jahody velmi důležitá. Ne vždy je každá sklizeň stejná, záleží i na počasí. Jahody, které používáme mohou být sklizeny jedině v červnu, pak mají tu správnou chuť.

Obecně se spousta jahod dováží, ty ale rostou mnohem kratší dobu, což pro nás není žádoucí. Druhým aspektem je výkyv barevnosti jahod. Může se stát, že jeden Mrož bude růžovější než jiný. A není to změnou receptury. Přírodní barvivo, které je v jahodách, se v průběhu skladování přirozeně odbourává.

Na jahodách samotných to vidět není, ale jelikož se musí zpasterovat (projít určitým tepelným procesem), jejich barva se jakoby trochu naruší. To je pak patrné na konečném produktu. Zároveň je to ale dokladem toho, že jahodová zmrzlina Mrož není dobarvována, což naši zákazníci akceptují.

Je jahodová zmrzlina Mrož nejprodávanější mezi všemi zmrzlinami?
Zmrzlina Mrož rozhodně patří k top výrobkům, a to nejen mezi Prima zmrzlinami, ale také v prodeji zmrzlin v celé České republice.

Kterou zmrzlinu máte ráda vy osobně?
Chutnala jsem snad už všechny zmrzliny, které vás napadnou, ať už to byla zmrzlina z růží, popcornová nebo sezamová. Pro mě je nejlepší vanilková. Musím říct, že na vanilce nejvíc poznám, jestli je výrobce dobrý, nebo ne. Tato chuť je pro mě známkou toho, jak umějí dělat zmrzlinu. Vanilka je v našem oboru doslova prubířský kámen. Je důležité rovněž sledovat a testovat konkurenci, abychom měli přehled.

V loňském roce dostala jahodová zmrzlina Mrož od firmy Prima přírůstek do rodiny. Je jí zmrzlinová novinka Mrož Jahody, která se stala během jediné sezóny sedmou nejprodávanější zmrzlinou na českém trhu. Letošní léto si můžeme osladit variantou Maliny, která je osvěžující právě díky přirozené chuti malin.

Zdroj: Prima zmrzlina, www.primazmrzlina.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

Největší pražský krajinářský park Stromovka v letošním roce slaví své 750. výročí založení. Při této příležitosti...

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne)výhody?

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne) výhody?

Stejně, jako by se auto bez pomoci jen těžko hýbalo, kdyby nemělo motor, tak i hodinky potřebují k tomu, aby mohly...

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Ceny ve studentské architektonické soutěži Central Group byly rozdány. Vyhlášení výsledků proběhlo v Centru...

Najdete na iDNES.cz