Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jablonecké divadlo rozezní hudba. Šansóny, swing i mladé talentované hlasy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Hned tři hudební lahůdky připravilo na nadcházející dny jablonecké Městské divadlo. Recitál skvělé kytaristky Lenky Filipové, večer plný šansónů a swingu pod taktovkou Jana Smigmatora a Dashy a finále pěvecké soutěže Hvězdy nad Ještědem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jablonecké divadlo rozezní hudba. Šansóny, swing i mladé talentované hlasy | foto: Městské divadlo Jablonec nad Nisou

„Chceme ukázat, že divadelní prostor je určený nejen pro divadelní tvorbu, ale i pro další, neméně příjemné projekty, které potřebují zázemí,“ poznamenal ředitel Městského divadla v Jablonci nad Nisou Pavel Žur.

Concertino Lenky Filipové

Jablonecké divadlo rozezní hudba. Šansóny, swing i mladé talentované hlasy

Jablonecké divadlo rozezní hudba. Šansóny, swing i mladé talentované hlasy

Sérii hudebních večerů odstartuje již zmíněné vystoupení Lenky Filipové. Zpěvačka a výborná kytaristka přijede do Jablonce nad Nisou 29. října se svým recitálem nazvaným Corcentino 2014. Diváci se mohou těšit nejen na její kytarovou virtuositu, ale i šansóny a doprovodnou hudbu na klávesy a keltskou harfu. „Lenka Filipová přijede do našeho města po osmi letech a myslím, že se mají diváci skutečně na co těšit,“ zve Pavel Žur. Koncert začíná v 19 hodin.

Swingové pecky na jevišti

Večer plný evergreenů přivezou do města bižuterie Dasha a Jan Smigmator, zpěváci a zároveň průvodci rozhlasovým pořadem o swingu a hudbě padesátých let. V průběhu jejich pořadu zazní nejznámnější hity legendárních bardů žánru - Franka Sinatry, Tonyho Beneta, Elly Fitzgerald , Luise Amstronga, Barbry Streisand a mnohých dalších.

Jablonecké divadlo rozezní hudba. Šansóny, swing i mladé talentované hlasy

„Oba interpreti mají swingovou muziku moc rádi a i oni sami ji skvěle interpretují. Dávají tak do svého vystoupení obrovské emoce a vlastní prožitky, o to větší zážitek návštěvníky čeká,“ říká Pavel Žur.

O popularitě obou protagonistů i jejich „poslání“ svědčí i poslechovost jejich opřadu na Českém rozhlase 2, kde je každou sobotu po poledni poslouchá na 250 tisíc příznivců.

Spolu s nimi vystoupí i známý liberecký orchestr Big´O´ Band Marka Ottla, a tak se mohou návštěvníci skutečně těšit na profesionální show plnou milé a stylové muziky padesátých letech. Swingový večer si můžete vychutnat 10. listopadu od 19 hodin.

Hvězdy září nad Ještědem

Vrcholem série hudebních bonbónků jabloneckého divadla bude již 5. ročník pěvecké soutěže Hvězdy nad Ještědem. Městské divadlo bude patřit v sobotu 15. listopadu od 17 hodin pěveckým nadějím. Dvacítka finalistů soutěže, do které se v tomto roce přihlásilo přes pětapadesát interpretů, předvede diváků to nejlepší, co dokáže.

Jablonecké divadlo rozezní hudba. Šansóny, swing i mladé talentované hlasy

„Soutěž zpěváků je rozdělená do tří kategorií, a tak porota i diváci uvidí výkony několika generací,“ vysvětluje Pavel Žur.

Představí se soutěžící do čtrnácti let, zpěváci v kategorii do 26 let a starší. Jejich pěvecká vystoupení doprovodí kapela, v níž hrají z velké části intepreti ze známé kapely Sto zvířat.

„Každý z účinkujících si vybral píseň podle sebe, aranžmá spolu s nimi připravil Petr Hostinský, který projekt, spolu se mnou připravuje,“ podotýká ředitel divadla.

Jejich pěvecké výkony ohodnotí porotci, mezi nimiž jsou popoví zpěváci i odborníci z branže, například Zlatka Bartošová, skvělá šansoniérka, jíž mohli shodou okolností diváci nedávno slyšet v jabloneckém divadle v pořadu s moderátorem Karlem Voříškem.

Večer bude pestrý nejenom po stránce výběru písní, ale i skladbou účinkujících. Ti budou nejenom z regionu, ale dorazí i zpěváci z Vysočiny, Pardubic, Českých Budějovic nebo středočeského kraje. Moderátorkou večera bude Lucie Peterková. Hvězdy nad Ještědem jsou v produkci Petr Hostinský – Pavel Žur.

Podrobnější informace o akcích najdete na internetových stránkách www.divadlojablonec.cz

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Rezidence Park Masarykova: blízko za sportem a do přírody

Aktuální nabídka prodeje druhé a třetí etapy zahrnuje téměř sto bytových...

Mluvíme-li o bydlení v horách nebo bydlení v přírodě, většina z nás si stále ještě představí horskou chalupu, kde jsme...

CENTRUM BABYLON: zábava i relax pod Ještědem

V originálních kulisách Aquaparku na vás čekají atrakce jako je 3D Laser Show,...

Zima se blíží a s ní také vánoční shon. Pokud přemýšlíte, kde si dobít energii před náročným obdobím nebo chcete...

U nás nezáleží na vzdálenosti od ústředny – internet od CERBEROSu

Bezpečný internet bez starostí

Neomezená data, wifi-router s doživotní zárukou a k tomu televize nebo zabezpečení PC i mobilu. To vše naleznete v...

Najdete na iDNES.cz