Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jablonec se rozezní tóny hudby, pod taktovkou divadla a Eurocentra

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Výjimečné zážitky, výjimeční interpreti. Přesně takový bude rok české hudby 2014 v Jablonci nad Nisou. Vypukne předposlední dubnový den, v úterý 29. dubna v 19 hodin, v jabloneckém divadle.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jablonec se rozezní tóny hudby, pod taktovkou divadla a Eurocentra | foto: Městské divadlo Jablonec nad Nisou, o.p.s.

Město plné tónů, hostí v dlažbě ryté noty.
Město plné tónů, struny a hlasy ve objetí.
Noty v hlasy zaklesnuty, město plné tónů.
Otištěné písně, suity v partiturách domů.

Tak si představuje Rok české hudby v Jablonci básník Kamil M. Hodáček, který složil báseň k této mimořádné události.

Jablonec se rozezní tóny hudby, pod taktovkou divadla a Eurocentra

Pavel Žur, ředitel Městského divadla v Jablonci n. N.

"S hudbou se budou lidé setkávat až do konce října na čtyřech místech ve městě – v divadle, před radnicí, v kostele sv. Anny a v Tyršově parku. Své si v programu najdou nejmenší posluchači i starší generace,“ láká na Rok české hudby 2014 ředitel Městského divadla v Jablonci Pavel Žur.

Divadlo je hlavním pořadatelem akce a partnery Základní umělecká škola Jablonec, Eurocentrum v Jablonci nad Nisou a Jablonecké kulturní a informační centrum. Organizátoři dají posluchači "ochutnat“ z různých hudebních žánrů.
Na zahajovacím koncertu, který si nenechte ujít 29. dubna od 19 hodin v Městském divadle Jablonec, zahraje Jablonecký komorní orchestr řízený Lubošem Lachmanem, ve druhé části se k orchestr připojí houslový pedagog František Lamač a kytarista Karel Jiroš.

Jablonec se rozezní tóny hudby, pod taktovkou divadla a Eurocentra

klavírista Ivo Kahánek

"Velký prostor jsme v programu celého roku dali žákům jablonecké Základní umělecké školy, dále městským organizacím působícím v oblasti kultury a samozřejmě se mohou lidé těšit i na vystoupení profesionálů, kteří mají nějaký vztah k Jablonci,“ podotýká Pavel Žur.

Ožije minulost

Přes léto ožije v Jablonci historie. Do Tyršových sadů se vrátí tradiční prvorepublikové promenádní koncerty. "Předsevzali jsme si, že se nebudeme v programu promenádních koncertů věnovat pouze dechovce, ale dáme prostor i jiným žánrům. A tak v programu souhrnně nazvaném Od dechovky po swing zazní klarinetové i saxofonové kvarteto, big band, dixieland i zmíněná dechovka,“ popisuje Marta Procházková z Eurocentra Jablonec. 

Jablonec se rozezní tóny hudby, pod taktovkou divadla a Eurocentra

Marta Procházková, jednatelka Eurocentra Jablonec

Koncerty v Tyršově parku se budou odehrávat každou neděli od 15 hodin, začnou 20. července a potrvají do 31. srpna.

Středeční hudební podvečery před radnicí vypuknou už 7. května a budou v režii Základní umělecké školy. Na pódiu se představí místní žáci a v úterý 20. května se přesunou také na náměstí Dr. Farského, kde se odehraje tradiční projekt Klavír pod širým nebem. Vrcholem bude také velká školní show, ve čtvrtek 22. května, na Mírovém náměstí.

Komornější zážitek přinesou vystoupení v kostele sv. Anny. Svatostánek rozezní sborový zpěv, filmová hudba a zazní také mluvené slovo s hudbou spjaté. Těšit se můžete například na vystoupení sboru Iuventus Gaude!, Jabloneckého komorního orchestru ZUŠ, zahrají tady i nejlepší klavíristé z líhně ZUŠ a současní žáci.

Hvězdná Eva Urbanová

Velké pódium pro velkou hudbu připraví Městské divadlo v Jablonci nad Nisou. Tam se v rámci Roku české hudby 2014 představí skutečné hvězdy a především o vyvrcholení se postará česká operní diva Eva Urbanová. Na její vánoční vystoupení se mohou diváci těšit 11. prosince. 

"Ráda se do Jablonce nad Nisou vracím a především do divadla, jehož ředitel dělá svou práci dobře a zodpovědně. Město může být pyšné, že takového člověka v divadle má,“ řekla pěvkyně Eva Urbanová, která se v Jablonci představí už po několikáté.

Vánočnímu koncertu české operní divy budou předcházet i jiná, skvělá vystoupení. Například zazní opera Prodaná nevěsta, v níž budou možná překvapivě účinkovat sólisté souboru Univerzity Britské Kolumbie a Severní Floridy. Doprovodí je Severočeská filharmonie Teplice. Dalším zajímavým zahraničním hostem bude dále Southampon Youth Orchestra. "Obě vystoupení se zahraniční účastí jsou na programu 23. a 24. července od 19 hodin,“ zve návštěvníky Pavel Žur.

Jablonec se rozezní tóny hudby, pod taktovkou divadla a Eurocentra

Prodaná nevěsta

Ještě jedna zajímavost pak doprovodí Rok české hudby 2014 v Jablonci nad Nisou. V pondělí 23. června bude od 21 hodin koncert na jablonecké přehradě. Na mole se představí Komorní orchestr Quatro s Malou noční hudbou a dalšími světově proslulými serenádami.

Veškeré informace k průběhu Roku české hudby v Jablonci nad Nisou můžete sledovat na webových stránkách www.mestoplnetonu.cz, dále na webu divadla www.divadlojablonec.cz nebo Eurocentra www.eurocentrumjablonec.cz. Hledejte originální grafické logo Rok české hudby 2014 – Jablonec nad Nisou, město plné tónů, v šedo oranžovém provedení. Jeho autorem je Josef Knajbl, zaměstnanec Městského divadla v Jablonci nad Nisou.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Výměna čelního skla ještě ten den a zdarma?
Výměna čelního skla ještě ten den a zdarma?

Pokud jezdíte s prasklinou na čelním skle, hrozí vám pokuta. Prasklina ve stírané ploše totiž může způsobit, že vaše vozidlo bude technicky nezpůsobilé k další...  celý článek

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji.
Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji

Topíte doma starým kotlem na tuhá paliva? A víte, že od roku 2022 už jej možná nebudete smět provozovat pod hrozbou pokuty až 50 000 Kč? Vyhněte se chladné...  celý článek

Projekt REZIDENCE PARK MASARYKOVA dokáže uspokojit i nejnáročnější požadavky na...
Rezidence Park Masarykova: exkluzivní bydlení v srdci Liberce

Mluvíme-li o bydlení v horách nebo bydlení v přírodě, většina z nás si stále ještě představí horskou chalupu, kde jsme za blízkost přírody ochotni obětovat...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.