Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jablonec je městem sportu, přesvědčte se o tom v moderních areálech

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Běhat, jezdit na bruslích, plavat nebo třeba relaxovat v sauně či na sluneční louce. Všechno je v Jablonci možné, na městských sportovištích. Rozeseta jsou po celém Jablonci a vyžití na nich najde každý. Vrchovatě tak naplňují známé heslo - Jablonec je město sportu!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jablonec je městem sportu, přesvědčte se o tom v moderních areálech | foto: Sport Jablonec nad Nisou

Plavecký bazén, sauna, atletický areál, městská hala, zimní stadion a areál volnočasových aktivit. Tak všude tady si mohou Jablonečané protáhnout svá těla. Záleží jen na nich, jakému typu sportu dají přednost.

Oblíbený plavecký bazén stojí v těsném sousedství přehrady a využívat jej mohou zájemci celoročně. Za sychravého a nevlídného prostředí nabízí vyžití 25 metrů dlouhý bazén, pro milovníky kondičního i sportovního plavání. Pro zábavu i dovádění ve vodě je k dispozici dětský bazén, bazén s atrakcemi, parní komory nebo tobogány. K dispozici je v areálu i solárium, sauna či možnost masáží.

Jablonec je městem sportu, přesvědčte se o tom v moderních areálech

Plavecký bazén má za sebou odstávku. „V průběhu odstávky prošel rekonstrukcí. Došlo k vymalování vestibulu, opravám technologií a dalším potřebným údržbám,“ popisuje Ondřej Ráček, sportovní manažer provozovatelské organizace Sport Jablonec nad Nisou. Připravena je na letní období i sluneční louka u bazénu, která je vhodná především pro rodiny s dětmi, ale i pro sportovně založené návštěvníky jsou připravena hřiště na plážový volejbal.

Pokud vás překvapí ošklivé počasí a třeba i zima, můžete své tělo prohřát a zrelaxovat v nedaleké Sauně Sport u bižuterie, pár stovek metrů od bazénu. Podrobné informace o jejím provozu i provozu celého plaveckého areálu najdete na webových stránkách www.bazenjbc.cz.

Na brusle i badminton

Sport Jablonec nad Nisou je správcem i jednoho z nejmodernějších areálů široko daleko, Atletického stadionu na Střelnici. Moderní areál má venkovní atletické sportoviště i halu. Využívají ji sportovní atletické oddíly nejenom domácí, ale i přespolní. Jako jediný v republice má totiž stadion všechny potřebné vrhačské sektory. Navíc není nutné, aby si sportovci vozili s sebou potřebné náčiní, protože je mají v Jablonci k zapůjčení.

Jablonec je městem sportu, přesvědčte se o tom v moderních areálech

A ještě jednu zajímavost, tentokrát pro širokou veřejnost, atletický stadion nabízí. „V hale jsou dvě hřiště na badminton, který si můžete přijít zahrát kdokoliv. Vše potřebné ke hře mu samozřejmě půjčíme,“ podotýká Ondřej Ráček.

Nedaleko od atletického stadionu leží, téměř v centru města, další ze sportovišť - Městský zimní stadion. Areál, který pojme na 1500 diváků je zázemím především pro místní hokejisty, oddíly a často jej využívají i školy. Ovšem v zimní sezoně jej s nadšením navštěvuje široká jablonecká veřejnost, která sem chodí na veřejné bruslení.

Všestranným areálem, určeným hlavně pro sálové sporty, je dále Městská sportovní hala Jablonec nad Nisou. Najdete ji v sousedství přehrady a bazénu a téměř neustále se tady něco děje. Hala slouží veřejnosti, školám, tělovýchovným jednotám i sportovním oddílům. Hrát lze na jednom místě všechny sálové sporty a zdejší rozměrný sál lze rozdělit na čtyři nezávislé tělocvičny. A to zdaleka není vše z možností sálů. Nemusí je totiž nutně využívat pouze sportovci, oblíbili si je třeba tanečníci a už se zde konaly i společenské akce. Městská hala ukrývá i další sportovní zázemí, aerobní sál či gymnastickou tělocvičnu, boxerský sál, prostory pro stolní tenis a fitness a cardiofitness.

Nejmladším sportovištěm pod patronátem Sportu Jablonec je Areál volnočasových aktivit v ulici Čelakovského. Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Užívají si jej zejména rodiny, ale i senioři nebo příznivci sportu. Nabízí totiž širokou škálu pestrého vyžití. K dispozici je tady travnaté fotbalové hřiště, multifunkční asfaltové hřiště, inline dráhy, dětský koutek i lavičky k posezení a odpočinku. Navíc do areálu je přístup zdarma.

Jablonec je městem sportu, přesvědčte se o tom v moderních areálech

Jablonec hostí významné sportovní akce

„Naše areály využívá nejenom veřejnost, ale i sportovní oddíly, organizátoři příměstských táborů, mateřská centra nebo domy dětí a mládeže. Spolu s partnery také pořádáme v areálech dětský den, ekodny, sportovní dny i akce se složkami Integrovaného záchranného systému,“ doplňuje obchodní manažer Sportu Jablonec n. N. Petr Hemerka.

Sportoviště se také staly místem významných sportovních podniků, například v hale se hrála kvalifikačních utkání Mistrovství Evropy ve volejbale, finále světové volejbalové ligy nebo tu pořádali Mistrovství ČR v tancích. Jablonecká sportoviště zažila i významná gymnastická klání, ale samozřejmě i velké atletické podniky a celou řadu místních menších závodů.

Pokud i vy chcete některé sportoviště vyzkoušet nebo blíže poznat, najdete veškeré informace, včetně provozní doby, na internetových stránkách www.sportjablonec.cz 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Další z rubriky

Jizerská v létě, to jsou hlavně pohodové trasy na 12 a 23 kilometrů

Jizerská v létě, to jsou hlavně pohodové trasy na 12 a 23 kilometrů

Chcete se podívat na trasy legendární Jizerské 50 i v létě, ale 50 km je pro vás příliš? Pak si vyzkoušejte trasy na 12...

Nasbírané zkušenosti ženou Pavla Žura o kus dál

Pavel Žur

Dvacet let působí jako městský zastupitel, osm let je členem Rady statutárního města Jablonec nad Nisou, nasbíral i...

Bytový dům MATYÁŠ splní vaše sny o bydlení

Bytový dům MATYÁŠ splní vaše sny o bydlení

Také toužíte po bydlení v těsném spojení s přírodou, ale nechcete se vzdát komfortu města? Pak je právě pro vás jako...

Najdete na iDNES.cz