Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jablonec je městem sportu, přesvědčte se o tom v moderních areálech

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Běhat, jezdit na bruslích, plavat nebo třeba relaxovat v sauně či na sluneční louce. Všechno je v Jablonci možné, na městských sportovištích. Rozeseta jsou po celém Jablonci a vyžití na nich najde každý. Vrchovatě tak naplňují známé heslo - Jablonec je město sportu!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jablonec je městem sportu, přesvědčte se o tom v moderních areálech | foto: Sport Jablonec nad Nisou

Plavecký bazén, sauna, atletický areál, městská hala, zimní stadion a areál volnočasových aktivit. Tak všude tady si mohou Jablonečané protáhnout svá těla. Záleží jen na nich, jakému typu sportu dají přednost.

Oblíbený plavecký bazén stojí v těsném sousedství přehrady a využívat jej mohou zájemci celoročně. Za sychravého a nevlídného prostředí nabízí vyžití 25 metrů dlouhý bazén, pro milovníky kondičního i sportovního plavání. Pro zábavu i dovádění ve vodě je k dispozici dětský bazén, bazén s atrakcemi, parní komory nebo tobogány. K dispozici je v areálu i solárium, sauna či možnost masáží.

Jablonec je městem sportu, přesvědčte se o tom v moderních areálech

Plavecký bazén má za sebou odstávku. „V průběhu odstávky prošel rekonstrukcí. Došlo k vymalování vestibulu, opravám technologií a dalším potřebným údržbám,“ popisuje Ondřej Ráček, sportovní manažer provozovatelské organizace Sport Jablonec nad Nisou. Připravena je na letní období i sluneční louka u bazénu, která je vhodná především pro rodiny s dětmi, ale i pro sportovně založené návštěvníky jsou připravena hřiště na plážový volejbal.

Pokud vás překvapí ošklivé počasí a třeba i zima, můžete své tělo prohřát a zrelaxovat v nedaleké Sauně Sport u bižuterie, pár stovek metrů od bazénu. Podrobné informace o jejím provozu i provozu celého plaveckého areálu najdete na webových stránkách www.bazenjbc.cz.

Na brusle i badminton

Sport Jablonec nad Nisou je správcem i jednoho z nejmodernějších areálů široko daleko, Atletického stadionu na Střelnici. Moderní areál má venkovní atletické sportoviště i halu. Využívají ji sportovní atletické oddíly nejenom domácí, ale i přespolní. Jako jediný v republice má totiž stadion všechny potřebné vrhačské sektory. Navíc není nutné, aby si sportovci vozili s sebou potřebné náčiní, protože je mají v Jablonci k zapůjčení.

Jablonec je městem sportu, přesvědčte se o tom v moderních areálech

A ještě jednu zajímavost, tentokrát pro širokou veřejnost, atletický stadion nabízí. „V hale jsou dvě hřiště na badminton, který si můžete přijít zahrát kdokoliv. Vše potřebné ke hře mu samozřejmě půjčíme,“ podotýká Ondřej Ráček.

Nedaleko od atletického stadionu leží, téměř v centru města, další ze sportovišť - Městský zimní stadion. Areál, který pojme na 1500 diváků je zázemím především pro místní hokejisty, oddíly a často jej využívají i školy. Ovšem v zimní sezoně jej s nadšením navštěvuje široká jablonecká veřejnost, která sem chodí na veřejné bruslení.

Všestranným areálem, určeným hlavně pro sálové sporty, je dále Městská sportovní hala Jablonec nad Nisou. Najdete ji v sousedství přehrady a bazénu a téměř neustále se tady něco děje. Hala slouží veřejnosti, školám, tělovýchovným jednotám i sportovním oddílům. Hrát lze na jednom místě všechny sálové sporty a zdejší rozměrný sál lze rozdělit na čtyři nezávislé tělocvičny. A to zdaleka není vše z možností sálů. Nemusí je totiž nutně využívat pouze sportovci, oblíbili si je třeba tanečníci a už se zde konaly i společenské akce. Městská hala ukrývá i další sportovní zázemí, aerobní sál či gymnastickou tělocvičnu, boxerský sál, prostory pro stolní tenis a fitness a cardiofitness.

Nejmladším sportovištěm pod patronátem Sportu Jablonec je Areál volnočasových aktivit v ulici Čelakovského. Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Užívají si jej zejména rodiny, ale i senioři nebo příznivci sportu. Nabízí totiž širokou škálu pestrého vyžití. K dispozici je tady travnaté fotbalové hřiště, multifunkční asfaltové hřiště, inline dráhy, dětský koutek i lavičky k posezení a odpočinku. Navíc do areálu je přístup zdarma.

Jablonec je městem sportu, přesvědčte se o tom v moderních areálech

Jablonec hostí významné sportovní akce

„Naše areály využívá nejenom veřejnost, ale i sportovní oddíly, organizátoři příměstských táborů, mateřská centra nebo domy dětí a mládeže. Spolu s partnery také pořádáme v areálech dětský den, ekodny, sportovní dny i akce se složkami Integrovaného záchranného systému,“ doplňuje obchodní manažer Sportu Jablonec n. N. Petr Hemerka.

Sportoviště se také staly místem významných sportovních podniků, například v hale se hrála kvalifikačních utkání Mistrovství Evropy ve volejbale, finále světové volejbalové ligy nebo tu pořádali Mistrovství ČR v tancích. Jablonecká sportoviště zažila i významná gymnastická klání, ale samozřejmě i velké atletické podniky a celou řadu místních menších závodů.

Pokud i vy chcete některé sportoviště vyzkoušet nebo blíže poznat, najdete veškeré informace, včetně provozní doby, na internetových stránkách www.sportjablonec.cz 

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Data, peníze, ale i fotky nebo osobní informace. Kyberzločinci jsou čím dál rafinovanější a v některých případech proto...

Věděli jste, že...? Aneb zajímavosti o službách společnosti CERBEROS

Věděli jste, že...? Aneb zajímavosti o službách společnosti CERBEROS.

Pojďme se podívat na zajímavosti z řad produktů společnosti CERBEROS s. r. o., která poskytuje internetové připojení,...

Jak se mi daří? Děkuji, dobře. Bydlím v Parku Masarykova

Aktuální nabídka prodeje druhé a třetí etapy zahrnuje téměř sto bytových...

Je to takový můj soukromý rituál. Vyjíždím autem z garáží a snad už po tisící si v duchu řeknu, jak jsem tu rád. Říkám...

Štědrý dárce spermatu má 100 dětí. Geny daruje přes Facebook
Štědrý dárce spermatu má 100 dětí. Geny daruje přes Facebook

Američan přišel s kontroverzním způsobem, jak pomoci homosexuálním a neplodným párům.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.