Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jablonec je městem sportu, přesvědčte se o tom v moderních areálech

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Běhat, jezdit na bruslích, plavat nebo třeba relaxovat v sauně či na sluneční louce. Všechno je v Jablonci možné, na městských sportovištích. Rozeseta jsou po celém Jablonci a vyžití na nich najde každý. Vrchovatě tak naplňují známé heslo - Jablonec je město sportu!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jablonec je městem sportu, přesvědčte se o tom v moderních areálech | foto: Sport Jablonec nad Nisou

Plavecký bazén, sauna, atletický areál, městská hala, zimní stadion a areál volnočasových aktivit. Tak všude tady si mohou Jablonečané protáhnout svá těla. Záleží jen na nich, jakému typu sportu dají přednost.

Oblíbený plavecký bazén stojí v těsném sousedství přehrady a využívat jej mohou zájemci celoročně. Za sychravého a nevlídného prostředí nabízí vyžití 25 metrů dlouhý bazén, pro milovníky kondičního i sportovního plavání. Pro zábavu i dovádění ve vodě je k dispozici dětský bazén, bazén s atrakcemi, parní komory nebo tobogány. K dispozici je v areálu i solárium, sauna či možnost masáží.

Jablonec je městem sportu, přesvědčte se o tom v moderních areálech

Plavecký bazén má za sebou odstávku. „V průběhu odstávky prošel rekonstrukcí. Došlo k vymalování vestibulu, opravám technologií a dalším potřebným údržbám,“ popisuje Ondřej Ráček, sportovní manažer provozovatelské organizace Sport Jablonec nad Nisou. Připravena je na letní období i sluneční louka u bazénu, která je vhodná především pro rodiny s dětmi, ale i pro sportovně založené návštěvníky jsou připravena hřiště na plážový volejbal.

Pokud vás překvapí ošklivé počasí a třeba i zima, můžete své tělo prohřát a zrelaxovat v nedaleké Sauně Sport u bižuterie, pár stovek metrů od bazénu. Podrobné informace o jejím provozu i provozu celého plaveckého areálu najdete na webových stránkách www.bazenjbc.cz.

Na brusle i badminton

Sport Jablonec nad Nisou je správcem i jednoho z nejmodernějších areálů široko daleko, Atletického stadionu na Střelnici. Moderní areál má venkovní atletické sportoviště i halu. Využívají ji sportovní atletické oddíly nejenom domácí, ale i přespolní. Jako jediný v republice má totiž stadion všechny potřebné vrhačské sektory. Navíc není nutné, aby si sportovci vozili s sebou potřebné náčiní, protože je mají v Jablonci k zapůjčení.

Jablonec je městem sportu, přesvědčte se o tom v moderních areálech

A ještě jednu zajímavost, tentokrát pro širokou veřejnost, atletický stadion nabízí. „V hale jsou dvě hřiště na badminton, který si můžete přijít zahrát kdokoliv. Vše potřebné ke hře mu samozřejmě půjčíme,“ podotýká Ondřej Ráček.

Nedaleko od atletického stadionu leží, téměř v centru města, další ze sportovišť - Městský zimní stadion. Areál, který pojme na 1500 diváků je zázemím především pro místní hokejisty, oddíly a často jej využívají i školy. Ovšem v zimní sezoně jej s nadšením navštěvuje široká jablonecká veřejnost, která sem chodí na veřejné bruslení.

Všestranným areálem, určeným hlavně pro sálové sporty, je dále Městská sportovní hala Jablonec nad Nisou. Najdete ji v sousedství přehrady a bazénu a téměř neustále se tady něco děje. Hala slouží veřejnosti, školám, tělovýchovným jednotám i sportovním oddílům. Hrát lze na jednom místě všechny sálové sporty a zdejší rozměrný sál lze rozdělit na čtyři nezávislé tělocvičny. A to zdaleka není vše z možností sálů. Nemusí je totiž nutně využívat pouze sportovci, oblíbili si je třeba tanečníci a už se zde konaly i společenské akce. Městská hala ukrývá i další sportovní zázemí, aerobní sál či gymnastickou tělocvičnu, boxerský sál, prostory pro stolní tenis a fitness a cardiofitness.

Nejmladším sportovištěm pod patronátem Sportu Jablonec je Areál volnočasových aktivit v ulici Čelakovského. Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Užívají si jej zejména rodiny, ale i senioři nebo příznivci sportu. Nabízí totiž širokou škálu pestrého vyžití. K dispozici je tady travnaté fotbalové hřiště, multifunkční asfaltové hřiště, inline dráhy, dětský koutek i lavičky k posezení a odpočinku. Navíc do areálu je přístup zdarma.

Jablonec je městem sportu, přesvědčte se o tom v moderních areálech

Jablonec hostí významné sportovní akce

„Naše areály využívá nejenom veřejnost, ale i sportovní oddíly, organizátoři příměstských táborů, mateřská centra nebo domy dětí a mládeže. Spolu s partnery také pořádáme v areálech dětský den, ekodny, sportovní dny i akce se složkami Integrovaného záchranného systému,“ doplňuje obchodní manažer Sportu Jablonec n. N. Petr Hemerka.

Sportoviště se také staly místem významných sportovních podniků, například v hale se hrála kvalifikačních utkání Mistrovství Evropy ve volejbale, finále světové volejbalové ligy nebo tu pořádali Mistrovství ČR v tancích. Jablonecká sportoviště zažila i významná gymnastická klání, ale samozřejmě i velké atletické podniky a celou řadu místních menších závodů.

Pokud i vy chcete některé sportoviště vyzkoušet nebo blíže poznat, najdete veškeré informace, včetně provozní doby, na internetových stránkách www.sportjablonec.cz 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Další z rubriky

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Data, peníze, ale i fotky nebo osobní informace. Kyberzločinci jsou čím dál rafinovanější a v některých případech proto...

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji.

Topíte doma starým kotlem na tuhá paliva? A víte, že od roku 2022 už jej možná nebudete smět provozovat pod hrozbou...

Chci bydlet v pohodlí v srdci Liberce

Po zániku Libereckých výstavních trhů se zdevastované území výstavbou rezidence...

S libereckým architektem Radimem Kousalem sedíme v restauraci, odkud je krásný výhled na Severočeské muzeum v...

Najdete na iDNES.cz