Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Já se těším, Ty se těšíš, sejdeme se v Těšíně

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Těšínské Slezsko leží v pohraniční oblasti severovýchodní části severní Moravy a Slezska a právě zde se nachází také město Český Těšín, od jehož názvu je odvozeno jméno celé turistické oblasti Těšínské Slezsko.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Já se těším, Ty se těšíš, sejdeme se v Těšíně! | foto: Těšínské Slezsko

Historické město Těšín bylo v roce 1920 rozděleno řekou Olší na dvě části. Dnes jsou hraniční města Český Těšín a Cieszyn skutečným klenotem slezské architektury. Pozornost každého návštěvníka upoutá na obou stranách řeky spousta architektonických a kulturních památek. Abyste stihli prozkoumat všechny zajímavosti a zákoutí tohoto regionu, doporučujeme vyhradit si na návštěvu prodloužený víkend.

Po příjezdu se vydejte do Cieszyna. Hned za hraničním mostem se tyčí Wzgórze zamkowe -Zámecký vrch s hradbami původního gotického hradu ze 14. století a s Piastovskou věží, ze které je nádherný výhled na město a okolí. Na tomto místě najdete ještě nejstarší a nejcennější památku, kterou je románská rotunda sv. Mikuláše. Na náměstí se nachází Larischův palác s nejstarším muzeem Těšínska a odtud je to už jen kousek ke Studni tří bratří. Přes malebná zákoutí Těšínských Benátek se pak vrátíme zpět do Českého Těšína, kde se můžete občerstvit ve slavné literární kavárně Avion. Na české straně hranice můžeme také vidět nejhezčí nádražní budovu ČD u nás.

Já se těším, Ty se těšíš, sejdeme se v Těšíně!

Já se těším, Ty se těšíš, sejdeme se v Těšíně!

Následující den doporučujeme navštívit Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře a nedaleký Rybí dům. Zdařilá rekonstrukce původního slovanského hradiště z 8. – 11. století patří mezi nejvýznamnější pravěkou a raně středověkou památku Těšínského Slezska. Jsou zde původní dřevěné hradby a ukázky dobového obydlí a života tehdejších obyvatel. Odpoledne si můžete udělat výlet do Doubravy nedaleko Orlové a navštívit DinoPark. Večer po příjezdu zpět do Chotěbuze doporučujeme ještě zhlédnout obří akvária v Rybím domě.

Já se těším, Ty se těšíš, sejdeme se v Těšíně!
Já se těším, Ty se těšíš, sejdeme se v Těšíně! Těšínské slavnosti
Já se těším, Ty se těšíš, sejdeme se v Těšíně!

Třetí den se vydejte do Karviné, kde stojí za vidění empírový zámek Fryštát. Po prohlídce šlechtického sídla se projděte zámeckým parkem nebo se projeďte lodičkou po slepém rameni Olše. Z Karviné pokračujte do Bohumína, kde čeká nenápadný skvost v podobě plně rekonstruovaného pěchotního srubu MO-S5. Před návratem zpět si můžete zasportovat v místním areálu BOSPOR, kde naleznete aquacentrum, netradiční Adventure golf nebo hřiště pro nejmenší.

Veškeré podrobnosti včetně tipů na ubytování, ceníků, provozní doby a dalších potřebných informací najdete na www. tesinskeslezsko.cz nebo si stáhněte leták v sekci ke stáhnutí.

Při návštěvě turistické oblasti Těšínského Slezska využijte kartu hosta Těšínské Slezsko Region Card, pomocí které můžete využít přes 130 služeb u více než 50 partnerů z nejrůznějších oblastí cestovního ruchu a volného času.

Těšínské Slezsko CARD
ROP Moravskoslezsko
Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Johann Gregor Mendel, zakladatel genetiky, se narodil ve Vražném.
Johann G. Mendel se narodil před 195 lety ve Vražném na Novojičínsku

Být Johannem Gregorem Mendelem a hledat v krajině kolem své rodné vsi místo, kde je dobré posedět, vybral bych asi přesně to, kde Johann se svou sestrou...  celý článek

Pás betonových pevností je svědek nedávné minulosti.
Pás betonových pevností je svědek nedávné minulosti

Vojáci, kteří v roce 1938 obývali betonovou pevnost u Darkoviček, měli dokonalý rozhled a přehled. Posuďte sami: Před vámi se rozprostírá Hlučín a Ostravsko....  celý článek

Z výroby v garáži na mezinárodní výstavy. Opavská ISOTRA slaví 25 let
Z výroby v garáži na mezinárodní výstavy. Opavská ISOTRA slaví 25 let

Bohumír Blachut a Erich Stavař – dvě jména, která dala regionu jednu z nejúspěšnějších firem. Gigant stínicí techniky ISOTRA to ale neměl vždy lehké. Výroba...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.