Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Iveco Daily - nová generace užitkových vozů

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost Iveco, výrobce užitkových a nákladních vozidel, přichází na trh s novou generací této úspěšné modelové řady zaměřené na ekologii a hospodárnost. Zákazníci Iveco mají na výběr z rozšířené modelové nabídky motorů z produkce FPT (Fiat Powertrain Technologies), kterou Iveco reaguje na nová kritéria schvalování k provozu užitkových vozidel.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

DAILY Natural Power | foto: Iveco

Kromě toho Daily přichází s novinkou užitkového vozu o celkové hmotnosti 7 tun a se zcela novou variantou ECODAILY, která je stejně výkonná jako ostatní verze, ale více ohleduplná k životnímu prostředí.

ECODAILY

Její motory kategorie "Heavy Duty" výkonových tříd .14 a .17 s nejnižšími hodnotami emisí výfukových plynů na trhu nabízejí ve vznětovém provedení jako naprostou novinku na trhu nyní certifikaci EEV (Enhanced Evironmantaly friendy Vehicle - vylepšené ekologicky šetrné vozidlo), která nejen, že překonává normu EURO 5, ale zároveň plní i ty nejpřísnější dobrovolné evropské předpisy upravující emise výfukových plynů.

Současně se představuje i verze CNG Natural Power, která je vybavena absolutně nejekologičtějším motorem – třílitrovým agregátem CNG plnícím dokonce nad rámec požadavky EEV. Motor je koncipován k provozu na stlačený zemní plyn.

K dispozici má nyní navíc i benzínovou nádrž, na kterou se automaticky přepojí pouze při nedostatku plynu v nádržích nebo při extrémně nízkých teplotách. Toto vozidlo bylo vyvinuto, aby již nyní plnilo požadavky budoucí normy Euro 6, které budou opět přísnější než aktuální dobrovolná úroveň EEV.

Iveco

Motory plnící Euro 4, Euro 5 / EEV

Modely "Light Duty" jsou osazeny motory o objemu 2,3 litry a výkonu 78 kW (106k - nové), 93 kW (126k - nové) a 100 kW (136k) a motory 3,0 litru o výkonu 107 kW (146k) a 130 kW (176k). Všechny motory využívají systém EGR bez nutnosti montáže filtru pevných částic (DPF).

Modely "Heavy Duty" jsou osazeny novými motory o objemu 3,0 litry a výkonu 103 kW (140k) a 125 kW (170k) využívající systém EGR se dvěma turby a filtr pevných částic (DPF). Přestože minimálním legislativním požadavkem je splnění emisní třídy Euro 5, Iveco jde o krok dále a již dnes nabízí všechny vozy "Heavy Duty" v emisní třídě EEV.

Vozidla CNG jsou označována u ECODAILY jako "Natural Power" s výkonem motoru 100 kW. Jedná se v základu o naftový motor optimalizovaný pro provoz primárně na zemní plyn, v němž je však případně možné spalovat i benzín. Za tímto účelem je vozidlo vybaveno dojezdovou benzínovou nádrží o objemu 14 litrů, na kterou se automaticky vozidlo přepne v případě nouze.

Iveco do přírody

Osvědčená technologie motorů CNG, které pracují na principu stechiometrického spalování a jsou proto vybaveny třícestným katalyzátorem, pokročila dále ve vývoji a garantuje skutečně nízké hodnoty zplodin ve výfukových plynech. Tyto hodnoty v principu odpovídají požadavkům připravované nové normy Euro 6.

Došlo i k úpravě interiéru kabiny, přibyl nový úložný prostor, použily se nové ovládací prvky. Kromě vynikajícího brzdového systému nabízí ECODAILY sériově ESP ve všech modelech.

Více informací najdete na  www.ecodaily.iveco.com.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Příprava na zimní cestování autem by se neměla podcenit

Příprava na zimní cestování autem by se neměla podcenit.

Jste si jisti, že děláte vše pro ochranu sebe a svých blízkých, které vozíte ve svém voze? Umíte správně používat...

Appka a PowerPedal zrychlí váš vůz

Appka a PowerPedal zrychlí váš vůz.

Aplikace ve vašem mobilním telefonu spolu s PowerPedalem umí výrazně zlepšit dynamiku vašeho vozu. Vybrat si můžete...

S jednotkou REXlink Easy budete mít svůj vůz vždy pod dohledem

S jednotkou REXlink Easy budete mít svůj vůz vždy pod dohledem

Jen za minulý rok bylo v České republice odcizeno celkem 4 919 osobních automobilů. Bojíte se, že se váš vůz stane...

Najdete na iDNES.cz