Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Iveco Daily - nová generace užitkových vozů

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost Iveco, výrobce užitkových a nákladních vozidel, přichází na trh s novou generací této úspěšné modelové řady zaměřené na ekologii a hospodárnost. Zákazníci Iveco mají na výběr z rozšířené modelové nabídky motorů z produkce FPT (Fiat Powertrain Technologies), kterou Iveco reaguje na nová kritéria schvalování k provozu užitkových vozidel.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

DAILY Natural Power | foto: Iveco

Kromě toho Daily přichází s novinkou užitkového vozu o celkové hmotnosti 7 tun a se zcela novou variantou ECODAILY, která je stejně výkonná jako ostatní verze, ale více ohleduplná k životnímu prostředí.

ECODAILY

Její motory kategorie "Heavy Duty" výkonových tříd .14 a .17 s nejnižšími hodnotami emisí výfukových plynů na trhu nabízejí ve vznětovém provedení jako naprostou novinku na trhu nyní certifikaci EEV (Enhanced Evironmantaly friendy Vehicle - vylepšené ekologicky šetrné vozidlo), která nejen, že překonává normu EURO 5, ale zároveň plní i ty nejpřísnější dobrovolné evropské předpisy upravující emise výfukových plynů.

Současně se představuje i verze CNG Natural Power, která je vybavena absolutně nejekologičtějším motorem – třílitrovým agregátem CNG plnícím dokonce nad rámec požadavky EEV. Motor je koncipován k provozu na stlačený zemní plyn.

K dispozici má nyní navíc i benzínovou nádrž, na kterou se automaticky přepojí pouze při nedostatku plynu v nádržích nebo při extrémně nízkých teplotách. Toto vozidlo bylo vyvinuto, aby již nyní plnilo požadavky budoucí normy Euro 6, které budou opět přísnější než aktuální dobrovolná úroveň EEV.

Iveco

Motory plnící Euro 4, Euro 5 / EEV

Modely "Light Duty" jsou osazeny motory o objemu 2,3 litry a výkonu 78 kW (106k - nové), 93 kW (126k - nové) a 100 kW (136k) a motory 3,0 litru o výkonu 107 kW (146k) a 130 kW (176k). Všechny motory využívají systém EGR bez nutnosti montáže filtru pevných částic (DPF).

Modely "Heavy Duty" jsou osazeny novými motory o objemu 3,0 litry a výkonu 103 kW (140k) a 125 kW (170k) využívající systém EGR se dvěma turby a filtr pevných částic (DPF). Přestože minimálním legislativním požadavkem je splnění emisní třídy Euro 5, Iveco jde o krok dále a již dnes nabízí všechny vozy "Heavy Duty" v emisní třídě EEV.

Vozidla CNG jsou označována u ECODAILY jako "Natural Power" s výkonem motoru 100 kW. Jedná se v základu o naftový motor optimalizovaný pro provoz primárně na zemní plyn, v němž je však případně možné spalovat i benzín. Za tímto účelem je vozidlo vybaveno dojezdovou benzínovou nádrží o objemu 14 litrů, na kterou se automaticky vozidlo přepne v případě nouze.

Iveco do přírody

Osvědčená technologie motorů CNG, které pracují na principu stechiometrického spalování a jsou proto vybaveny třícestným katalyzátorem, pokročila dále ve vývoji a garantuje skutečně nízké hodnoty zplodin ve výfukových plynech. Tyto hodnoty v principu odpovídají požadavkům připravované nové normy Euro 6.

Došlo i k úpravě interiéru kabiny, přibyl nový úložný prostor, použily se nové ovládací prvky. Kromě vynikajícího brzdového systému nabízí ECODAILY sériově ESP ve všech modelech.

Více informací najdete na  www.ecodaily.iveco.com.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Program ŠKODA Bez starostí nabízí inovativní možnosti operativního leasingu

Program ŠKODA Bez starostí nabízí inovativní možnosti operativního leasingu

Inovativní produkt v podobě programu ŠKODA Bez starostí přinesla mladoboleslavská automobilka na český trh již v roce...

O nákladní auta z bazaru nemají zájem jen začínající podnikatelé

O nákladní auta z bazaru nemají zájem jen začínající podnikatelé

Pro podnikání v některých odvětvích potřebujete do začátku nemalý kapitál a autodoprava mezi ně rozhodně patří. Dodávky...

Pět důvodů, proč si zamilujete nový Jeep Compass

Pět důvodů, proč si zamilujete nový Jeep Compass

Nový Jeep Compass je hrdým pokračovatelem značky Jeep. Ta už téměř 80 let vyrábí odolné a funkční vozy nejen do terénu....

Najdete na iDNES.cz