Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ivan Hlaváček pochází z pivovarnické rodiny, ale jeho doménou se stala developerská činnost

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přestože Ivan Hlaváček pochází z pivovarnické rodiny - a tento obor i on vystudoval a pracoval v plzeňském Prazdroji - stala se jeho doménou nakonec developerská činnost. Společně s Güntherem Zembschem je spolumajitelem úspěšné developerské skupiny InterCora.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ivan Hlaváček pochází z pivovarnické rodiny, ale jeho doménou se stala developerská činnost | foto: InetrCora

Vím, že pocházíte ze slavné plzeňské pivovarnické rodiny. Nelákalo vás zůstat v oboru?

Pokračoval jsem v rodinné tradici, vystudoval jsem VŠCHT v Praze obor pivovarnictví. Začátkem 80. let jsem nastoupil do funkce podsládka v plzeňském Prazdroji. Později jsem odešel do Německa, kde jsem zpočátku pracoval též v pivovaře a později jsem podnikal v tenisovém prostředí. Stal jsem se bavorským státním trenérem a spoluzakladatelem největšího bavorského tenisového centra pro mládež v Norimberku – Fürth.

Proč jste zvolil právě developerskou činnost?

Ještě začátkem 90. let jsem působil v Norimberku. Svět tenisu byl tehdy místem setkávání. Scházely se zde špičky obchodního a podnikatelského života. Za léta jsem si vybudoval dobré jméno a především důvěru budoucích partnerů. Pak zcela logicky došlo po otevření hranic k prvnímu zájmu expandovat východním směrem. Hned po revoluci jsem se svým velkým přítelem Dr. Meindlem založil v Plzni firmu, která měla za úkol podpořit první kroky německým podnikatelům, kteří chtěli vstoupit do Československa. Až poté přišel zájem o developerský trh a na v Čechách zabydlenou, s bavorským týmem vedenou, firmu se začali obracet všechny známé potravinové obchodní řetězce. Za tímto účelem jsme založili s mým partnerem Dr. Zembschem v roce 1993 firmu InterCora. Ta již měla stavební, expanzní, správní a účetní oddělení a orientovali jsme se pouze na developerskou činnost.

V tomto oboru působíte již od roku 1993 nakolik se od té doby změnily v ČR podmínky?

Vše se na začátku vyvíjelo v šíleném tempu. Každá doba má své. Trh se pochopitelně za 20 let naplnil. Stále nás ale oslovují naši stávající a nový partneři - obchodníci, v naší obchodní strategii je jim vycházet vstříc, a jak jsem se již zmínil, realizujeme obchodní centra i v menších městech. Ve velkých městech se v budoucnu zaměříme na další segmenty developersklého trhu. Samozřejmě, že se nedají realizovat stále nové projekty, ale začíná být starost s těmi staršími. Slovo remodeling se dnes používá na každém kroku a jedná se o zmodernizování starších obchodních prostor.

Přestože působíte po celé republice, ale i na Slovensku a v Rumunsku, stále pronajímáte nejvíce objektů v Plzni. To je náhoda nebo je to dáno tím, že tady má firma sídlo?

V Plzni jsme začínali. Vzhledem ke znalosti místních poměrů a potřeb jsme v mém rodném městě postavili logicky nejvíce objektů.

Měli jste hned od počátku v plánu, že budete expandovat i za hranice krajského města nebo se nápad zrodil až postupem času?

To vše přinesla doba. Brzy jsme si vytvořili společně s mým partnerem Dr. Güntherem Zembschem zkušeným developerem z Bavorska dobré jméno a značku solidnosti a toho, že plníme termíny. Expanze dále přišla jako poptávka investorů. Každý projekt je výzvou a jsou projekty, z kterých máme vždy radost a dobrý pocit, že se nám podařilo zachránit, respektive z řady neudržovaných ploch, objektů či starých továren postavit funkční nákupní centra. Například bývalý pivovar v Domažlicích a Chebu, bývalé nákladové nádraží v Plzni. Dalším objektem byla kasárna v Plzni na Borech, kde je dnes naše obchodní centrum Area Bory, Klatovská bývalá Škodovka a také třeba bývalé ČSAD v Ostravě a Sokolově.

Trvale patříte mezi nejlépe hodnocené firmy v rámci celé ČR. Čím si myslíte, že toho hlavně dosahujete?

Asi se budu opakovat, děláme jen to na co stačíme a jsme solidní, plníme naše závazky a sliby. Nejsou za námi žádné pomníčky…

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Společnost BORGERS CS letos získala dvě významná ocenění

Společnost BORGERS CS letos získala dvě významná ocenění

Letos se konal již 5. ročník soutěže o Cenu hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost. Účastnila se také...

O fyzickou kondici zaměstnanců Eurosoftwaru je postaráno

Účastníci bikového trailu po 9 vrcholech Krušných hor - Stoneman Miriquidi

Eurosoftware je firma, která o fyzické i duševní zdraví svých zaměstnanců pečuje prostřednictvím mnoha benefitů. Jedním...

Po Zlaté stezce do zaniklé sklárny i unikátního domu přírody

Český les

Máme tip na prázdninový výlet, kde se určitě nudit nebudete. Jak se taví sklo, vyrábí vinuté perly nebo formuje sklo...

Najdete na iDNES.cz