Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ivan Hlaváček pochází z pivovarnické rodiny, ale jeho doménou se stala developerská činnost

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přestože Ivan Hlaváček pochází z pivovarnické rodiny - a tento obor i on vystudoval a pracoval v plzeňském Prazdroji - stala se jeho doménou nakonec developerská činnost. Společně s Güntherem Zembschem je spolumajitelem úspěšné developerské skupiny InterCora.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ivan Hlaváček pochází z pivovarnické rodiny, ale jeho doménou se stala developerská činnost | foto: InetrCora

Vím, že pocházíte ze slavné plzeňské pivovarnické rodiny. Nelákalo vás zůstat v oboru?

Pokračoval jsem v rodinné tradici, vystudoval jsem VŠCHT v Praze obor pivovarnictví. Začátkem 80. let jsem nastoupil do funkce podsládka v plzeňském Prazdroji. Později jsem odešel do Německa, kde jsem zpočátku pracoval též v pivovaře a později jsem podnikal v tenisovém prostředí. Stal jsem se bavorským státním trenérem a spoluzakladatelem největšího bavorského tenisového centra pro mládež v Norimberku – Fürth.

Proč jste zvolil právě developerskou činnost?

Ještě začátkem 90. let jsem působil v Norimberku. Svět tenisu byl tehdy místem setkávání. Scházely se zde špičky obchodního a podnikatelského života. Za léta jsem si vybudoval dobré jméno a především důvěru budoucích partnerů. Pak zcela logicky došlo po otevření hranic k prvnímu zájmu expandovat východním směrem. Hned po revoluci jsem se svým velkým přítelem Dr. Meindlem založil v Plzni firmu, která měla za úkol podpořit první kroky německým podnikatelům, kteří chtěli vstoupit do Československa. Až poté přišel zájem o developerský trh a na v Čechách zabydlenou, s bavorským týmem vedenou, firmu se začali obracet všechny známé potravinové obchodní řetězce. Za tímto účelem jsme založili s mým partnerem Dr. Zembschem v roce 1993 firmu InterCora. Ta již měla stavební, expanzní, správní a účetní oddělení a orientovali jsme se pouze na developerskou činnost.

V tomto oboru působíte již od roku 1993 nakolik se od té doby změnily v ČR podmínky?

Vše se na začátku vyvíjelo v šíleném tempu. Každá doba má své. Trh se pochopitelně za 20 let naplnil. Stále nás ale oslovují naši stávající a nový partneři - obchodníci, v naší obchodní strategii je jim vycházet vstříc, a jak jsem se již zmínil, realizujeme obchodní centra i v menších městech. Ve velkých městech se v budoucnu zaměříme na další segmenty developersklého trhu. Samozřejmě, že se nedají realizovat stále nové projekty, ale začíná být starost s těmi staršími. Slovo remodeling se dnes používá na každém kroku a jedná se o zmodernizování starších obchodních prostor.

Přestože působíte po celé republice, ale i na Slovensku a v Rumunsku, stále pronajímáte nejvíce objektů v Plzni. To je náhoda nebo je to dáno tím, že tady má firma sídlo?

V Plzni jsme začínali. Vzhledem ke znalosti místních poměrů a potřeb jsme v mém rodném městě postavili logicky nejvíce objektů.

Měli jste hned od počátku v plánu, že budete expandovat i za hranice krajského města nebo se nápad zrodil až postupem času?

To vše přinesla doba. Brzy jsme si vytvořili společně s mým partnerem Dr. Güntherem Zembschem zkušeným developerem z Bavorska dobré jméno a značku solidnosti a toho, že plníme termíny. Expanze dále přišla jako poptávka investorů. Každý projekt je výzvou a jsou projekty, z kterých máme vždy radost a dobrý pocit, že se nám podařilo zachránit, respektive z řady neudržovaných ploch, objektů či starých továren postavit funkční nákupní centra. Například bývalý pivovar v Domažlicích a Chebu, bývalé nákladové nádraží v Plzni. Dalším objektem byla kasárna v Plzni na Borech, kde je dnes naše obchodní centrum Area Bory, Klatovská bývalá Škodovka a také třeba bývalé ČSAD v Ostravě a Sokolově.

Trvale patříte mezi nejlépe hodnocené firmy v rámci celé ČR. Čím si myslíte, že toho hlavně dosahujete?

Asi se budu opakovat, děláme jen to na co stačíme a jsme solidní, plníme naše závazky a sliby. Nejsou za námi žádné pomníčky…

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Finále Plzeň: jediný festival domácí audiovizuální tvorby

Karel Dobrý ve snímku Hastrman

Filmová přehlídka Finále Plzeň oslaví na jaře své jednatřicáté narozeniny. Od 19. do 24. dubna 2018 nabídne to nejlepší...

Další z rubriky

Dešťovka je kamarád

Pokus s hlínou ve zkumavkách

Na patnácti plzeňských mateřských školách se děti hravou formou seznamovaly s dešťovou vodou ve své zahradě....

Eurosoftware: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

EUROSOFTWARE: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

Eurosoftware se zabývá vývojem aplikací pro velké mezinárodní obchodní řetězce. Takový software umožňuje...

Máte byt k investici? Od noční můry vás ochrání správa pronájmů

Máte byt k investici? Od noční můry vás ochrání správa pronájmů.

Komu by se nelíbilo mít měsíčně příjem z pronájmu vlastní nemovitosti? Tisíce i desetitisíce měsíčně, a to bez...

Najdete na iDNES.cz