Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Italský ostrov Sardinie je pro každého

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Italský ostrov Sardinie je perlou Středomoří, kterou byste neměli při svých toulkách za poznáním vynechat. V běžném povědomí má sice varovnou nálepku finanční nedostupnosti, ale tento článek vás přesvědčí, že tomu tak nemusí být.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Krásné pláže v Sardinii | foto: Paradiso, s.r.o.

Krásná Sardinie

O ostrově Sardinie již slyšela většina z nás minimálně to, že jsou zde jedny z nejkrásnějších pláží v Evropě. Ano, je tomu skutečně tak – ne nadarmo bývá Sardinie nazývána Karibikem Středomoří. Jedná se o zcela samostatný svět, s pevninskou Itálií má společného pramálo. Čas jako by se zde zastavil a příroda a moře jsou to hlavní, za čím stojí za to se podívat.

Bohužel ruku v ruce s představou těchto krásných míst jdou obavy, že Sardinie je jen pro bohaté. Ano, pokud na Sardinii poletíte některou z pravidelných linek a vyberete si pobyt ve čtyř- nebo pětihvězdičkovém rezortu, můžete se dostat k opravdu vysokým částkám. Podívejme se ale společně na možnosti, jak ušetřit a přitom si Sardinie užít se vším všudy.

Sardinie dostupná vlastní dopravou

Vycházejme z toho, že cestujeme vlastní dopravou. První obava se týká vzdálenosti. Je ale zcela neoprávněná. Vždyť vzdálenost z ČR do nejfrekventovanějšího přístaviště v Itálii – Livorna, odkud je Sardinie dosažitelná trajektem, je cca 1 100 km po pohodlné a rychlé italské dálnici. Tedy ne o moc více než na atraktivnější části Jadranu. Mysleme také na to, za čím jedeme – za "českou vesnicí" nebo za romantikou a krásnými plážemi s křišťálovým mořem?

Sardinie 1

Dalším krokem je trajekt. Na této položce z výletu lze ušetřit při správném plánování snad nejvíce. Pokud budete cestovat nočními trajekty, připravte se, že jsou nejen delší, ale hlavně dražší. Cenu trajektu ovlivňuje také to, jak dlouho dopředu si lístek objednáte.

Nejdražší trajekty bývají páteční a sobotní díky nejčastějším víkendovým nástupům. Velká část ubytovacích zařízení Sardinie už ale pochopila, že držet se úzkostlivě sobotních nástupů odrazuje klienty, kteří si cenu trajektu v tyto dny nemůžou dovolit.

Proto už existuje spoustu pobytových míst, kam můžete přijet v jakýkoli jiný den v týdnu. I ve vysoké sezóně v červenci a v srpnu se tak můžete dostat na velice rozumné ceny trajektů, čtyřčlenná rodina tak může ušetřit až 100% rozdíl! Nejkratší denní trajekty přitom plují již 4,5 hodiny, což vydrží i ti nejsilnější odpůrci námořní přepravy.

Sardinie mimo sezonu

Další pravidlo zní – zvažte, kdy chcete cestovat. Snad každý, kdo má zkušenosti z dovolené v Itálii v srpnu, musí dát zapravdu – jde o vše, jen ne o klidnou dovolenou. Pro Sardinii to platí dvojnásob. Jelikož v srpnu probíhá celonárodní italská dovolená, tzv. "ferragosto", a klientela na Sardinii je stále ještě z valné většiny italská (ano, na češtinu zde narozdíl od jiných destinací narazíte sporadicky), i ceny ubytování se mohou navýšit až dvojnásobně proti červenci a několikanásobně oproti jiným měsícům.

Přitom sezóna na Sardinii trvá od května do října a pokud si chcete opravdu vychutnat to krásné, co Sardinie nabízí – liduprázdné pláže a romantická zákoutí – cestujte kdykoli jindy než v srpnu! Ideálním obdobím pro cestu na Sardinii je červen a září, kdy je krásné počasí zaručeno a ceny jsou přijatelné.

Sardinie 2

Sardinie v hotelu, apartmánu nebo kempu

Co se pobytů týče – kdo si nevybere ze široké škály hotelů, apartmánů a rezidencí, může jet na Sardinii do kempu. Kempy na Sardinii jsou velice moderní, čisté a nadstandardně zařízené. Momentálně můžete využít ojedinělou akci, kdy k pobytu v kempu na Sardinii získáte trajektový lístek zcela zdarma.

Tuto a další výhodné akce vám nabídne Cestovní kancelář Paradiso z Brna, která za 15 sezon své specializace pouze na Sardinii dokáže nabídnout pobyt na Sardinii opravdu každému, a to za přijatelnou cenu, včetně zajištění všech souvisejících služeb.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Toužíte po exotické dovolené, ale stačí vám k odpočinku třeba jen pár dní a nechce se vám za dovolenou pro celou rodinu...

Liberecký kraj hlásá: u nás začne jezdit na běžkách každý

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Kvalita, dostupná cena a pestrost zimních sportů. To je důvod, proč se řadí Liberecký kraj na přední místa zimních...

Horní Rakousko: zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko. Zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko, tak blízké. Horní Rakousko je ideální cíl zimní dovolené pro celou rodinu. Lyžařská střediska jsou z...

Najdete na iDNES.cz