Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Italský ostrov Sardinie je pro každého

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Italský ostrov Sardinie je perlou Středomoří, kterou byste neměli při svých toulkách za poznáním vynechat. V běžném povědomí má sice varovnou nálepku finanční nedostupnosti, ale tento článek vás přesvědčí, že tomu tak nemusí být.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Krásné pláže v Sardinii | foto: Paradiso, s.r.o.

Krásná Sardinie

O ostrově Sardinie již slyšela většina z nás minimálně to, že jsou zde jedny z nejkrásnějších pláží v Evropě. Ano, je tomu skutečně tak – ne nadarmo bývá Sardinie nazývána Karibikem Středomoří. Jedná se o zcela samostatný svět, s pevninskou Itálií má společného pramálo. Čas jako by se zde zastavil a příroda a moře jsou to hlavní, za čím stojí za to se podívat.

Bohužel ruku v ruce s představou těchto krásných míst jdou obavy, že Sardinie je jen pro bohaté. Ano, pokud na Sardinii poletíte některou z pravidelných linek a vyberete si pobyt ve čtyř- nebo pětihvězdičkovém rezortu, můžete se dostat k opravdu vysokým částkám. Podívejme se ale společně na možnosti, jak ušetřit a přitom si Sardinie užít se vším všudy.

Sardinie dostupná vlastní dopravou

Vycházejme z toho, že cestujeme vlastní dopravou. První obava se týká vzdálenosti. Je ale zcela neoprávněná. Vždyť vzdálenost z ČR do nejfrekventovanějšího přístaviště v Itálii – Livorna, odkud je Sardinie dosažitelná trajektem, je cca 1 100 km po pohodlné a rychlé italské dálnici. Tedy ne o moc více než na atraktivnější části Jadranu. Mysleme také na to, za čím jedeme – za "českou vesnicí" nebo za romantikou a krásnými plážemi s křišťálovým mořem?

Sardinie 1

Dalším krokem je trajekt. Na této položce z výletu lze ušetřit při správném plánování snad nejvíce. Pokud budete cestovat nočními trajekty, připravte se, že jsou nejen delší, ale hlavně dražší. Cenu trajektu ovlivňuje také to, jak dlouho dopředu si lístek objednáte.

Nejdražší trajekty bývají páteční a sobotní díky nejčastějším víkendovým nástupům. Velká část ubytovacích zařízení Sardinie už ale pochopila, že držet se úzkostlivě sobotních nástupů odrazuje klienty, kteří si cenu trajektu v tyto dny nemůžou dovolit.

Proto už existuje spoustu pobytových míst, kam můžete přijet v jakýkoli jiný den v týdnu. I ve vysoké sezóně v červenci a v srpnu se tak můžete dostat na velice rozumné ceny trajektů, čtyřčlenná rodina tak může ušetřit až 100% rozdíl! Nejkratší denní trajekty přitom plují již 4,5 hodiny, což vydrží i ti nejsilnější odpůrci námořní přepravy.

Sardinie mimo sezonu

Další pravidlo zní – zvažte, kdy chcete cestovat. Snad každý, kdo má zkušenosti z dovolené v Itálii v srpnu, musí dát zapravdu – jde o vše, jen ne o klidnou dovolenou. Pro Sardinii to platí dvojnásob. Jelikož v srpnu probíhá celonárodní italská dovolená, tzv. "ferragosto", a klientela na Sardinii je stále ještě z valné většiny italská (ano, na češtinu zde narozdíl od jiných destinací narazíte sporadicky), i ceny ubytování se mohou navýšit až dvojnásobně proti červenci a několikanásobně oproti jiným měsícům.

Přitom sezóna na Sardinii trvá od května do října a pokud si chcete opravdu vychutnat to krásné, co Sardinie nabízí – liduprázdné pláže a romantická zákoutí – cestujte kdykoli jindy než v srpnu! Ideálním obdobím pro cestu na Sardinii je červen a září, kdy je krásné počasí zaručeno a ceny jsou přijatelné.

Sardinie 2

Sardinie v hotelu, apartmánu nebo kempu

Co se pobytů týče – kdo si nevybere ze široké škály hotelů, apartmánů a rezidencí, může jet na Sardinii do kempu. Kempy na Sardinii jsou velice moderní, čisté a nadstandardně zařízené. Momentálně můžete využít ojedinělou akci, kdy k pobytu v kempu na Sardinii získáte trajektový lístek zcela zdarma.

Tuto a další výhodné akce vám nabídne Cestovní kancelář Paradiso z Brna, která za 15 sezon své specializace pouze na Sardinii dokáže nabídnout pobyt na Sardinii opravdu každému, a to za přijatelnou cenu, včetně zajištění všech souvisejících služeb.

Autor:

Nejčtenější

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Péče o bazén ve velkém horku. Pouze chemie nestačí

Péče o bazén ve velkém horku: Pouze chemie nestačí

Teploty venku v podstatě každým dnem atakují třicítku, a tak se frekvence koupání ve vlastním bazénu rapidně zvýšila....

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Další z rubriky

Jak si pojistit poklidnou dovolenou?

Jak si pojistit poklidnou dovolenou?

Před odjezdem do zahraničí je vždycky spousta věcí, co je třeba zařídit. A čím více osob vyráží na cesty, tím musí být...

Z Prahy do Chorvatska. Rady a tipy na cestu

Z Prahy do Chorvatska: Rady a tipy na cestu

Rozhodli jste se na poslední chvíli, že byste rádi na dovolenou k moři? Chorvatsko je skvělou, a hlavně dostupnou...

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Jednodenní pracovní cesta, víkendový pobyt či týdenní dovolená za hranicemi České republiky by se cestovatelům mohla...

Najdete na iDNES.cz