Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Italské ostrovy? Dovolená pro každého

Komerční sdělení   13:26aktualizováno  13:26 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Průzračně modré moře, překrásná příroda, historické památky i moderní hotelové komplexy. To je jen zlomek z toho, co nabízí dovolená na italských ostrovech. Vyberte si to pravé místo pro vás - Ischie, Sardinie, Sicílie i Elba vám zcela učarují.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

CK AZZURRO - Ischia, Sant´Angelo | foto: CK AZZURRO

Na dovolené si má člověk především odpočinout a strávit příjemné chvilky se svými blízkými. Ať už jste příznivci aktivního odpočinku, nebo si rádi zalenošíte na pláži, dovolená v ostrovních letoviscích Itálie pro vás bude nezapomenutelným zážitkem. Úchvatným pobřežním scenériím, útulným kavárničkám a plážím oceněným modrými vlajkami nelze odolat.

Informace o dovolené na italských ostrovech naleznete na portálu Italie.cz.

Sardinie: Střet protikladů

Jihozápadně od italské pevniny se rozkládá Sardinie, druhý největší ostrov ve Středozemním moři. Hornatý, členitý povrch od sebe odděluje vesničky obklopené stády krav a ovcí, v nichž jakoby se zastavil čas.

Právě zde naleznete vyhlášené sýry, místní lahůdkou je Pecorino Sardo z plnotučného ovčího mléka. Zatímco vnitrozemí ukrývá tradiční atmosféru italských vesnic, na pobřeží vznikla řada pohodlných středisek s plně vybavenými plážemi a kvalitními službami.

Písčité a oblázkové pláže i skalnaté útesy hrají na Sardínii všemi barvami a svým charakterem společně s průzračně tyrkysovým mořem připomínají oblast Karibiku. Ty nejkrásnější se táhnou na východě ostrova v okolí letovisek Cala Gonone a Villassimius, na jihu v okolí Chia a v horní části Sardínie pak na pobřeží Costa Smeralda.

Sardinie je navíc vyhledávanou destinací horolezců, kteří s oblibou zdolávají stometrové oblé monolity v oblasti Aggius. Na své si přijdou i vášniví hráči golfu, ostrov totiž ukrývá řadu upravených golfových hřišť.

Elba: Každý si přijde na své

Elba, proslavená exilovým pobytem Napoleona Bonaparta, dnes poskytuje ideální podmínky pro všestrannou aktivní dovolenou.

Divoká hornatá krajina je jako stvořená pro turistiku a cykloturistiku, křišťálově čisté moře nabízí řadu možností pro potápění a starobylá kamenná městečka zaujmou milovníky historie.

CK AZZURRO - Elba, Capo Sant Andrea

CK AZZURRO - Elba, Capo Sant Andrea

Odpočinout si a načerpat sílu můžete na mnoha prosluněných písečných nebo oblázkových plážích. Pro rodiny s malými dětmi jsou jako stvořené pláže především na jihu a východě ostrova. Nachází se zde půvabné oblasti Lacona a Porto Azzurro, nad kterými se na vrcholu kopce tyčí malebné vinařské městečko Capoliveri. Právě v jeho bezprostřední blízkosti se ukrývá mnoho menších, útulných zálivů s klidnými plážemi.

Pokud zatoužíte po troše povyražení a čilém nočním životu, potom jsou ideální destinací přímořská letoviska Marina di Campo a Porto Azzurro, nebo největší město Elby, Portoferraio. Na Elbu vás pohodlně dopraví výletní loď, která vyráží denně z městečka Piombina na pevnině. Za jeden den dokážete projet celý ostrov a vykoupat se na jedné z 52 pláží, vše je zde blízko a na dosah. Pokud ostrov navštívíte, tak nezapomeňte ochutnat místní víno, které se řadí k nejlepším toskánským vínům.

Ischie: Odpočinek na pláži i v termálech

Ischia může zdálky vypadat pro svůj vulkanický původ a skalnaté pobřeží nehostinně. Jakmile ale na ostrov přijedete, zjistíte, že opak je pravdou. Co vás jako první po příjezdu ohromí, je nádherná vůně ostrova, který je především v období jara doslova provoněn desítkami různých vůní keřů a divokých květin.

Určitě si zamilujete půvab malých městeček na ostrově, pravděpodobně nejmalebnějším místem je rybářská vesnička Sant´Angelo. Za návštěvu stojí také městečko Casamicciola, kde údajně Sybila předpověděla narození Krista.

CK AZZURRO - Ischia, Sant´Angelo 2

CK AZZURRO - Ischia, Sant´Angelo 2

Nejrušnějším a největším je hlavní město ostrova Ischia, k němuž je hrází připojeno Ischia Ponte s historickým centrem a aragonským hradem na skalisku v moři. Ischia je však turisty vyhledávaná především díky termálním pramenům, oblíbeným místem je Punta Imperatore, kde prameny vyvěrají do moře a umožňují celoroční koupání.

Ovšem téměř každý hotel má vlastní termální bazén a navíc na ostrově najdete osm velkých termálních parků se zábavním vyžitím pro velké i malé. Vyzkoušet můžete ozdravné a kosmetické procedury, ale i přírodní obdobu sauny. Na Ischii se snadno dopravíte trajektem, který vyplouvá několikrát denně z neapolského přístavu.

Sicílie: Historické památky a přírodní krásy na dosah ruky

Největším italským ostrovem je Sicílie, která se nachází východně od špičky pověstné italské „boty.“ Symbolem tohoto ostrova a zároveň nejnavštěvovanějším místem je doposud činná sopka Etna. Až do výšky 2 990 metrů vede turistická stezka, odkud je překrásný výhled na všechny čtyři krátery sopky i na část ostrova.

V okolí Etny se navíc rozkládá národní park Parco dell´Etna, kde se můžete se vydat po starých pastýřských stezkách, obdivovat kaňony s vodopády nebo pozorovat desítky druhů ptactva. V okolí Etny jsou i nejznámější turistická letoviska východního pobřeží, Taormina a Giardini Naxos.

V cestovním programu každého návštěvníka by ale neměly chybět Syrakusy, ve kterém žil proslulý fyzik Archimedes, barokní město Ragusa na jihu ostrova, nedaleko ležící Agrigento s pozůstatky mohutných řeckých chrámů nebo Piazza Armerina s nádhernými řeckými mozaikami.

Kromě Taorminy a Giardini Naxos jsou nejznámější turistická letoviska umístěna především na severní straně ostrova, San Saba, Cefalú, Mongiove a především exkluzívní a drahé San Vito Lo Capo, jež se nachází nedaleko Palerma. Pokud budete mít dostatek času a příležitost, vydejte se na lodní výlet na Liparské ostrovy s další činnou, a čas od času dýmící, sopkou Stromboli.

Autor: CK Azzurro

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Muzeum jízdních kol na zámku Boskovštejn startuje svoji čtvrtou sezonu

Muzeum jízdních kol na zámku Boskovštejn

Při svém výletu na Jižní Moravu neopomeňte navštívit malebnou vísku Boskovštejn. Zdejší expozici věnovanou historii...

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Pokoj vypadal na fotkách dvakrát tak velký, wi-fi prakticky nefungovala, kvalita kuchyně byla otřesná a personál...

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Češi jsou vděční ale také celkem specifičtí cestovatelé. I když se oblíbené destinace neustále točí a mění, jedna...

Najdete na iDNES.cz