Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

IT firmy a centra sdílených služeb mohou využít dotace z EU

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Získejte pro vaši firmu až 60 % nákladů na mzdy zaměstnanců. Program ICT a strategické služby dotuje nově vytvořené odborné pozice v IT firmách a pracovní místa v centrech sdílených služeb.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dotace z EU pro IT firmy a centra sdílených služeb | foto: Profimedia

Základním cílem programu je podpořit růst nových pracovních míst v ICT sektoru a zvýšení efektivity činností v podnicích díky využití strategických služeb.

Pokud tedy vaše společnost vyvíjí software nebo poskytuje strategické služby jako je účetnictví, řízení lidských zdrojů, správa informačních systémů, finance, controlling apod., máte nyní příležitost ušetřit až 60 % výdajů na mzdové náklady nových pracovníků.

V rámci programu ICT a strategické služby lze dotovat následující pozice:

tabulka

Snížení mzdových nákladů až o 60% po dobu tří let

Program ICT a strategické služby se vztahuje na podniky všech velikostí, čerpat dotace mohou i firmy se zahraničním vlastníkem. Samotná výše dotace se pohybuje se v rozmezí 40 – 60 % způsobilých výdajů, v závislosti na velikosti podniku. Na jeden projekt přitom můžete získat až desítky milionů korun.

Dotace lze žádat například na:

  • Hrubé mzdy zaměstnanců na nově vytvořených pozicích po dobu až tří let
  • Odvody na sociální i zdravotní pojištění
  • Poplatky za nájem budov a pozemků

Malé a střední podniky mohou navíc získat dotaci i na další výdaje, například na externě nakupované poradenství, související s předmětem projektu.

Finanční podporu v rámci programu ICT a strategické služby již využily stovky podnikatelských subjektů. Aby mohla vaše společnost dotaci získat, musí vytvořit minimální předepsaný počet pracovních míst, který se liší v závislosti na velikosti podniku, typu projektu a aktuální výzvě.

Centra strategických služeb navíc musí mít mezinárodní přesah. Detailnější informace k programu naleznete na webových stránkách
ICT a strategické služby.

Proces získání dotace lépe zvládnou odborníci

Zpracování žádosti o dotaci a orientace v elektronickém prostředí, přes které se žádosti odesílají a administrují, je poměrně komplikovaný a časově náročný proces.

Pro žadatele s menšími nebo žádnými zkušenostmi se strukturálními fondy EU je proto vhodné uvažovat o spolupráci s poradenskou nebo konzultační společností, která má s podáváním projektů zkušenosti a je schopna z celé řady nutných úkonů a dokumentů klást důraz na ty podstatné a vyvarovat se zbytečných chyb.

Společnost eNovation s.r.o. je přední poradenskou společností pro tento program s celkovou úspěšností schválených projektů 95 %. Zajistí pro vás komplexní služby od bezplatné prvotní konzultace po celkovou administraci procesu získání dotace a jejího udržení.

Kontakt

Navštivte webové stránky www.enovation.cz nebo volejte zdarma infolinku 800 190 163 a informujte se o aktuální výzvě a dalších možnostech, jak získat dotace pro vaši společnost.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy
UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy

Hledáte spolehlivého dodavatele litinových profilů a barevných kovů? Pokud vám spolupráce s tím stávajícím nevyhovuje a vyžadujete lepší ceny, individuální...  celý článek

Místo, kde historie ožívá: K prohlídce Prahy patří i návštěva legendárního...
Co zajímavého vidět v Praze? Navštivte legendární Hotel Paříž

Podzimní měsíce jsou pro procházky Prahou jako stvořené. Slunce má ještě sílu, vše je zahaleno v teplých barvách podzimu a lístky stromů se ladně snáší k zemi...  celý článek

Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?
Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?

Poptávka po bankovních i nebankovních půjčkách roste. Faktem ale zůstává, že lidé často sáhnou po první nabídce, která se jim naskytne a ta nemusí být...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.