Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Island: země, kde přírodní divy vznikají přímo před vašima očima

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přírodní divy jako sopečné erupce, lávová pole, divoké ledovcové řeky, zemětřesení a další divy přírody. Na Islandu mění přírodní živly dnes a denně vzhled krajiny. Pozorujte na vlastní oči dech beroucí změny přírodních scenérií, které nezažijete jinde než v zemi ohně a ledu. Navštivte ji s CK Periscope Skandinávie.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Periscope Skandinávie, s.r.o. - Gejzír | foto: Periscope Skandinávie, s.r.o.

Kdo by neznal neblaze proslulá jména Fimmvörduháls a Eyjafjallajökull. Těžko vyslovitelné názvy má většina populace spojeny s omezením letecké dopravy ve většině míst Evropy.

Kontakt:

Periscope Skandinávie, s.r.o.

Pánská 6, Brno
tel.: 542 213 346
Jungmannova 23
Praha 1 (CK KIWI)
periscope@skandinavie.cz
www.skandinavie.cz

Začátkem jara si budeme připomínat roční výročí erupce těchto sousedních sopek, které na dlouhou dobu změnily tvář jižní části ostrova Island. A přilákaly tisíce zvědavých turistů.

"Island je jednou z geologicky nejmladších zemí světa. Nachází se na střetu litosférických desek, kde neustále probíhají procesy formování povrchu. S tím je přirozeně spojena dlouhodobě aktivní vulkanická a postvulkanická činnost. Z turistického hlediska jsou velmi atraktivní postvulkanické projevy, jako jsou početné gejzíry, bahenní tůně, vývěry horkých plynů a termální prameny," přibližuje klimatolog a specialista na Island Josef Chodur z cestovní kanceláře Periscope Skandinávie důvody, proč se Island stává rok po vulkanických erupcích vyhledávanou turistickou destinací, kde jsou k vidění tyto přírodní divy.

Island je narozdíl od Yellowstonu zadarmo

A právě v tom spočívá kouzlo severského ostrova. Vždyť za čím jiným se na Island cestuje než za exkluzivními výtvory a kontrasty, které zde po miliony let způsobují voda a oheň. Podivuhodné změny krajiny a vznik nových přírodních krás zde můžete pozorovat doslova na vlastní oči.

Periscope Skandinávie, s.r.o. -  Jokulsárlón

Aktivní dovolenou lze strávit sledováním sedmatřicetiletého lávového pole okolo sopky Eldfell, procházkou uprostřed černého lávového pole u jezera Mývatn, obdivováním ledových ker na laguně Jökulsárlón pod největším evropským ledovcem Vatnajökull či návštěvou jedné z mnoha sopečných pouští. Originální a neustále se měnící krajina Islandu zkrátka nezklame žádného návštěvníka s dobrodružnou duší.

Podobné krásy matky přírody nejsou jinde k vidění a na rozdíl od amerických národních parků zde neplatíte žádné vstupné. Přírodní divy, které jinde nezažijete - přesně to je Island.

Island je modelován stovkou sopek

"Na Islandu se nachází přes sto činných sopek, které měly od osídlení ostrova v devátém století až do současnosti na svědomí více než sto padesát erupcí. Například nejaktivnější sopka ostrova, proslulá Hekla, neúnavně vyvrhovala lávu během tisíciletí a jen za poslední století explodoval čtyřikrát, naposledy v roce 2000. Není pak divu, že mnohé erupce měly vliv nejen na své nejbližší okolí, ale i na oblasti daleko za hranicemi země," vysvětluje změny krajiny Josef Chodur.

Periscope Skandinávie, s.r.o. - Kerlinafjal

"Je zřejmé, že Island byl a bude vulkanicky velmi aktivní zemí. Sopky společně s místními ledovci tvoří turisticky atraktivní a jedinečnou destinaci, kde jsou jedinečné přírodní divy a kterou stojí za to navštívit a nechat se pohltit tamní neopakovatelnou atmosférou krajiny v pokračujícím geologickém vývoji," dodává.

Obdivovat nově vzniklé přírodní scenérie a přírodní divy můžete i díky dvěma desítkám zájezdů CK Periscope Skandinávie, která se zaměřuje na Island, Grónsko a Špicberky již od roku 2001. 

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Horný Zemplín není jen tam, kde se natáčel film Čiara ...

Horný Zemplín není jen tam, kde se natáčel film Čiara ...

Nudí vás různé "profláklé" dovolenkové destinace, kde jsou kolem vás desítky jiných turistů, a vy při čekání na atrakce...

Alitalia Premium: objevte nový způsob komfortního létání

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Objevte nový způsob komfortního létání v Premium třídě na dálkových letech společnosti Alitalia. Komfort, technika a...

Zažijte zlaté časy českého hokeje v muzeu Grévin

Zažijte zlaté časy českého hokeje v muzeu Grévin

Letos uplyne dvacet let od fenomenálního úspěchu českého hokejového týmu na Zimních olympijských hrách v Naganu. Turnaj...

Najdete na iDNES.cz