Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Island: země, kde přírodní divy vznikají přímo před vašima očima

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přírodní divy jako sopečné erupce, lávová pole, divoké ledovcové řeky, zemětřesení a další divy přírody. Na Islandu mění přírodní živly dnes a denně vzhled krajiny. Pozorujte na vlastní oči dech beroucí změny přírodních scenérií, které nezažijete jinde než v zemi ohně a ledu. Navštivte ji s CK Periscope Skandinávie.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Periscope Skandinávie, s.r.o. - Gejzír | foto: Periscope Skandinávie, s.r.o.

Kdo by neznal neblaze proslulá jména Fimmvörduháls a Eyjafjallajökull. Těžko vyslovitelné názvy má většina populace spojeny s omezením letecké dopravy ve většině míst Evropy.

Kontakt:

Periscope Skandinávie, s.r.o.

Pánská 6, Brno
tel.: 542 213 346
Jungmannova 23
Praha 1 (CK KIWI)
periscope@skandinavie.cz
www.skandinavie.cz

Začátkem jara si budeme připomínat roční výročí erupce těchto sousedních sopek, které na dlouhou dobu změnily tvář jižní části ostrova Island. A přilákaly tisíce zvědavých turistů.

"Island je jednou z geologicky nejmladších zemí světa. Nachází se na střetu litosférických desek, kde neustále probíhají procesy formování povrchu. S tím je přirozeně spojena dlouhodobě aktivní vulkanická a postvulkanická činnost. Z turistického hlediska jsou velmi atraktivní postvulkanické projevy, jako jsou početné gejzíry, bahenní tůně, vývěry horkých plynů a termální prameny," přibližuje klimatolog a specialista na Island Josef Chodur z cestovní kanceláře Periscope Skandinávie důvody, proč se Island stává rok po vulkanických erupcích vyhledávanou turistickou destinací, kde jsou k vidění tyto přírodní divy.

Island je narozdíl od Yellowstonu zadarmo

A právě v tom spočívá kouzlo severského ostrova. Vždyť za čím jiným se na Island cestuje než za exkluzivními výtvory a kontrasty, které zde po miliony let způsobují voda a oheň. Podivuhodné změny krajiny a vznik nových přírodních krás zde můžete pozorovat doslova na vlastní oči.

Periscope Skandinávie, s.r.o. -  Jokulsárlón

Aktivní dovolenou lze strávit sledováním sedmatřicetiletého lávového pole okolo sopky Eldfell, procházkou uprostřed černého lávového pole u jezera Mývatn, obdivováním ledových ker na laguně Jökulsárlón pod největším evropským ledovcem Vatnajökull či návštěvou jedné z mnoha sopečných pouští. Originální a neustále se měnící krajina Islandu zkrátka nezklame žádného návštěvníka s dobrodružnou duší.

Podobné krásy matky přírody nejsou jinde k vidění a na rozdíl od amerických národních parků zde neplatíte žádné vstupné. Přírodní divy, které jinde nezažijete - přesně to je Island.

Island je modelován stovkou sopek

"Na Islandu se nachází přes sto činných sopek, které měly od osídlení ostrova v devátém století až do současnosti na svědomí více než sto padesát erupcí. Například nejaktivnější sopka ostrova, proslulá Hekla, neúnavně vyvrhovala lávu během tisíciletí a jen za poslední století explodoval čtyřikrát, naposledy v roce 2000. Není pak divu, že mnohé erupce měly vliv nejen na své nejbližší okolí, ale i na oblasti daleko za hranicemi země," vysvětluje změny krajiny Josef Chodur.

Periscope Skandinávie, s.r.o. - Kerlinafjal

"Je zřejmé, že Island byl a bude vulkanicky velmi aktivní zemí. Sopky společně s místními ledovci tvoří turisticky atraktivní a jedinečnou destinaci, kde jsou jedinečné přírodní divy a kterou stojí za to navštívit a nechat se pohltit tamní neopakovatelnou atmosférou krajiny v pokračujícím geologickém vývoji," dodává.

Obdivovat nově vzniklé přírodní scenérie a přírodní divy můžete i díky dvěma desítkám zájezdů CK Periscope Skandinávie, která se zaměřuje na Island, Grónsko a Špicberky již od roku 2001. 

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Toužíte po exotické dovolené, ale stačí vám k odpočinku třeba jen pár dní a nechce se vám za dovolenou pro celou rodinu...

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Češi jsou vděční ale také celkem specifičtí cestovatelé. I když se oblíbené destinace neustále točí a mění, jedna...

Muzeum jízdních kol na zámku Boskovštejn startuje svoji čtvrtou sezonu

Muzeum jízdních kol na zámku Boskovštejn

Při svém výletu na Jižní Moravu neopomeňte navštívit malebnou vísku Boskovštejn. Zdejší expozici věnovanou historii...

Najdete na iDNES.cz