Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ischia - ráj ve Středomoří

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ischii se říká zelený ostrov. Důvody jsou tři - celoroční vegetace, odstín tufu a barva moře. Vulkanický původ ostrova vysvětluje výskyt mnoha termálních a minerálních pramenů, gejzírů a přírodních parních lázní.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ischia - ráj ve Středomoří | foto: CK Osvěta

Tento kouzelný ostrov, který byl už v minulosti znám jako Zahrada Evropy, se postupem času dostával do popředí zájmu mezinárodního turismu.

Ischia je místem, kde jsou kontrasty na denním pořádku, místem, kde nic není předem dáno. Příroda se mění kousek po kousku díky zásahu člověka. Kdo navštíví Ischii, uvědomí si, že na malém kousku země se prolíná minulost se současností, tradice s modernizací.

A tak turista vdechuje prosolený vzduch na pobřeží, či zabloudí do poklidných lesů, nebo zaslechne poryvy větru z vrcholů hor, aby se náhle octl v hotelovém komplexu na pobřeží, v rušném centru s obchůdky, v úzkých uličkách se starobylými kamennými domy či moderními vilami. A právě pro svou různorodost je Ischia vyhledávaným ostrovem.

Přijíždějí sem turisté, kteří si chtějí oddechnout a načerpat energii, ale i ti, kteří vyhledávají zábavu v rušnějších centrech. Necháme-li za zády krásy jako Neapolský záliv, Posillipo, Marechiaro, Vesuv, Sorrento, ocitneme se tváří v tvář ostrovu plnému vegetace s nepřehlédnutelnou siluetou zvýrazněnou také díky dvěma nejvyšším horám, Epomeo a Vizzi. Tak to je ostrov Ischia.

Ischia - ráj ve Středomoří 2

Termální prameny

Vulkanický původ ostrova také vysvětluje výskyt mnoha termálních a minerálních pramenů. Z těchto pramenů jsou zásobena lázeňská zařízení, kterých se na ostrově nachází několik.

V Ischii jsou to Starověké obecní lázně sousedící s radnicí. Nové veřejné lázně sousedící s hotelem Jolly a Vojenské lázně, které se nachází ve starověkém a historickém objektu Královského paláce.

V Casamicciole Terme jsou známé Lázně Manzi, Belliazzi, Lázně Scioli, Lázně La Rita a Pio Monte Della Misericordia, v Lacco Amenu lázně Regína Isabella, ve Foriu famózní Lázně Castaldi, Castiglione a Citara. Další lázeňská zařízení jsou v mnoha hotelech, jejich vyjmenovávání by nemělo konce.

Ischia - ráj ve Středomoří 3

Další oblast lázeňství tvoří termální parky: Poseidonovy zahrady ve Foriu, postavené zhruba v roce 1957, mají velkou přednost díky položení a také díky pláží Citara, část pláže je součástí tohoto parku.

Dále Park Tropical a Afroditiny Apollonovy zahrady v Sant‘Angelu, poté následuje termální komplex v Casamicciole Park Castiglione Terme a Park Negombo, umístěný na čarokrásné pláži S.Montano, nacházející se mezi obcemi Lacco Ameno a Forio. Výčet uzavírají Zahrady Eden v Ischii.

Využívání termominerálních vod se dnes řídí dvěma různými metodami: první je tradiční, kdy se tělo pacienta ponoří do vany L s termominerální vodou, která je k tomuto účelu k dispozici ve všech lázeňských zařízeních.

Druhá metoda se od první příliš neliší, první krok je stejný, tzn. pacient je opět ponořen do termominerální koupele. Při druhé metodě ale pacienti využívají velkých bazénů pro 20 až 50 osob, nacházejících se pod širým nebem a nabízejících dostatek místa pro provozování vodního aerobicu, lehké gymnastiky nebo plavání.

Ischia - ráj ve Středomoří 4

Velice účinná je také bahenní terapie. Teplota bahna je zhruba 40-45°C, aplikuje se na nemocná místa pacienta, který je poté zabalen do igelitové plachty. Po 30 minutách asistenti odstraní bahenní zábal a pacient relaxuje v termální koupeli, poté následuje odpočinek, pacient musí vyčkat až úplně odezní účinky terapie.

Kvalita termální vody na ostrově Ischia, která se složením odlišuje od pramene k prameni, dosahuje výborných terapeutických výsledků. Využívá se hlavně k léčbě artritidických a revmatických onemocnění.

Kromě vývěrů termominerálních pramenů má ostrov Ischia další bohatství na pramenité minerální prameny, které jsou známé díky svěžesti, povzbuzujícím účinkům, močopudnosti, léčivým a rezolutním vlastnostem.

Tyto prameny jsou využívány při onemocnění zažívacího ústrojí, především žaludku, sleziny, slinivky břišní, patří sem například pramen Gurgitello v Casamicciole, na neplodnost se doporučují prameny na Citaře.

Gastronomie

Kuchyně ostrova Ischia je samozřejmě velmi blízká neapolitánské. V nabídce jsou hlavně tradiční místní speciality - především dary, poskytované čistým Tyrhénským mořem na dlouhých pobřežích ostrova.

Ischia - ráj ve Středomoří 5

Rozmanité, ale přitom klasické, jsou způsoby přípravy rybích pokrmů: v žádném případě nesmí chybět rybí polévka, oblíbené jsou dlouhé tenké ploché nudle Iinguine nebo špagety se škeblemi s rajčatovou omáčkou nebo in bianco (pouze s olivovým olejem, bez rajčat), těstoviny s mořskými plody nebo mořskými raky, linguine se slávkami jedlými a s ovčím sýrem.

Obzvláště byste neměli vynechat ančovičky okořeněné, smažené, obalené v těstíčku nebo naložené v soli. Skoro každá restaurace nabízí typickou specialitu coniglio cacciata-králík na divoko, podává se salát caprese-rajčatový salát s mozzarelou, lilek a porcované houby nakládané v oleji, parmazán, kapie nakládané v oleji nebo smažené.

A v neposlední řadě pizza, z těch klasických je to pizza Napoletana (rajčata, oregáno sůl, pepř), pizza Romana (rajčata, sardinky, mozzarela) a pizza Margarita (rajčata, mozzarela).

Sladkosti a různé zákusky se pečou v každé pekárně na ostrově.
Je třeba zmínit i výborná místní vína. Úrodné vinice se nacházejí pod úpatím Monte Epomea a mezi vesnicemi Panza, Ciglio, Serrara, Cim mentorosso.

Čerpáno z knihy Ischia - EDIZIONI DI MEGLIO (k zakoupení za 8€)

Autor: CK Osvěta

logo CK Osvěta

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Češi jsou vděční ale také celkem specifičtí cestovatelé. I když se oblíbené destinace neustále točí a mění, jedna...

Z Prahy do Chorvatska. Rady a tipy na cestu

Z Prahy do Chorvatska: Rady a tipy na cestu

Rozhodli jste se na poslední chvíli, že byste rádi na dovolenou k moři? Chorvatsko je skvělou, a hlavně dostupnou...

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Jednodenní pracovní cesta, víkendový pobyt či týdenní dovolená za hranicemi České republiky by se cestovatelům mohla...

Najdete na iDNES.cz