Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


iRobot Roomba 980 je na technologickém Everestu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Špičková robotická technologie vstupuje do našich domácností! Absolutní světová jednička ve vývoji a výrobě robotů, firma iRobot, nedávno v Evropě představila svůj iRobot Roomba 980 jako technologický Everest v segmentu robotických vysavačů. Slovu „úklid“ dává úplně jiný rozměr.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zachrání mě robot? | foto: Roomba 980 / Certus Mercatus spol. s r.o.

iRobot Roomba 980 je pro technologického geeka a pro každého, kdo prahne po smart technologiích, jinak řečeno pro náročného zákazníka, který chce to nejlepší. Roomba 980 je nadupaný vysavač, ale zároveň i neocenitelný domácí pomocník.

Inteligentní navigace – iAdapt 2.0

iRobot Roomba 980 pohání sofistikovaný sotftware a výkonný procesor. Velkou inovací je nový navigační systém iAdapt 2.0, který je stejně jako jeho předchůdce adaptibilní v prostředí, ve kterém se pohybuje. iRobot přepracoval celý algoritmus i proto, že na robotu (vysavači) přibyla kamera a další senzory na snímání mnoha údajů, které slouží Roombě k orientaci, vytváření přesné mapy místnosti a rozložení jednotlivých kusů nábytku i dalšího vybavení.

Roomba 980 díky kameře konečně přesně„vidí“, kam jede, rozpoznává nábytek, překážky nebo vstup do další místnosti. Je schopna uklidit prostor o celkové rozloze 185 m² bez ohledu na členitost povrchu s pokrytím plochy 99 %, jak uvádějí i nezávislé testy.

Aplikace iRobot Home - úklid na dálku!

Další velkou novinkou je mobilní aplikace -iRobot Home - Roombu 980 lze ovládat z chytrého telefonu třeba z jižního pólu, zrovna když budete mít satelitní internet. Vzpomenete-li si při cestě domů nebo během pauzy v zaměstnání, stačí aktivovat tlačítko Clean a Roomba 980 se pustí do mise. Robota lze naprogramovat na den a čas začátku vysávání. Aplikace obsahuje mnoho funkcí a možností nastavení, dále také instruktážní videa návody, vše v českém jazyce. To je k nezaplacení!

Rychle a snadno pochopíte jeho funkce ovládání, údržbu a jiné důležité informace. Přes aplikaci iRobot Home lze Roombu 980 i kontrolovat – do aplikace se zaznamenávají detailní statistky z black boxu. Robot také posílá do aplikace řadu notifikací. Tou nejdůležitější je, že má opět plný sběrný koš a že je potřeba jej vysypat. Celá aplikace je dobře graficky zpracovaná a je hodnocená jako přehledná a uživatelský přívětivá.

Zachrání mě robot? Foto: Roomba 980
Zachrání mě robot? Foto: Roomba 980
Zachrání mě robot? Foto: Roomba 980
Zachrání mě robot? Foto: Roomba 980

Odložený úklid a intenzita úklidu

U iRobota Roomba 980 lze nastavit vysávání na jakoukoli hodinu i den v týdnu funkcí odložený úklid. Samozřejmě nejlépe, když nejste doma. V tom je asi skrytá hlavní výhoda robotických vysavačů s touto funkcí. Pro ultra čistý byt má Roomba dva úklidové průchody (ocení především domácnosti se zvířaty a dětmi) – iRobot všechny plochy uklidí dvakrát! Pomocí funkce Carpet Boost Roomba 980 bezpečně identifikuje jakýkoli koberec a zvýší 10x výkon motoru. Roomba 980 dostála také nového sacího motoru 3. generace, který je výrazně tišší, ale zároveň výkonnější. Přes mobilní aplikaci je možné motor nastavit do třech různých režimů:

  • Automatický režim - Roomba automaticky zesílí výkon při úklidu koberců a na místech s vyšší koncentrací nečistot.
  • Režim vysokého výkonu - Roomba bude konstantně pracovat na vyšší výkon, aby dosahovala maximálního úklidu.
  • Ekologický režim - Roomba bude pracovat vždy na nižší výkon, aby vydržela uklízet déle a zároveň splnila „ekologické normy“
Zachrání mě robot? Foto: Roomba 980

4x delší životnost díky Li-on baterii

Až 185 m² zvládne vyčistit Roomba 980 i na jedno nabití v závislosti na zvoleném režimu. O 50 % vyšší kapacitu oproti předchozím řadám iRobota má u Roomby na svědomí Li-ion baterie. S tou se také značně prodloužila i její životnost. Při pravidelné údržbě má až 4x delší než předchozí NiMH. Pokud je potřeba, Roomba sama najde a zajede na svoji nabíjecí základnu, plně se dobije a vrátí se na místo, kde skončila, a pokračuje ve vysávání, dokud nepokryje celou plochu a neuklidí všechna místa, kam se dostane.

Aero Force a sací motor 3. generace – až 10x silnější výkon

Nejzásadnější inovací v historii robotických vysavačů vůbec je třístupňový čistící systém Aero Force. Soustředí proud vzduchu do úzké štěrbiny mezi rotující kartáče, čímž dochází k jeho akceleraci. V kombinaci s motorem 3. generace dosáhne desetinásobného zvýšení sacího výkonu! Zvýšené čistoty dosáhne Roomba i díky přítomnosti bočního kartáčku - efektivně čistí i místa okolo nábytku, podél stěn, rohy místností a jiná těžko dostupná místa.

Adaptabilní ke všem povrchům

Roomba 980 podá skvělý výkon na všech druzích podlah. Dva proti sobě rotující kartáče systému Aero Force se speciálními vodícími drážkami sbírají nečistoty z parket, plovoucích podlah, vysokých koberců i dlažby. Efektivita úklidu dle nezávislých testů je 100 %.

Všechna nečistota se ukládá do sběrného koše - pokud je plný, Roomba se vrátí na místo, kde začala, a přeruší úklid. Po vyprázdnění a opětovné aktivaci programu Clean pokračuje v čištění, dokud není dokonale uklizeno.

Vysoká citlivost a obezřetnost - funkce Antitangle

Pokud máte volně ležící kabely od nabíječek na telefon, až po kabely od myši nebo tkaničky od bot v předsíni, Roomba 980 si s nimi snadno poradí. Díky systému Antitangle se do robota nic nenamotá a kabely se nezaseknou. Roomba takové předměty zaregistruje a v případě, že se dostanou do kartáčů, převodovka tohoto ústrojí se přepne do zpětného chodu a kabely vymotá zpět. Pak už se jimi znovu nezabývá.

Jako zajímavý systém vidíme ještě Dirt Detect. Když robot zaregistruje vyšší koncentraci nečistot, automaticky se přepne do režimu, ve kterém se dané oblasti důkladněji věnuje a několikrát kontroluje, zda je toto místo řádně vyčištěné. Příjemnou zprávou je také téměř bezúdržbový provoz. Tím Roomba 980 udělala velký skok vpřed. V podstatě jde jen o to, vysypávat sběrný koš a kontrolovat stav robota přes mobilní aplikaci.

Zachrání mě robot? Foto: Roomba 980
Zachrání mě robot? Foto: Roomba 980
Zachrání mě robot? Foto: Roomba 980

iRobot Roomba 980: Dokonalá technologie v elegantním designu

Roomba 980 představuje opravdu technologický vrchol mezi robotickými vysavači, skvěle dotažený do posledního detailu. iRobot Roomba 980 jen potvrzuje, že své místo na robotické špici si plně zaslouží. 26 989 Kč je odpovídající cena s přihlédnutím na to, co tento technologický chytrák dokáže.

Výrobce má obsahově a graficky dobře zpracované webové stránky. Více informací najdete na www.irobot.cz.

Zachrání mě robot? Foto: Roomba 980
Zachrání mě robot? Foto: Roomba 980
Zachrání mě robot? Foto: Roomba 980
Zachrání mě robot? Foto: Roomba 980
Autor:
Témata: iRobot, Mount Everest

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Trápí vás nežádoucí chloupky, vrásky, tetování, nebo třeba chrápání? Všeho se můžete bezbolestně zbavit pomocí šetrných...

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě.

Stylová kompaktní bezzrcadlovka LUMIX GX800 upoutá pozornost stylovým designem, speciálními funkcemi pro selfíčka,...

Jsme součástí kybernetického bojiště, žádný web se útoku nevyhne

Český internet je součástí velkého kybernetického bojiště a žádný web se válce...

Představa hackerů jako mladých kluků, kteří se snaží prolomit obranu tajných vládních institucí, aby odhalili pravdu,...

Najdete na iDNES.cz