Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Inženýrská a projektová společnost B-Projekting Zlín slaví dvacet let

Komerční sdělení   11:02aktualizováno  11:02
Vážení přátelé a obchodní partneři, letos naše inženýrská a projektová společnost B-Projekting završuje 20 let působení v ČR, EU a také v některých lokalitách mimo Evropu. Dovolte mi proto krátké ohlédnutí za tímto časovým úsekem, ve kterém bych chtěl stručně toto období charakterizovat a to od vzniku až současnost.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Inženýrská a projektová společnost B-Projekting Zlín slaví 20 let | foto: B-Projekting, spol. s r.o.

Společnost byla založena v r. 1992 vytvořením nového pracovního týmu z původního státního podniku Barumprojekt. Již při založení byla B-Projekting definována a koncipována jako inženýrská a projektová společnost s hlavním zaměřením na:

  • poradenskou činnost v procesu investiční výstavby, feasibility study, preliminary proposal
  • přípravu a vypracování všech druhů dokumentace projektu a to od fáze územního rozhodnutí až do finální fáze dokumentace ,dokumentace pro provedení stavby a dokumentace skutečného provedení stavby
  • inženýrskou činnost v procesu investiční výstavby, přípravu a realizaci projektů spojených s investiční výstavbou

Již od svého vzniku byla inženýrská a projektová společnost B-Projekting svou specializací předurčena především pro zpracování dokumentace projektů a realizace vč. zajišťování všech potřebných služeb pro vybraná průmyslová odvětví. Jednalo se především o chemický průmysl, gumárenský průmysl, zpracování plastů, výrobu kompozitních materiálů, textilní průmysl, strojírenství vč. všech navazujících segmentů nutných pro kompletaci těchto provozů.

Inženýrská a projektová společnost B-Projekting Zlín slaví 20 let1

Inženýrská a projektová společnost B-Projekting zná recept na dosažení prosperity

Pro dosažení prosperity inženýrská a projektová společnost B-Projekting postupně zavedla a začala účinně využívat všechny potřebné nástroje, postupy, standardy a také odpovídající technologii (HW, SW, IT). Jednalo se především o následující:

Inženýrská a projektová společnost B-Projekting Zlín slaví 20 let2

  • vybudování systému EMS / QMS pro řízení celého procesu přípravy a realizace projektů spojených s výstavbou
  • postupné nasazení a upgrading výpočetní techniky a tomu odpovídajícímu softwaru, kde v současné době převládají produkty ACAD a to ve verzních 2010
  • 2012, Microstation, SolidWorks, AutoPlant, NavisWorks, Cadmatic, Advance Steel, Revit Architecture 2012
  • nasazení špičkové techniky pro tisk a copy, skenování - černobílé, barevné - od firmy OCE, Ricoh a Xerox
  • postupné nasazení a využívání systému Microsoft Project při přípravě a realizaci jednotlivých projektů a také při řízení projektových prací. Tento systém využíváme v současné době ve verzi MS Project 2010 - 2011.

V posledních pěti letech inženýrská a projektová společnost B-Projekting velmi účinně a systematicky pracovala na zavedení komplexního řešení a přípravy dokumentace projektu a to využitím systému 3D modeling (stavební část vč. všech profesí, technologická část vč. všech profesí - tj. P & ID, 3D model, arrangement drawings, isometrics, kompletní specifikace celého systému).

Pro realizaci projektů tímto systémem využíváme SW AutoPlant, NavisWorks, Cadmatic, Advance Steel, Revit Architucture 2012. Cílem tohoto komplexního řešení je zajištění dokumentace v mnoha částech až na úrovni výrobní dokumentace dodavatele /VDD/ a především příprava dokumentů, které následně slouží uživateli (investorovi) pro účinné řízení procesu servisu, údržby a upgradování jednotlivých segmentů systému po celou dobu životnosti provozu, tzn. že připravujeme dokumentaci pro „project life cycle“.

Inženýrská a projektová společnost s dominantní pozicí

Takto vyvíjející se inženýrská a projektová společnost využívající výše uvedené produkty, systémy a kontrolní mechanismy si postupně vypracovala na trhu práce svou vlastní identitu a pozici, která je v řadě specielních oborů dominantní.

Velmi významným faktorem při budování této pozice je pozice na trhu práce, a to je především seriózní přístup ke všem obchodním partnerům, slušnost, věrohodnost, dodržování všech dohodnutých termínů, platebních podmínek, standardů a zejména kvality. Celému tomuto postupu a přístupu k našim partnerům říkáme "servis bez hranic".

Nezbytnou částí aktivit, kterými se může pyšnit inženýrská a projektová společnost B-Projekting, je také určitá forma podpory zaměstnanců a pravidelná spoluúčast na charitě a sponzorování, zvláště tělesně postižených.

Vážení přátelé, dovolte mi závěrem vyslovit poděkování všem spolupracovníkům (současným i minulým) za velmi kvalitně odvedenou práci, velké pracovní nasazení, loajalitu a také za schopnost spolupráce při udržování, řekl bych, až nadstandardních vztahů ve firmě.

Stejně chci poděkovat všem obchodním partnerům, investorům, dodavatelům, úřadům a institucím za spolupráci, také za trpělivost a za využívání seriózních postupů a přístupů při přípravě a realizaci projektů. Úspěšný projekt je možno připravit a realizovat pouze při zajištění úspěšné spolupráce všech účastníků výstavby (projektu) a vytvoření tzv. paktu partnerství. Bez naplnění této kruciální dohody nelze jakýkoliv projekt dobře definovat, připravit a následně realizovat.

Nestandardní postupy často využívané v procesech spojených s investiční výstavbou neustále přinášejí změny řešení a následně každý takový projekt končí tím, že dojde k prodloužení termínů realizace, nárůstu rozpočtových nákladů, zhoršení technického řešení a snížení kvality celého projektu. To znamená, že jedním z rozhodujících milníků každého projektu je příprava finálního řešení ve stavební, technologické části vč. inženýrských sítí, projednání tohoto řešení a jednoznačné přijetí tzv. freezing point.

Bez přijetí takového rozhodnutí je velmi problematická realizace projektu a zejména jeho dokončení  s využitím standardních postupů a metod. Takový průběh realizace projektu je souhrnem opakujících se změn, modifikací a dodatků vytvářejících negativní výstupy pro finální verzi realizovaného projektu. Je to tzv. nikdy nekončící příběh.

Ještě jednou vám všem děkuji za příjemnou spolupráci a přízeň během těchto mnoha let a přeji vám vše dobré, mnoho zdraví, štěstí, spokojenost a také prosperitu a úspěšný rozvoj i v příštím období.

Inženýrská a projektová společnost B-Projekting Zlín slaví 20 let0

Zlín, leden 2012
Milan Skopalík, jednatel

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Zdeněk Burian - Křováci (1975)
Aukce European Arts nabídne kolekci vzácných obrazů Zdeňka Buriana

V neděli 24. září 2017 se v aukci European Arts bude nabízet mimořádná kolekce vzácných obrazů Zdeňka Buriana.  celý článek

Vaše důležité elektronické dokumenty ochrání Bezpečné úložiště.
Jak uchovávat dokumenty elektronicky a opravdu bezpečně

Pořídit si zajištěný úložný prostor je snadné. Své důležité dokumenty budete mít uložené v elektronické podobě a přitom budou opravdu v bezpečí.  celý článek

Erik Štefanovič, jednatel projektantsko-manažerské kanceláře DELTA...
Udržitelná výstavba jde ruku v ruce s hospodárností

Závěr měsíce září patří celosvětovému svátku trvale udržitelných budov. Jak taková udržitelná výstavba probíhá v praxi jsme se zeptali Erika Štefanoviče,...  celý článek

Okurková limonáda v 7 minutách!
Okurková limonáda v 7 minutách!

Vyměňte kupované limonády za domácí.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.