Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Investiční zlato je výhodná komodita

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Investiční zlato je na trhu stále oblíbenější komoditou, ale jak investiční zlato, tak i ostatní drahé kovy jsou při obchodování opředeny různými mýty, které více či méně ovlivňují celkový náhled na bezpečnost transakcí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Investiční zlato, aneb mýty v obchodování s investičním zlatem | foto: SATURITAS

Investiční zlato společnosti SATURITAS

Samozřejmě je pochopitelné, že investoři mají obavy, zda zakoupené investiční zlato, stříbro či jiný kov je opravdu ryzím kovem a dokud nebudou přijaté přesné normy a veřejně dostupné relevantní informace, budou tyto obavy trvat.

SATURITAS se snaží informace podávat podle nejnovějších trendů. Jako první v ČR začali používat slova Good Delivery a Hallmark. Prosazujeme reálnost nad lacinými obchodními triky.

Investiční zlato zlatá cihla

Dovolte tedy, abychom vás informovali o standardech, které jsou pro investiční zlato, stříbro a ostatní drahé kovy při obchodování důležité. 

I když se může zdát, že investiční  zlato a ostatní drahé kovy jsou na trhu od počátku zavedení platidel, pravdou je, že tyto investiční produkty jak je známe dnes, mají jen malou historii. Počátek výroby se datuje do 60 let minulého století, kdy se zvýšil zájem o fyzické produkty pro uložení investic.

Investiční zlato a stříbro, na co si dát pozor

Nejdůležitějším faktorem pro stanovení norem u investičního zlata a stříbra je likvidita.

Občanská likvidita (rozuměj prodej mezi jednotlivými fyzickými osobami) měla a má za následek pokles malých výrobců a stanovení jednotného označení výrobků stejně jako je tomu u šperků.  Jednoduše se lidé na trhu zaměřovali na známe značky, než na neznámé (malé) výrobce, jelikož mohli jejich výrobky lépe a výhodněji prodat.

Na druhou stranu se této občanské poptávky snaží využít jak malí výrobci, tak i giganti. Malí výrobci zavádějí nesmyslné termíny, jakými jsou certifikované uzanční slitky - různě zatavované do různých fólií s papírem deklarujícím, že v tom či onom obalu je opravdu investiční zlato. Velcí výrobci využívají této poptávky ke zvýšení výrobní marže zavedením různých hologramů a speciálních označení, což je veskrze pozitivní trend, jelikož tyto technologie zamezí falzifikaci, nicméně zvýší výrobní marži, kterou zaplatí konečný spotřebitel.

Investiční zlato mince

Poznámka: "Likvidita mezi obchodníky je dnes naprosto bezproblémová. Ve skrze je daleko těžší investiční  zlato a stříbro výhodně nakoupit než ho prodat. Samozřejmě také obchodní likvidita je velmi ovlivňovaná poptávkou od spotřebitelů, zejména pokud se jedná o produkty ve váze menší než jeden kilogram."

Na tomto místě je třeba říci, že různá „bezpečnostní“ opatření a označení se týká pouze ražených slitků - zcela mimo jsou mince!

Pravdou je, že mezi obchodníky, bankami a specialisty je nejdůležitějším faktorem označení:

  • Hallmark (punc) - tj. bezpečnostní prvek
  • Good Delivery - tj. norma přijatá předními rafinéry a obchodníky zahrnující specifické rozměry a umístnění označení
  • jedinečné číslo - platí pouze u zlata i když trend jde i ke stříbru
  • tzv. stav "bankenüblich" (bankovní kvalita) - označující akceptovanou kvalitu stavu výrobku

Investiční zlato cihla

Nic jiného není důležité vzhledem k tomu, že pokud má slitek, a to ať už ražený nebo slitý určité rozměry a váhu, lze ho vzhledem ke specifické hustotě zlata jen velmi stěží zfalšovat, zatím co papírový či plastový certifikát je možné tisknout po tisících.

Za nejnebezpečnější lze potom považovat certifikáty ve fólii, kdy je slitek zataven uprostřed. Falzifikace v tomto případě je daleko jednodušší - stačí fólii rozlepit, vložit jiný slitek a opět zatavit.

Samozřejmě, že v případě profesionálních obchodníků by se takovéto falsifikáty odhalily, ale mezi laickou veřejnosti se prostřednictví různých veřejných obchodních a aukčních portálů může stát katastrofa.

Zajímá vás investiční zlato a chtěli byste se dozvědět více?
Více informací získáte na www.saturitas.com


Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Další z rubriky

Havarijní pojištění za hubičku

Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi...

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Firemní karty Visa přináší podnikatelům i zaměstnancům často až nečekané množství výhod. Věděli jste, že placením s...

Přichází zima, ideální čas na nákup letní dovolené

EGYPT MARSA ALAM Makadi Bay

Cestovní kanceláře v posledních dnech spustily předprodeje zájezdů na léto příštího roku. Zdá se, že s blížící se zimou...

Další nabídka

Kurzy.cz

Rozbřesk: Jestřábí hlasy z ČNB sílí a české ministerstvo financí počítá už jen s...
Rozbřesk: Jestřábí hlasy z ČNB sílí a české ministerstvo financí počítá už jen s...

Po ČNB přišlo se svojí novou prognózou vývoje české ekonomiky i Ministerstvo financí ČR, které stejně jako centrální ba... celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.