Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Investiční poradenství: jedinečná příležitost v jednom z nejnáročnějších oborů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Správné a fundované investiční poradenství je klíčové pro dosažení vytyčených finančních cílů. Investiční poradce či zprostředkovatel by měla být osoba, které budete důvěřovat a s níž bude radost spolupracovat. Ale jak si vybrat správného profesionála, který vám investici bude správně obhospodařovat?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Jedním z vodítek při volbě vhodného investičního zprostředkovatele je jasné prokázání jeho způsobilosti od nezávislé instituce. V České republice tuto roli od roku 2010 zastává Institut pro finanční trh na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity. Jedná se o historicky první instituci, která dostala od České národní banky povolení vykonávat zkoušky odborné způsobilosti na kapitálových trzích.

Jeho posláním je mimo jiné podporovat a rozvíjet finanční gramotnost spotřebitelů na finančním trhu, realizovat vědeckovýzkumnou činnost v oblasti finančního trhu a podporovat a rozvíjet odbornou úroveň pracovníků v různých sektorech finančního trhu.

Úspěšní absolventi zkoušek na Institutu pro finanční trh na Generálním Meetingu...

Úspěšní absolventi zkoušek na Institutu pro finanční trh na Generálním Meetingu E&S ve Vídni. Zdroj: E&S Investments, 2014

Závěrečný test těchto náročných zkoušek na investiční poradenství trvá 270 minut a obsahuje 220 otázek z okruhů, jako jsou například investiční nástroje, principy fungování finančního trhu nebo teorie financí. Tímto testem musí projít i vázaní zástupci společnosti E&S Investments Czech Republic.

„Jsme velmi hrdí, že v roce 2013 zkoušku úspěšně absolvovalo 35 obchodních partnerů a do října 2014 dalších 40. Všem těmto obchodním partnerům děkujeme za píli a úsilí, které vložili do přípravy a studia. Z výsledků budou profitovat jak poradci, tak především naši klienti,“ říká Pavel Špaček, Education manager pro Českou Republiku u E&S Investments.

Institut pro finanční trh Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity

Posláním Institutu pro finanční trh je:

  • realizovat vědeckovýzkumnou činnost v oblasti finančního trhu, ochrany spotřebitelů a finanční gramotnosti s důrazem na její praktickou aplikovatelnost
  • podporovat a rozvíjet odbornou úroveň pracovníků v různých sektorech finančního trhu,
  • podporovat a rozvíjet finanční gramotnost spotřebitelů na finančním trhu,
  • vytvářet koncepci rozvoje Institutu pro finanční trh na ESF MU.

Kdo je E&S Investments

Skupina E&S je jedním z předních investičních poradců a zprostředkovatelů v Rakousku, České republice, na Slovensku a v Polsku. V regionu centrální a východní Evropy má přes 70 poboček. Obsáhlé portfolio produktů zahrnuje především investice do věcných hodnot pro budování majetku pro každého.

Logo Institutu pro finanční trhy Masarykovy Univerzity v Brně. Zdroj: IFM

Logo Institutu pro finanční trhy Masarykovy Univerzity v Brně. Zdroj: IFM

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vybíráte výtah? Pozvěte si mobilní showroom Schindler.
Vybíráte výtah? Pozvěte si mobilní showroom Schindler

Výtah je v domě užitečným pomocníkem, který si můžete podle vlastních potřeb vyladit do naprostých detailů. Jejich výběr usnadní nový mobilní showroom...  celý článek

Mistrem v byznys angličtině za den.
Mistrem v byznys angličtině za den

Chcete úspěšně vést prezentace, porady a jednání v cizím jazyce? Ucházíte se o práci v zahraničí, chystáte se na důležitou pracovní cestu, důležité jednání či...  celý článek

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.