Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Investiční pobídky v Česku. Co přináší daňové prázdniny investorům?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jakými výhodami disponují firmy čerpající investiční pobídku a s jakými strastmi se musí příjemci vypořádat? I to se podnikatelé dozvědí na konferenci Investiční pobídky v České republice.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Investiční pobídky v ČR. Co přináší daňové prázdniny investorům?

Podnikatelé, kteří zvažují využití investiční pobídky, mají nyní příležitost získat na jednom místě všechny potřebné informace k jejich čerpání. A to v Praze, na konferenci Investiční pobídky v České republice, která proběhne dne 28. února 2013 pod záštitou agentury CzechInvest.

Podnikatelé se zde budou moci setkat se zástupci MPO, MF, MPSV či agentury CzechInvest, tedy se zástupci všech administrativních a kontrolních orgánů investičních pobídek v ČR.

K problematice čerpání podpory formou slevy na dani se vyjádří také daňoví specialisté, banka financující investiční projekty či příjemce investiční pobídky. MPO taktéž představí nová výkladová pravidla k novelizovanému zákonu o investičních pobídkách.

Investiční pobídky jsou stále atraktivnější

Právě díky jejich loňské novelizaci se investiční pobídky staly pro podnikatele podstatně atraktivnější. Rozsah jejich uplatnění se díky podpoře technologických center a center strategických služeb rozšířil ze zpracovatelského průmyslu na oblast výzkumu a vývoje a na oblast IT.

Podpora investic v ČR tak cílí zejména na projekty s vysokou přidanou hodnotou. Investující podnikatelé si také díky novelizaci mohou užívat daňových prázdnin po dobu desíti let.

Zvýšenou atraktivitu investičních pobídek v ČR po novelizaci zákona dokládá také průzkum, který v září minulého roku provedla společnost eNovation s.r.o. a jehož výsledky budou na konferenci prezentovány, a také několikanásobný nárůst počtu žádostí o čerpání investičních pobídek. Zatímco za první pololetí roku 2012 jich agentura CzechInvest evidovala pouze sedm, za druhé pololetí, kdy novela nabyla účinnosti, jich CzechInvest eviduje již 41.

Investiční pobídky jsou nyní jedním z nejvýznamnějších nástrojů veřejné podpory do začátku nového dotačního období 2014 - 2020. Avšak na rozdíl od dotačních programů EU u investičních pobídek neexistuje omezený rozpočet pro přerozdělování veřejných peněz.

Investoři tak nemusejí uspěchat svá strategická podnikatelská rozhodnutí. Příjemnou skutečností je také absence nutnosti pořádání výběrového řízení v průběhu realizace projektu.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Různých bank i úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je více než dost. Na první pohled to může vypadat jako...

Havarijní pojištění za hubičku

Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi...

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Firemní karty Visa přináší podnikatelům i zaměstnancům často až nečekané množství výhod. Věděli jste, že placením s...

Kryptoměny v propadu vymazaly 60 mld. USD za jeden den. Google zakáže reklamu po...

Kryptoměny v propadu vymazaly 60 mld. USD za jeden den. Google zakáže reklamu po...

Kurzy.cz Kryptoměny v čele s bitcoinem v posledních dvou dnech výrazně ztrácejí a to v reakci na oznámení Googlu, že zakáže vysí...

Najdete na iDNES.cz