Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Investiční kovy jako pojistka a rezerva. Cena zlata stoupá

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Cena zlata stoupá. Toto tvrzení není vlastně správné, přesněji lze napsat cena papírových peněz klesá. Investiční zlato je bezpečným způsobem, jak ochránit své úspory před znehodnocením.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Investiční kovy jako pojistka a rezerva. Cena zlata stoupá, inflace znehodnocuje měny. | foto: BEROT

Internetový obchod www.obchodsezlatem.cz nabízí drahé kovy - zlaté, stříbrné, platinové a palladiové investiční slitky, investiční cihly a investiční mince.

Trh s investičním zlatem je dlouhodobě rostoucím trhem s průměrným ročním vzrůstem ceny za posledních 11 let 18 %. Fiskální a monetární politika států je natolik nezodpovědná, že dává jistotu růstu cen za zlato, stříbro a ostatní drahé kovy. V nevyhnutelném a bolestivém procesu ozdravování ekonomiky bude zlato hrát, stejně jako za všech krizí v minulosti, klíčovou roli.

Centrální banka USA (FED) v září tohoto roku oznámila již třetí kolo kvantitativního uvolňování (QE 3) na podporu oživení americké ekonomiky, což je nákup cenných papírů centrální bankou na volném trhu, vedoucí k navyšování peněžní zásoby.

To spolu s dlouhodobě nízkými úrokovými sazbami a znovuzvolením Baracka Obamy, který za svého působení dosáhl rekordního zadlužení USA a rekordního nárůstu peněžní zásoby, je jasným signálem, že situace na trhu se zlatem se nemůže v dohledné době změnit a je jen otázkou času než po dlouho trvající konsolidaci vyrazí drahé kovy s cenou opět k historickým maximům. Obamovo vítězství a logické očekávání zvyšující se inflace okamžitě podpořilo růst cen drahých kovů.

Bohužel ani v eurozóně není situace lepší. Ekonomika většiny zemí EU se dostala do recese. Mnoho zemí přežívá jen díky zahraniční pomoci. Je otázkou, jak dlouho je možné tento stav udržet. Ať zadlužené státy udrží finanční injekce a tvrdé škrty v rozpočtech v eurozóně nebo tyto státy budou nakonec nuceny EU opustit, následky budou fatální.

Úroveň státních ale i soukromých dluhů je nesplatitelná běžným způsobem. Ať bude zvolen jakýkoliv způsob řešení, následky ponesou občané, inflací znehodnocené úspory, zvyšující se daně, snížení reálných mezd a důchodů.

Možností zachování hodnoty úspor je investice do investičních kovů, nemovitostí a dalších typů aktiv s vnitřní hodnotou, případně dobře vybraných akcií. Všechny typy výše uvedených investic jsou bezpečnější než držení hotovosti, mají své klady i zápory.

Nespornou výhodou pro drahé kovy je jejich nenáročnost na správu, tedy snadná skladovatelnost, jednoduché přemístění a hlavně to vše je možné provést diskrétně. Nakupovat může investor postupně podle svých možností, lze i využít formu spoření do kovů. Nesporně velkou výhodou je vysoká likvidita.

Drahé kovy jsou směnitelné v celém civilizovaném světě, jsou celosvětově uznávaným způsobem certifikovány a o jejich pravosti není pochyb. Pohodlnost investice spolu s likviditou řadí kovy na přední místo mezi všemi způsoby uchování hodnoty úspor. Právě uchování hodnoty by mělo hrát hlavní roli při rozhodnutí pro tento způsob investice. Ať se stane cokoliv, zlato a stříbro udrží svou kupní sílu a posílí na významu.

Zlato je pojistka, nikoli předmět spekulace. Zlato dlouhodobě vykazuje stabilitu své kupní síly, která je dána historicky tradiční úlohou monetárního kovu. Poptávka po zlatě stále roste, nakupují vlády, banky, fondy a jednotlivci. Hodnota zlata je v jeho omezeném množství a stále těžším způsobu jeho těžby, ta je ekonomicky i ekologicky stále náročnější.

Velmi důležitou roli hraje demografický vývoj ve světě, zejména populační exploze v Asii, v zemích jako je Čína a Indie, ale i v Japonsku poptávka po zlatě v posledních letech několikanásobně vzrostla. Je všeobecně známo, že asijští investoři kromě zlata skupují i zlaté doly.

BEROT

Investujte včas, máte-li volné finanční prostředky, neváhejte a nakupujte drahé kovy. Ekonomická situace ve světě a inflační očekávání poženou s jistotou zlato stále výš. Čekání na příznivější ceny se nemusí vyplatit. Zlato znamená svobodu, pocit jistoty a bezpečí jak v dobách dobrých tak i časech těžkých.

V internetovém obchodě www.obchodsezlatem.cz vám rádi poradí s vaším portfóliem investičních kovů.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Havarijní pojištění za hubičku

Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi...

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Firemní karty Visa přináší podnikatelům i zaměstnancům často až nečekané množství výhod. Věděli jste, že placením s...

Přichází zima, ideální čas na nákup letní dovolené

EGYPT MARSA ALAM Makadi Bay

Cestovní kanceláře v posledních dnech spustily předprodeje zájezdů na léto příštího roku. Zdá se, že s blížící se zimou...

Devět čínských pák na Američany. A jedna páka hodně zákeřná

Devět čínských pák na Američany. A jedna páka hodně zákeřná

Kurzy.cz Danske Bank ve svém posledním týdenním přehledu hovoří o deseti pákách, které může Čína efektivně použít v případné obc...

Najdete na iDNES.cz