Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Investiční kovy jako pojistka a rezerva. Cena zlata stoupá

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Cena zlata stoupá. Toto tvrzení není vlastně správné, přesněji lze napsat cena papírových peněz klesá. Investiční zlato je bezpečným způsobem, jak ochránit své úspory před znehodnocením.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Investiční kovy jako pojistka a rezerva. Cena zlata stoupá, inflace znehodnocuje měny. | foto: BEROT

Internetový obchod www.obchodsezlatem.cz nabízí drahé kovy - zlaté, stříbrné, platinové a palladiové investiční slitky, investiční cihly a investiční mince.

Trh s investičním zlatem je dlouhodobě rostoucím trhem s průměrným ročním vzrůstem ceny za posledních 11 let 18 %. Fiskální a monetární politika států je natolik nezodpovědná, že dává jistotu růstu cen za zlato, stříbro a ostatní drahé kovy. V nevyhnutelném a bolestivém procesu ozdravování ekonomiky bude zlato hrát, stejně jako za všech krizí v minulosti, klíčovou roli.

Centrální banka USA (FED) v září tohoto roku oznámila již třetí kolo kvantitativního uvolňování (QE 3) na podporu oživení americké ekonomiky, což je nákup cenných papírů centrální bankou na volném trhu, vedoucí k navyšování peněžní zásoby.

To spolu s dlouhodobě nízkými úrokovými sazbami a znovuzvolením Baracka Obamy, který za svého působení dosáhl rekordního zadlužení USA a rekordního nárůstu peněžní zásoby, je jasným signálem, že situace na trhu se zlatem se nemůže v dohledné době změnit a je jen otázkou času než po dlouho trvající konsolidaci vyrazí drahé kovy s cenou opět k historickým maximům. Obamovo vítězství a logické očekávání zvyšující se inflace okamžitě podpořilo růst cen drahých kovů.

Bohužel ani v eurozóně není situace lepší. Ekonomika většiny zemí EU se dostala do recese. Mnoho zemí přežívá jen díky zahraniční pomoci. Je otázkou, jak dlouho je možné tento stav udržet. Ať zadlužené státy udrží finanční injekce a tvrdé škrty v rozpočtech v eurozóně nebo tyto státy budou nakonec nuceny EU opustit, následky budou fatální.

Úroveň státních ale i soukromých dluhů je nesplatitelná běžným způsobem. Ať bude zvolen jakýkoliv způsob řešení, následky ponesou občané, inflací znehodnocené úspory, zvyšující se daně, snížení reálných mezd a důchodů.

Možností zachování hodnoty úspor je investice do investičních kovů, nemovitostí a dalších typů aktiv s vnitřní hodnotou, případně dobře vybraných akcií. Všechny typy výše uvedených investic jsou bezpečnější než držení hotovosti, mají své klady i zápory.

Nespornou výhodou pro drahé kovy je jejich nenáročnost na správu, tedy snadná skladovatelnost, jednoduché přemístění a hlavně to vše je možné provést diskrétně. Nakupovat může investor postupně podle svých možností, lze i využít formu spoření do kovů. Nesporně velkou výhodou je vysoká likvidita.

Drahé kovy jsou směnitelné v celém civilizovaném světě, jsou celosvětově uznávaným způsobem certifikovány a o jejich pravosti není pochyb. Pohodlnost investice spolu s likviditou řadí kovy na přední místo mezi všemi způsoby uchování hodnoty úspor. Právě uchování hodnoty by mělo hrát hlavní roli při rozhodnutí pro tento způsob investice. Ať se stane cokoliv, zlato a stříbro udrží svou kupní sílu a posílí na významu.

Zlato je pojistka, nikoli předmět spekulace. Zlato dlouhodobě vykazuje stabilitu své kupní síly, která je dána historicky tradiční úlohou monetárního kovu. Poptávka po zlatě stále roste, nakupují vlády, banky, fondy a jednotlivci. Hodnota zlata je v jeho omezeném množství a stále těžším způsobu jeho těžby, ta je ekonomicky i ekologicky stále náročnější.

Velmi důležitou roli hraje demografický vývoj ve světě, zejména populační exploze v Asii, v zemích jako je Čína a Indie, ale i v Japonsku poptávka po zlatě v posledních letech několikanásobně vzrostla. Je všeobecně známo, že asijští investoři kromě zlata skupují i zlaté doly.

BEROT

Investujte včas, máte-li volné finanční prostředky, neváhejte a nakupujte drahé kovy. Ekonomická situace ve světě a inflační očekávání poženou s jistotou zlato stále výš. Čekání na příznivější ceny se nemusí vyplatit. Zlato znamená svobodu, pocit jistoty a bezpečí jak v dobách dobrých tak i časech těžkých.

V internetovém obchodě www.obchodsezlatem.cz vám rádi poradí s vaším portfóliem investičních kovů.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Další z rubriky

Investice do zlata a stříbra se v dnešní době vyplatí

Investice do zlata a stříbra se v dnešní době vyplatí

Přemýšlíte, kam uložit úspory? Vložit do banky, strčit pod matraci, nakoupit akcie či dluhopisy, poohlédnout se po...

Energie za velkoobchodní ceny i pro domácnosti

Energie za velkoobchodní ceny i pro domácnosti

Ještě donedávna mohly nakupovat elektřinu a plyn za velkoobchodní ceny pouze firmy. Nyní mohou tuto výhodu využívat i...

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Různých bank i úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je více než dost. Na první pohled to může vypadat jako...

ČNB: Ať je koruna klidně slabší

ČNB: Ať je koruna klidně slabší

Kurzy.cz ČNB v srpnu podruhé v řadě zvýšila sazby, čímž je dostala nejvýše za skoro deset let a za stejnou dobu to bylo poprvé, ...

Najdete na iDNES.cz