Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jaká je investiční hodnota zlatých sběratelských mincí?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Investoři do zlata stále častěji vyhledávají sběratelské mince. Samotnou investici do kovu zvyšuje ještě historická hodnota mincí. Společnost AuPortal jako jedna z mála nabízí zlaté mince, které se podílely na peněžním oběhu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Investiční hodnota zlatých sběratelských mincí | foto: AuPortal

Double Eagle, Half Eagle, rubly Nikolaje II., to jsou jen některé historické mince z široké nabídky AuPortal. Další na své zhodnocení časem teprve čekají. Jedná se například o stříbrné mince Australian Kookaburra, u kterých se každý rok mění motiv ražby ledňáčka nebo australské mince s motivem čínského zvěrokruhu, které v sérii dvanácti mincí představují sběratelský sen.

Společnost AuPortal patří k největším obchodníkům s investičními kovy u nás. Vyhledávána je nejen kvůli nejpříznivější ceně na trhu (nejnižší premium) ale také díky kvalitním službám.

Pokud nedůvěřujete nákupům na internetu, zaměstnanci AuPortal vám rádi vyjdou vstříc ve svých kamenných prodejnách v Praze v Anglické 26  v blízkosti náměstí Míru nebo Brně na náměstí Svobody 17.

Pro více informací navštivte www.auportal.cz

Investiční hodnota zlatých sběratelských mincí

Z historie populárních sběratelských mincí

Oblíbenou investiční a sběratelskou mincí je například americký Double Eagle nebo Half Eagle. Jejich název je odvozen od první zlaté americké mince Eagle, která byla ražena mezi lety 1795 až 1933. Mince byly používány jako platidlo na přelomu 19. a 20. století a jsou symbolem rostoucí americké ekonomiky a finančních trhů moderní historie.

Líc obou mincí je zdoben ikonickým vyobrazením svobody "Liberty" a rub orlem bělohlavým, národním symbolem Spojených států. Slavná mince Double Eagle z roku 1933 patří mezi kultovní sběratelské mince vůbec a její hodnota se vyčísluje na přibližně 7,5 milionů $.

Ceněná je díky tomu, že téměř všechny byly roztaveny ještě před vstupem do oběhu jako akt stabilizace americké ekonomiky. Zůstaly jen ty, které byly ukradeny. Double Eagle o nominální hodnotě 20 $ a jiného data výroby lze na auportal.cz pořídit přibližně za 38 900 Kč.

Zlaté carské ruble patří zase k nejoblíbenějším sběratelským mincím z Ruska a stejně jako americké mince Eagle byly raženy v různých nominálních hodnotách. Mince o hodnotě 5 a 10 rublů se razily přibližně 13 let a jsou tedy cenově dostupnější než sběratelsky velice ceněné 15 a 7,5 rublové mince, které se razily pouze roku 1897.

Obliba těchto mincí je důsledkem toho, že velká část zlatých rublů zmizela během Velké říjnové socialistické revoluce, druhé světové války nebo během komunistické diktatury.

Pětirublovou minci Nikolaje II. pořídíte na auportal.cz přibližně za 5 980 Kč.

Autor:

Nejčtenější

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás to vyjít draho

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás...

Od nového roku zaplatíte příspěvek do garančního fondu, pokud máte auto zapsané v registru vozidel a nemáte ho...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Pět rad, jak vypadat mladší. Vyhněte se chemii a vyhlaste válku stresu

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Jak vypadat mladší? To je otázka, ke které dříve nebo později dojde každá žena. Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí...

Když střeva vypovědí službu

Když střeva vypovědí službu

Člověk by si řekl, že má svůj život prakticky pod kontrolou. Že si sám rozhoduje o tom, kdy jí, kdy odpočívá, kdy spí a...

Další z rubriky

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Plánování směn a nepřítomností zaměstnanců nikdy nebylo snadnější

Plánování směn a nepřítomností zaměstnanců nikdy nebylo snadnější

Máte při plánování směn zaměstnanců problémy s hlídáním jejich počtu směn a dodržováním legislativy? Neztrácejte se v...

Korejských investic do Česka dále přibývá

Korejských investic do Česka dále přibývá

Zájem korejských firem o investice do České republiky se stále zvyšuje. Největší potenciál je nyní v jaderném průmyslu....

Najdete na iDNES.cz