Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Investice do zlata se v době krize vyplatí

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ekonomická krize a měnové turbulence vedou v poslední době řadu investorů zpět ke zlatu. Poptávka po něm trvale roste a jeho cena před pár týdny opět překročila hranici tisíc dolarů za trojskou unci.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační foto.

Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Zlato sloužilo jako prostředek směny a uložení hodnoty po tisíciletí. V posledních desetiletích 20. století bylo však trochu opomíjeno, investiční poradci doporučovali akcie, fondy a další moderní investiční instrumenty. Kdo by chtěl investovat do něčeho tak staromódního? Ale zlato nikdy z trhu nevymizelo a svému účelu slouží dodnes.

Zlato je velmi konzervativní investice, investoři ho většinou nekupují proto, aby zbohatli na spekulaci, ale aby ochránili svůj majetek před znehodnocením. To platí dvojnásob v dnešní době ekonomické krize, propadu některých měn či dokonce státních bankrotů.

Zlato lze nakupovat dvojím způsobem. Buď prostřednictvím různých komoditních nebo přímo "zlatých" fondů či derivátů - v tomto případě investor zlato fyzicky nevlastní, veškeré transakce se vypořádávají v penězích. V oblasti investic je ovšem unikátní druhý způsob - nákup fyzického zlata.

Jde samozřejmě o investiční zlato. Tím nejsou rozhodně šperky či umělecké předměty vyrobené ze zlata, ani třeba zlato užívané dentisty či v průmyslu, o "čerstvém" nalezeném či vyrýžovaném zlatě nemluvě.

Investiční zlato je na rozdíl od výše jmenovaných osvobozeno v Evropské unii od DPH (v ČR tedy od roku 2004). Co je investiční zlato je jasně stanoveno zákonem.

SlitekJsou to uzanční slitky (laicky cihly) a určité druhy zlatých mincí. Slitky musí mít ryzost minimálně 995 tisícin a musí být uznávány na mezinárodních trzích. Výrobců těchto slitků není na celém světě mnoho, žádný nesídlí v ČR.

Ve střední Evropě jsou nejrozšířenější slitky z produkce švýcarského rafinéra Argor-Heraus. Pro běžné investory jsou dodávány slitky většinou o ryzosti 999,9 tisícin a v hmotnostech od 1 gramu do 1 kilogramu. Velice oblíbené jsou slitky o hmotnosti 1 trojské unce (31,1 g).

Mince musí mít ryzost minimálně 900 tisícin, být v minulosti nebo v současnosti legálním platidlem a být vyraženy po roce 1800. Kromě starých mincí, jejichž numismatická hodnota často značně převyšuje cenu zlatého obsahu, razí řada států zlaté investiční mince s hmotnostmi odvozenými právě od trojské unce.

Mezi nejoblíbenější patří ve střední Evropě rakouské mince Vídeňský filharmonik (Wiener Philharmoniker) o ryzosti 999,9 tisícin. Právě tato mince letos slaví 20. výročí svého vzniku. Světově nejproslulejší je pak patrně jihoafrický Krugerrand ražený již od roku 1967.

Mezi další obecně přijímané zlaté investiční mince patří americký Eagle, britská Britannia, kanadský Maple Leaf, australský Nugget či čínská Panda. Investiční mince razí i ČNB v podobě zlatých pamětních mincí, v současné době je to čtvrtuncová série Kulturní památky technického dědictví.

Philharmoniker
Jubilejní Vídeňský filharmonik o hmotnosti 20 trojských uncí (více jak 600 g). Pro Evropu bylo vyraženo 2009 kusů. I tuto investiční minci má firma Abros v nabídce.

Firma Abros patří k zavedeným obchodníkům s investičním zlatem na našem trhu. Všechny dodávané zlaté produkty splňují kritéria pro investiční zlato. Firma Abros nabízí slitky o všech dostupných hmotnostech, jakož i výše jmenované investiční mince (a řadu dalších). Kromě investičního zlata dodává i stříbrné slitky a mince.

Firma se specializuje na internetový prodej, je však možná i návštěva společnosti a předvedení vzorků. Bezplatné poradenství je samozřejmostí. Během své existence si firma získala řadu spokojených zákazníků z České republiky i ze Slovenska.

Více informací najdete na internetových stránkách společnosti.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Firemní karty Visa přináší podnikatelům i zaměstnancům často až nečekané množství výhod. Věděli jste, že placením s...

Zaměstnanecký benefit, který je IN? Vzdělání MBA. Řekněte si o něj

Online studium ušetří spoustu času. Můžete studovat odkudkoliv a kdykoliv.

Auto, notebook, volná pracovní doba? Dnes jsou tyto benefity již standardem. Stále větší oblibu získává benefit ve...

Přichází zima, ideální čas na nákup letní dovolené

EGYPT MARSA ALAM Makadi Bay

Cestovní kanceláře v posledních dnech spustily předprodeje zájezdů na léto příštího roku. Zdá se, že s blížící se zimou...

Víkendář: Američany prý okrádá každá země na světě, platit za to mají hlavně Něm...

Víkendář: Američany prý okrádá každá země na světě, platit za to mají hlavně Něm...

Kurzy.cz Zdá se, že americký prezident Donald Trump skutečně neváhá s vyhlášením obchodní války. Podle německého Der Spiegel tak...

Najdete na iDNES.cz