Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Invelt, záruka jistoty. Nákup a provoz ojetého vozu nemusí být noční můrou

Komerční sdělení   9:00aktualizováno  9:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Diskutabilní technický stav, nejistý původ a historie a naopak jistota, že udávaný počet kilometrů nesedí se skutečností. Nákup ojetiny ale ne vždy musí provázet stres a problémy. Vlajková loď české prodejní sítě BMW, společnost Invelt, při prodeji ojetého vozu poskytuje zákazníkovi jistotu a profesionální přístup.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nákup a provoz ojetého vozu nemusí být noční můrou. | foto: Invelt

Bez debaty platí, že pokud si to můžete dovolit, je tou nejlepší volbou nákup nového vozu. Pro ty, kteří musí pracovat s omezeným rozpočtem, je samozřejmě vhodnější možností pořízení ojetého vozu. Jsou dokonce i lidé, kteří, i když na to mají, tak zásadně kupují pouze ojetá auta. Kam se tedy vydat pro ojetinu?

Možností je hned několik, počínaje brouzdáním po internetu a prohlížením nabídky soukromých majitelů a bazarů, až po osobní návštěvy autobazarů. Ti odvážní a jazykově vybavení si mohou auto dovézt ze zahraničí. Stále častěji využívanou cestou je nákup ojetého vozu u autorizovaného dealera.

Jak ukazují dlouhodobé zkušenosti, tak právě tato možnost představuje nejmenší riziko, že vás někdo napálí vrakem s přetočenými kilometry. Jde o to, že takové auto kupujete u firmy reprezentující konkrétní automobilovou značku, která se řídí předepsanými normami a už jenom kvůli image si nemůže dovolit neseriózní jednání.

"Nechci českou veřejnost strašit, nebo jí brát iluze o férovosti českého trhu s ojetinami. Tady bohužel platí jenom konstatování, že prodej aut opravených po těžkých haváriích a se stočenými kilometry je v Česku denní realitou. Tak beznadějná ale situace není a i v Česku lze pořídit technicky a právně bezproblémová auta, která nabízejí tzv. značkové bazary v rámci autorizovaných dealerství nových vozů," komentuje současnou situaci Jiří Jirovec ze společnosti Invelt, která se zabývá prodejem a servisem značek BMW a Mini.

Invelt - záruka jistoty.

Právě prodejci jako Invelt se snaží bořit mýty. Třeba to, že na ojetinu nemůžete dostat záruku. "V obyčejném bazaru nebo při nákupu od soukromého majitele nemáte na uplatnění záruky nárok, protože tito neautorizovaní prodejci vás vždy odkážou k těm autorizovaným. Řešení reklamace je tak komplikované a vleklé," vysvětluje Jiří Jirovec.

U ojetiny zakoupené v Inveltu má zákazník vždy výhodu a jistotu uplatnění jakékoliv záruční i pozáruční reklamace. Dokonce i případné vrácení vozu není problém, protože takové auto se vrací přímo prodejci. Naopak vrácení vozu u neautorizovaného prodejce nebo u překupníka je vždy problém, protože zákazník je znovu odkazován na autorizovaného prodejce a celá situace se tak dostává do slepé uličky.

Výhody jsou jednoduché. Invelt jako zástupce značky BMW a Mini prodává pouze vozy, které jsou naprosto v pořádku. Buď se vykupují od zákazníků Inveltu a jejich historie je dobře známa. A nebo se kupují v Německu od prověřených obchodních partnerů. Tato cesta nákupu ojetého vozu poskytuje zákazníkovi násobně vyšší míru jistoty, než pokud kupuje vůz z nějakého bazaru.

Tomuto systému nemůže prakticky konkurovat žádná nabídka od jiného obchodníka. Díky své velikosti a postavení na trhu je Invelt schopen zákazníkům nabídnout nejširší škálu ojetých vozů BMW a Mini.

Invelt - záruka jistoty. 2

A co individuální dovoz? Ten je vhodný pro dobrodruhy, protože s sebou nese zvýšené riziko i náklady. Nabídky v zahraničí vypadají lákavě. Bohužel ani tam nemáte jistotu, zda skutečně kupujete to, co je deklarováno. A to vůbec nemluvíme o ztrátě komfortu a času, který sháněním a cestováním do zahraničí ztrácíte. Je proto běžné, že při součtu všech nákladů jsme na stejné nebo dokonce na horší ceně než při nákupu doma.

"Řeknu to takto. Proč by zahraniční prodejce dával českému zákazníkovi lepší podmínky, když ví, že v něm není perspektivní zákazník na servis? U nás to nákupem vozu nekončí, ale začíná," uzavírá debatu o cestě za kvalitním ojetým vozem Jirovec z Inveltu.

www.invelt.com

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

V projektu Bleriot v pražských Kbelích skupina T.E postaví do první poloviny roku 2020 více než 150 nových bytů....

Další z rubriky

Appka a PowerPedal zrychlí váš vůz

Appka a PowerPedal zrychlí váš vůz.

Aplikace ve vašem mobilním telefonu spolu s PowerPedalem umí výrazně zlepšit dynamiku vašeho vozu. Vybrat si můžete...

Firma vyrábějící přívěsné vozíky AUTOVIA vám přináší řadu novinek

Firma vyrábějící přívěsné vozíky - AUTOVIA vám přináší řadu novinek.

Který nadšený domácí kutil, profesionální stavař nebo zemědělec by neznal kvalitní přívěsné vozíky tradičního českého...

Odposlechy a štěnice do auta se nainstalují za pár vteřin

Odposlechy a štěnice do auta se nainstalují za pár vteřin

Auto je ideálním místem pro umístění odposlechu či štěnice. Často telefonujeme, vedeme soukromé hovory s přáteli a...

Najdete na iDNES.cz