Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Invea-Tech je mezi nejslibnějšími „tech“ firmami Evropy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Brněnská společnost Invea-Tech je jednou z nejnadějnějších technologických firem Evropy. Jako jedinému českému zástupci se jí podařilo dostat do žebříčku Red Herring Top 100 Europe Winner.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Invea-Tech je mezi nejslibnějšími „tech“ firmami Evropy | foto: INVEA-TECH a.s.

O ocenění Red Herring Top 100 Europe Winner se každoročně uchází stovky firem podnikajících v oblastech, jako jsou telekomunikace, vývoji softwaru a hardwaru, bezpečnost nebo biotechnologie. „Poslední rok byl pro Invea-Tech mimořádně úspěšný. Cena Red Herring je dalším důkazem toho, že naši vizi sdílí nejen zákazníci, ale také odborná veřejnost,“ uvedl Rostislav Vocilka, ředitel společnosti Invea-Tech

„Jsem pyšný na to, že se nám podařilo prosadit v ostré evropské konkurenci a zařadit se mezi nejslibnější mladé firmy regionu,” dodal Vocilka.

Invea-Tech je mezi nejslibnějšími „tech“ firmami Evropy

Invea-Tech je mezi nejslibnějšími „tech“ firmami Evropy

Celosvětová mediální společnost Red Herring sestavuje žebříček Top 100 od roku 1996. Její odborná porota hodnotí přihlášené firmy na základě dvou desítek kritérií. Patří mezi ně například finanční zdraví, dopad na odvětví, tržní podíl, přínos k rozvoji technologií nebo kvalita managementu. Editoři Red Herringu byli v minulosti mezi prvními, kteří upozornili na potenciál takových firem, jako jsou Google, Facebook nebo Skype.

Chování v síti umí analyzovat jako jediní v Evropě

Invea-Tech se zabývá monitorováním a analýzou provozu v počítačových sítích. Její řešení používají společnosti, které chtějí mít přehled o tom, co se v jejich IT prostředí děje a rychle řešit provozní problémy. Firma vznikla v roce 2007 jako tzv. spin-off Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického v Brně. Jednalo se o vůbec první takový transfer technologií z akademické do komerční sféry u nás. 

Dnes jsou jejími zákazníky například poskytovatelé internetu, banky, ale i menší a střední podniky. Ve svém řešení FlowMon používá jako jediná v Evropě pokročilou technologii analýzy chování v síti. To umožňuje odhalovat vnitřní a vnější hrozby a významně tak zvýšit bezpečnost. 

„Úspěch Invea-Tech souvisí se změnou přístupu k ochraně IT infrastruktury. Už v době vzniku společnosti bylo patrné, že tradiční bezpečnostní nástroje přestávají na moderní hrozby stačit. To dalo prostor našemu řešení FlowMon, které pracuje odlišně. Monitoruje a vyhodnocuje síťový provoz, odhaluje neobvyklé chování a detekuje hrozby, které zůstávají ostatním bezpečnostním nástrojům skryty,“ vysvětluje Vocilka.

Podle Vocilky si důležitost ochrany IT infrastruktury mnohem více uvědomují také české firmy a dávají do této oblasti více prostředků. „Je to přirozený vývoj jdoucí ruku v ruce s tím, jak se na jedné straně čím dál větší část duševního vlastnictví, know-how i byznysu přesouvá do digitálního světa a jak na straně druhé roste počet i diverzita hrozeb,“ uzavírá Vocilka.

Invea-Tech v minulosti získala řadu tuzemských i zahraničních ocenění a pravidelně se umisťuje v žebříčku nejrychleji rostoucích technologických firem střední Evropy, který sestavuje poradenská společnost Deloitte.

 

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Nové A3 tiskárny od HP s důrazem na bezpečnost

Nové A3 tiskárny od HP s důrazem na bezpečnost

Kanceláře budoucnosti se neobejdou bez výkonné multifunkční tiskárny s maximálním zabezpečením. Společnost HP Inc.,...

Rozjeďte to s digitálními technologiemi na plný plyn

Rozjeďte to s digitálními technologiemi na plný plyn.

Příjemné prostředí je v moderních automobilech jedním z nejdůležitějších prvků, které mají jejich vývojáři na starost....

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Uvažovali jste někdy nad tím, co by se mohlo stát, kdyby například vaše rozhovory z kanceláře slyšel i někdo další?...

"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka
"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Jak na dětskou výchovu, řeší psycholožka v rozhovoru pro eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz