Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Internetové připojení: Není optika jako optika. Která je ta pravá?

  7:00aktualizováno  7:00
V dnešní digitální době potřebujeme nejen pro firemní, ale i soukromé účely rychlé internetové připojení. V Mladé Boleslavi a Liberci dokáže nabídnout reálnou rychlost 1000 Mb pouze společnost Cerberos s.r.o.

Internetové připojení: Není optika jako optika. Která je ta pravá? | foto: CERBEROS s.r.o.

O optických sítích jsme si popovídali s majitelem společnosti Cerberos s.r.o., Jaroslavem Polívkou, odborníkem na telekomunikační technologie s dlouholetými zkušenostmi v oboru a širokým přehledem v současném vývoji a trendech internetového prostředí.

Jak jste se rozhodovali v případě rozvoje optické sítě?

Naše společnost Cerberos s.r.o. v posledních letech velmi pečlivě zjišťovala nové trendy, řešila, jak nabídnout svým zákazníkům vyšší spolehlivost, kvalitu a rychlost internetu tak, aby držela krok s jejich stoupajícími nároky. Naším hlavním požadavkem na výběr byla univerzálnost a jednoduchost média pro přenos dat. Inspirovali jsme se v zemích, kde jsou v internetových službách nejdále a kde tyto technologie již několik let používají. Inspirací nám byla především Jižní Korea, která se mnoho let umísťuje na prvním místě na celém světě v měření rychlostí internetu. Rádi bychom Koreu porazili, abychom se stali my zemí s nejrychlejším internetem na světě.

Po dlouhém a pečlivém výběru jsme se rozhodli zvolit nejmodernější technologii přenosu dat po optické síti až do bytu zákazníka a investovat každý rok několik milionů korun do jejího rozvoje a inovací. V tuto chvíli je tato naše nová optická sít až do bytu dostupná více jak 1000 zákazníkům a stále se rozšiřuje.

Internetové připojení: Není optika jako optika. Která je ta pravá?

Čím je tedy vaše technologie jiná než ostatní nabídky internetu po optické síti?

Námi zvolená technologie je postavena pasivně a tedy bez jakýchkoli aktivních prvků v cestě od našeho centrálního bodu až po přípojku v bytě zákazníka. Velkou výhodou je také fakt, že již nikdy nebude třeba tuto technologii měnit za jinou a tedy znovu v bytě vrtat a tahat nové kabely.

Naše optická síť vede až do bytu zákazníka a není nijak degradována metalickými rozvody (ethernetovým, koaxiálním nebo telefonním kabelem). S tímto řešením se nás tedy netýkají výpadky elektrické energie, závady na zařízeních, problémy se stabilitou, rychlostí připojení ani problémy při vedení kabelu ve stoupačkách spolu s elektřinou (kde dochází k rušení). Prostou výměnou koncového zařízení u zákazníka můžeme dosahovat rychlostí desítek až stovek gigabitů až k zákazníkovi.

Internetové připojení: Není optika jako optika. Která je ta pravá?

Nyní jsme zásluhou této technologie schopni jako jediní v Mladé Boleslavi a Liberci nabídnout reálnou rychlost 1000 Mb. Právě zásluhou této technologie je opravdu možné dosahovat takto vysokých rychlostí, které jsou 10x vyšší než nabízí konkurence jako svou maximální rychlost.

Proč potřebují zákazníci takto vysoké rychlosti pro internetové připojení – 1000 Mb?

Dnes má již mnoho domácností více jak 3 počítače, 3 mobily a 3 televize. Při maximálním vytížení může být i 100 Mb připojení nedostatečné. Náš internet je také připraven pro 4K ULTRA HD rozlišení

(nejkvalitnější možný obraz) a 3D video. S tímto připojením je možné plně využívat možností naší televize, která nabízí spoustu zajímavých funkcí.

Internetové připojení: Není optika jako optika. Která je ta pravá?

Co dále umožňuje vaše nová nabídka?

K našemu připojení dodáváme v ceně také koncové zařízení s wi-fi routerem, který je maximálně zabezpečen a komplexně ochrání veškerá data. I datový přenos zákazníka je šifrovaný. Wi-fi router je od nás vzdáleně a automaticky inovován tak, aby zabezpečení drželo krok s novými bezpečnostními hrozbami. Wi-fi router je již také nové generace a je tedy připraven na nový protokol IPv6. Wi-fi router dále nabízí možnost připojení 2 telefonních linek (s námi voláte bez paušálních poplatků) a 4 dalších zařízení.

Pro naše stávající zákazníky nabízíme výhodné podmínky pro přechod na tuto optickou sít nové generace. Nabízíme také jedinečnou možnost si otestovat až na 3 měsíce zdarma nejvyšší rychlosti v ČR (až 1000Mb). Další výhodou je otestování nové televize na zákazníkových zařízeních.

A z těchto všech důvodů je naše optika ta pravá a jediná opravdová!

Neváhejte tedy a kontaktujte naše zákaznická centras žádostí o připojení na tuto novou technologii!

Více informací o společnosti Cerberos s.r.o., která poskytuje internetové připojení, televizní vysílání a telefonní služby, najdete na internetových stránkách www.cerberos.cz.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji.

Topíte doma starým kotlem na tuhá paliva? A víte, že od roku 2022 už jej možná nebudete smět provozovat pod hrozbou...

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Data, peníze, ale i fotky nebo osobní informace. Kyberzločinci jsou čím dál rafinovanější a v některých případech proto...

Rezidence Park Masarykova: exkluzivní bydlení v srdci Liberce

Projekt Rezidence Park Masarykova dokáže uspokojit i nejnáročnější požadavky na...

Mluvíme-li o bydlení v horách nebo bydlení v přírodě, většina z nás si stále ještě představí horskou chalupu, kde jsme...

Najdete na iDNES.cz