Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Internetové připojení: Není optika jako optika. Která je ta pravá?

  7:00aktualizováno  7:00
V dnešní digitální době potřebujeme nejen pro firemní, ale i soukromé účely rychlé internetové připojení. V Mladé Boleslavi a Liberci dokáže nabídnout reálnou rychlost 1000 Mb pouze společnost Cerberos s.r.o.

Internetové připojení: Není optika jako optika. Která je ta pravá? | foto: CERBEROS s.r.o.

O optických sítích jsme si popovídali s majitelem společnosti Cerberos s.r.o., Jaroslavem Polívkou, odborníkem na telekomunikační technologie s dlouholetými zkušenostmi v oboru a širokým přehledem v současném vývoji a trendech internetového prostředí.

Jak jste se rozhodovali v případě rozvoje optické sítě?

Naše společnost Cerberos s.r.o. v posledních letech velmi pečlivě zjišťovala nové trendy, řešila, jak nabídnout svým zákazníkům vyšší spolehlivost, kvalitu a rychlost internetu tak, aby držela krok s jejich stoupajícími nároky. Naším hlavním požadavkem na výběr byla univerzálnost a jednoduchost média pro přenos dat. Inspirovali jsme se v zemích, kde jsou v internetových službách nejdále a kde tyto technologie již několik let používají. Inspirací nám byla především Jižní Korea, která se mnoho let umísťuje na prvním místě na celém světě v měření rychlostí internetu. Rádi bychom Koreu porazili, abychom se stali my zemí s nejrychlejším internetem na světě.

Po dlouhém a pečlivém výběru jsme se rozhodli zvolit nejmodernější technologii přenosu dat po optické síti až do bytu zákazníka a investovat každý rok několik milionů korun do jejího rozvoje a inovací. V tuto chvíli je tato naše nová optická sít až do bytu dostupná více jak 1000 zákazníkům a stále se rozšiřuje.

Internetové připojení: Není optika jako optika. Která je ta pravá?

Čím je tedy vaše technologie jiná než ostatní nabídky internetu po optické síti?

Námi zvolená technologie je postavena pasivně a tedy bez jakýchkoli aktivních prvků v cestě od našeho centrálního bodu až po přípojku v bytě zákazníka. Velkou výhodou je také fakt, že již nikdy nebude třeba tuto technologii měnit za jinou a tedy znovu v bytě vrtat a tahat nové kabely.

Naše optická síť vede až do bytu zákazníka a není nijak degradována metalickými rozvody (ethernetovým, koaxiálním nebo telefonním kabelem). S tímto řešením se nás tedy netýkají výpadky elektrické energie, závady na zařízeních, problémy se stabilitou, rychlostí připojení ani problémy při vedení kabelu ve stoupačkách spolu s elektřinou (kde dochází k rušení). Prostou výměnou koncového zařízení u zákazníka můžeme dosahovat rychlostí desítek až stovek gigabitů až k zákazníkovi.

Internetové připojení: Není optika jako optika. Která je ta pravá?

Nyní jsme zásluhou této technologie schopni jako jediní v Mladé Boleslavi a Liberci nabídnout reálnou rychlost 1000 Mb. Právě zásluhou této technologie je opravdu možné dosahovat takto vysokých rychlostí, které jsou 10x vyšší než nabízí konkurence jako svou maximální rychlost.

Proč potřebují zákazníci takto vysoké rychlosti pro internetové připojení – 1000 Mb?

Dnes má již mnoho domácností více jak 3 počítače, 3 mobily a 3 televize. Při maximálním vytížení může být i 100 Mb připojení nedostatečné. Náš internet je také připraven pro 4K ULTRA HD rozlišení

(nejkvalitnější možný obraz) a 3D video. S tímto připojením je možné plně využívat možností naší televize, která nabízí spoustu zajímavých funkcí.

Internetové připojení: Není optika jako optika. Která je ta pravá?

Co dále umožňuje vaše nová nabídka?

K našemu připojení dodáváme v ceně také koncové zařízení s wi-fi routerem, který je maximálně zabezpečen a komplexně ochrání veškerá data. I datový přenos zákazníka je šifrovaný. Wi-fi router je od nás vzdáleně a automaticky inovován tak, aby zabezpečení drželo krok s novými bezpečnostními hrozbami. Wi-fi router je již také nové generace a je tedy připraven na nový protokol IPv6. Wi-fi router dále nabízí možnost připojení 2 telefonních linek (s námi voláte bez paušálních poplatků) a 4 dalších zařízení.

Pro naše stávající zákazníky nabízíme výhodné podmínky pro přechod na tuto optickou sít nové generace. Nabízíme také jedinečnou možnost si otestovat až na 3 měsíce zdarma nejvyšší rychlosti v ČR (až 1000Mb). Další výhodou je otestování nové televize na zákazníkových zařízeních.

A z těchto všech důvodů je naše optika ta pravá a jediná opravdová!

Neváhejte tedy a kontaktujte naše zákaznická centras žádostí o připojení na tuto novou technologii!

Více informací o společnosti Cerberos s.r.o., která poskytuje internetové připojení, televizní vysílání a telefonní služby, najdete na internetových stránkách www.cerberos.cz.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Po Lize mistrů i o postup do play off zahrají i tři české týmy v Evropské lize. Plzni a Slavii tipéři věří, naopak Zlín...

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jen málokdo v ČR nemá na Štědrý den ozdobený stromeček. Většina lidí a určitě všechny rodiny s dětmi pak chtějí vánoční...

Ve výběru barvy vozu jsme konzervativní

Ve výběru barvy vozu jsme konzervativní.

I když automobilky nabízejí stále více různých atraktivních barev, zákazníci u nových automobilů nadále nejraději volí...

Další z rubriky

Šroubárna v Turnově předvedla veřejnosti nový kabát

Den otevřených dveří ve společnosti Šroubárna Turnov

V sobotu 9. září se v turnovské Šroubárně konal den otevřených dveří. Firma s dlouholetou tradicí, kterou už mnozí...

Rezidence Park Masarykova: exkluzivní bydlení v srdci Liberce

Projekt Rezidence Park Masarykova dokáže uspokojit i nejnáročnější požadavky na...

Mluvíme-li o bydlení v horách nebo bydlení v přírodě, většina z nás si stále ještě představí horskou chalupu, kde jsme...

U nás nezáleží na vzdálenosti od ústředny – internet od CERBEROSu

Bezpečný internet bez starostí

Neomezená data, wifi-router s doživotní zárukou a k tomu televize nebo zabezpečení PC i mobilu. To vše naleznete v...

Najdete na iDNES.cz