Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Internetové bankovnictví a aktuální kurz pro importéry a exportéry

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Platby ze zahraničí jsou skutečným problémem exportérů. Jsou na tom importéři lépe? Je v tomto případě internetové bankovnictví optimálním řešením? Dostávají společnosti vždy aktuální kurz?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Tyto otázky trápí mnoho společností. Vždyť internetové bankovnictví, aktuální kurz a kurzové rozdíly jsou často nejdiskutovanějším tématem. Jak na tom jsou importéři a exportéři doopravdy?

Importér - oběť okolností

Začněme popořadě. Každý importér, který obdrží fakturu ze zahraničí, musí řešit zásadní věc. Kolik ve finále zaplatí? Nejčastěji si firma zadá platbu podle následujícího klíče.

Chvíli sleduje kurz na stránkách zabývajících se aktuálními kurzy, a když má pocit, že je aktuální kurz výhodný, přejde na internetové bankovnictví, zadá platbu a je spokojen, že udělal nejvíc, co pro danou chvíli udělat mohl. Problém je bohužel daleko větší, než si člověk může myslet, resp. problému a otázek je víc. Pokusme se je popsat.

Zaprvé - klient neví, jakým kurzem bude částka konvertována, prostě netuší kolik českých korun ho bude stát nákup přesné částky v EUR, USD nebo jiných poptávaných měnách.

Čím to je způsobeno? Není zcela jasné, kdy ke konverzi dojde a tím pádem není jasné, za jaký kurz bude nakoupena požadovaná měna. Samozřejmě existuje i druhý způsob, což je klasická platba, kde není tzv. "aktuální kurz", ale je stanoven dle kurzovního lístku.

Říkáte si, že to je v pořádku? Ne, není. Zkuste si na odkazu www.accredi.cz/kalkulacka zadat banku, měnu a co s touto měnou chcete udělat (nakoupit/prodat). Tímto jednoduchým způsobem zjistíte, kolik můžete ušetřit pouze na kurzu. Pokud požadujete individuální přístup a VIP kurzy, kontaktujte pracovníky dealingu accredi a.s. na čísle 226 258 226.

kalkulačka úspor

Zadruhé - Kurzový rozdíl není jediný náklad, který firmám a živnostníkům vzniká. Dalším je výše poplatků účtovaných bankami. Za příchozí i odchozí platby do zahraničí (nebo v měně jiné, než CZK v rámci ČR) jsou vám účtovány bankami poplatky za platby, které se pohybují mezi 250 a 1500 CZK.

Porovnejte si, kolik se dá ušetřit na zahraničních platbách na poplatcích oproti bankám u accredi a.s. www.accredi.cz/dokumenty-ke-stazeni.html

Exportér a výrobce - stejný osud nebo ještě horší?

Exportéři jsou na tom ještě o malinko hůře. Proč, ptáte se? Jednoduchá odpověď - zatímco importér nezná aktuální kurz v rámci obchodního dne, exportér je vystaven mnohem delšímu období a tímto i značně vyššímu riziku nevýhodného kurzu, bez možnosti ho ovlivnit. Otázka poplatků je stejná. Klientovi, kterému přijdou peníze na účet v jiné měně než je měna účtu klienta, jsou taktéž účtovány poplatky.

Řešení existuje

výhodné  platební služby

accredi a.s. se specializuje na problematiku zahraničních plateb, inkas a konverzí měn pro střední a malé firmy, včetně fyzických osob. Poskytujeme měnový servis pro všechny za stejných podmínek, jako mají VIP klienti s obrovskými obraty od svých bank.

V platebním styku jsme pro vás rychlejší a lacinější než banky nejen v kurzech ale i poplatcích. Poskytujeme běžně bezplatně služby, které jinde musíte draze platit. Jako platební instituce podléháme přímo dohledu České národní banky a Ministerstvu financí. 

Jaké služby poskytujeme?

  1. Platby do zahraničí a jejich optimalizace
  2. Platby ze zahraničí - tzv. platební inkaso
  3. Vnitrostátní měnové konverze v nejkratších možných termínech
  4. Hotovostní cizoměnové služby  
  5. Křížové kurzy měn

accredi a.s. nabízí ceny, na které dosáhnou v bankách pouze veliké VIP firmy

V případě zájmu o konzultace nebo přímo služby zahraničního platebního styku a měnových konverzí, neváhejte navštívit stránky www.accredi.cz/kontakt.html.

Vaše accredi a.s., specialista na platební styk

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Zaměstnanecký benefit, který je IN? Vzdělání MBA. Řekněte si o něj

Online studium ušetří spoustu času. Můžete studovat odkudkoliv a kdykoliv.

Auto, notebook, volná pracovní doba? Dnes jsou tyto benefity již standardem. Stále větší oblibu získává benefit ve...

Přichází zima, ideální čas na nákup letní dovolené

EGYPT MARSA ALAM Makadi Bay

Cestovní kanceláře v posledních dnech spustily předprodeje zájezdů na léto příštího roku. Zdá se, že s blížící se zimou...

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Různých bank i úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je více než dost. Na první pohled to může vypadat jako...

Bitcoin se stává NUDNÝM? Zjevně není bezrizikový a šance na raketové zbohatnutí ...

Bitcoin se stává NUDNÝM? Zjevně není bezrizikový a šance na raketové zbohatnutí ...

Kurzy.cz Už v polovině prosince loňského roku se objevovaly hlasy, že jedním z největších nebezpečí pro bitcoin bude, pokud se s...

Najdete na iDNES.cz