Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Inteligentní lité podlahy. To je úspora nákladů i času

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Stavíte, nebo rekonstruujete a chcete přitom ušetřit čas, energii i peníze? Lité anhydritové, sádrové nebo cementové podlahy vám ve srovnání s klasickými betonovými potěry přinesou mnoho výhod.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Stavíte nebo rekonstruujete a chcete přitom ušetřit čas, energii i peníze? | foto: CEMEX Czech Republic, s.r.o.

Lité podlahy jsou téměř dokonale rovné, takže na ně lze přímo pokládat dlažbu, plovoucí podlahu nebo koberec. V současnosti jsou na trhu k dostání lité podlahy na bázi bezvodého síranu vápenatého - anhydritu (AnhyLevel), nebo cementu (CemLevel). Vše od předního výrobce hotových směsí - společnosti CEMEX. Tyto potěry jsou vhodné k použití přímo pod finální nášlapnou vrstvu podlah.

Anhydritový potěr AnhyLevel

Oproti běžnému cementovému potěru sice mohou na první pohled odradit vyšší cenou, nicméně po sečtení všech nákladů na uložení armovacích sítí, spotřebované množství materiálu, srovnání stěrkami a položení dalších vrstev klasické podlahy je celková cena nižší. K tomu využití těchto materiálů generuje řadou dalších výhod než jen "prostou" rovinatost povrchu. Které to jsou?

Lité podlahy jsou rychle hotové a dokonale rovné

Předně je třeba vyzdvihnout snadnou a velmi rychlou pokládku bez fyzicky náročné práce. Samonivelační schopnost tekuté směsi je jednou z hlavních předností lité podlahy. Mezi další výhody anhydritu patří možnost pokládky velké plochy bez dilatačních spár.

Vysoká tekutost směsi umožňuje vyplnit a bezproblémově zhotovit i ta nejobtížněji dostupná zákoutí, s kterými si mnoho podlahářů neví rady a ztrácí s nimi mnoho času. Zdánlivě banální skutečnost nabývá ještě větší důležitosti, zjistíme-li, kolik tepelné energie může přijít vniveč kvůli nedokonalému obalení podlahového topení tradičními potěry.

Pro vyhřívané podlahy jsou ideální AnhyLevel nebo AlfaLevel. Tyto materiály totiž vytvářejí homogenní strukturu s minimem vzduchových pórů a výbornou tepelnou vodivostí.

Realizace podlah z litého potěru je velmi snadná.

Realizace podlah z litého potěru je velmi snadná.

A pokud o podlahovém topení neuvažuje, lité podlahy (AnhyLevel, AlfaLevel) můžete využít i ke standardní podlaze. Umožňují totiž snížení tloušťky oproti klasickému cementovému potěru až o cca 40 %. Uspořený prostor se může využít k důkladnější tepelné a akustické izolaci, aniž by se tím snížila konstrukční výška místnosti.

PoroFlow

Vhodným tepelně izolačním materiálem, který mimo jiné umožňuje i bezproblémové srovnání nerovností podkladu a zalití instalačních rozvodů v podlaze, je PoroFlow. To je tekutá směs na bázi cementu, technické pěny a polystyrénových kuliček.

Při používaní těchto směsí mají stavaři často obavy z nedostatku místa na staveništi a z dopravní dostupnosti ke stavbě. Zmíněné komplikace společnost CEMEX i díky své mnohaleté praxi v oboru dokázala eliminovat. Hotová směs je k místu aplikace dopravována autodomíchávači a následně malým čerpadlem s hadicí rozváděna až do vzdálenosti 180 m. To řeší nejen problém dostupnosti, ale i problém případného poškození ostatních ploch (např. zahrady apod.) či přílišného znečištění okolí stavby.

Vysoká tekutost spolu se snadnou rychlou pokládkou umožňuje realizovat i více než 1000 m² denně v kvalitě, jakou tradiční technologií nelze dosáhnout. S perfektně rovným a hladkým povrchem, který zařídí lité podlahy, ušetříte nejen na čase, ale i na vyrovnávacích stěrkách, spotřebě lepidla a dalších pracovních nákladech pro instalaci finální nášlapné vrstvy.

Pevná podlaha, na kterou lze vstoupit den po pokládce

Anhydritový potěr je předpokladem kvalitní pevné podlahy, na kterou můžete obvykle vstoupit už den po pokládce. Ve srovnání s klasickými betonovými potěry přináší větší komfort pro život i úsporu práce. Takže s chutí do toho, lité podlahy uspoří čas i peníze.

Odborníci ze společnosti CEMEX vám ochotně pomohou vybrat ten správný materiál pro vaši stavbu a připraví kalkulaci. Neváhejte a využijte moderní stavební materiály, které Vám dodáme z více než 50 betonáren po celé republice.

Více informací o litých podlahách a dalších stavebních materiálech najdete na www.specialni-produkty.cz a www.cemex.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Korejských investic do Česka dále přibývá

Korejských investic do Česka dále přibývá

Zájem korejských firem o investice do České republiky se stále zvyšuje. Největší potenciál je nyní v jaderném průmyslu....

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Každý majitel společnosti, dobrý manažer či personální dávno pochopil, že za úspěšnými projekty a bohatstvím firem...

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Průběžné sledování rizik u větší skupiny vašich obchodních partnerů, navíc rozptýlených po celém světě, se může zdát...

Najdete na iDNES.cz