Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Inteligentní lité podlahy. To je úspora nákladů i času

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Stavíte, nebo rekonstruujete a chcete přitom ušetřit čas, energii i peníze? Lité anhydritové, sádrové nebo cementové podlahy vám ve srovnání s klasickými betonovými potěry přinesou mnoho výhod.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Stavíte nebo rekonstruujete a chcete přitom ušetřit čas, energii i peníze? | foto: CEMEX Czech Republic, s.r.o.

Lité podlahy jsou téměř dokonale rovné, takže na ně lze přímo pokládat dlažbu, plovoucí podlahu nebo koberec. V současnosti jsou na trhu k dostání lité podlahy na bázi bezvodého síranu vápenatého - anhydritu (AnhyLevel), nebo cementu (CemLevel). Vše od předního výrobce hotových směsí - společnosti CEMEX. Tyto potěry jsou vhodné k použití přímo pod finální nášlapnou vrstvu podlah.

Anhydritový potěr AnhyLevel

Oproti běžnému cementovému potěru sice mohou na první pohled odradit vyšší cenou, nicméně po sečtení všech nákladů na uložení armovacích sítí, spotřebované množství materiálu, srovnání stěrkami a položení dalších vrstev klasické podlahy je celková cena nižší. K tomu využití těchto materiálů generuje řadou dalších výhod než jen "prostou" rovinatost povrchu. Které to jsou?

Lité podlahy jsou rychle hotové a dokonale rovné

Předně je třeba vyzdvihnout snadnou a velmi rychlou pokládku bez fyzicky náročné práce. Samonivelační schopnost tekuté směsi je jednou z hlavních předností lité podlahy. Mezi další výhody anhydritu patří možnost pokládky velké plochy bez dilatačních spár.

Vysoká tekutost směsi umožňuje vyplnit a bezproblémově zhotovit i ta nejobtížněji dostupná zákoutí, s kterými si mnoho podlahářů neví rady a ztrácí s nimi mnoho času. Zdánlivě banální skutečnost nabývá ještě větší důležitosti, zjistíme-li, kolik tepelné energie může přijít vniveč kvůli nedokonalému obalení podlahového topení tradičními potěry.

Pro vyhřívané podlahy jsou ideální AnhyLevel nebo AlfaLevel. Tyto materiály totiž vytvářejí homogenní strukturu s minimem vzduchových pórů a výbornou tepelnou vodivostí.

Realizace podlah z litého potěru je velmi snadná.

Realizace podlah z litého potěru je velmi snadná.

A pokud o podlahovém topení neuvažuje, lité podlahy (AnhyLevel, AlfaLevel) můžete využít i ke standardní podlaze. Umožňují totiž snížení tloušťky oproti klasickému cementovému potěru až o cca 40 %. Uspořený prostor se může využít k důkladnější tepelné a akustické izolaci, aniž by se tím snížila konstrukční výška místnosti.

PoroFlow

Vhodným tepelně izolačním materiálem, který mimo jiné umožňuje i bezproblémové srovnání nerovností podkladu a zalití instalačních rozvodů v podlaze, je PoroFlow. To je tekutá směs na bázi cementu, technické pěny a polystyrénových kuliček.

Při používaní těchto směsí mají stavaři často obavy z nedostatku místa na staveništi a z dopravní dostupnosti ke stavbě. Zmíněné komplikace společnost CEMEX i díky své mnohaleté praxi v oboru dokázala eliminovat. Hotová směs je k místu aplikace dopravována autodomíchávači a následně malým čerpadlem s hadicí rozváděna až do vzdálenosti 180 m. To řeší nejen problém dostupnosti, ale i problém případného poškození ostatních ploch (např. zahrady apod.) či přílišného znečištění okolí stavby.

Vysoká tekutost spolu se snadnou rychlou pokládkou umožňuje realizovat i více než 1000 m² denně v kvalitě, jakou tradiční technologií nelze dosáhnout. S perfektně rovným a hladkým povrchem, který zařídí lité podlahy, ušetříte nejen na čase, ale i na vyrovnávacích stěrkách, spotřebě lepidla a dalších pracovních nákladech pro instalaci finální nášlapné vrstvy.

Pevná podlaha, na kterou lze vstoupit den po pokládce

Anhydritový potěr je předpokladem kvalitní pevné podlahy, na kterou můžete obvykle vstoupit už den po pokládce. Ve srovnání s klasickými betonovými potěry přináší větší komfort pro život i úsporu práce. Takže s chutí do toho, lité podlahy uspoří čas i peníze.

Odborníci ze společnosti CEMEX vám ochotně pomohou vybrat ten správný materiál pro vaši stavbu a připraví kalkulaci. Neváhejte a využijte moderní stavební materiály, které Vám dodáme z více než 50 betonáren po celé republice.

Více informací o litých podlahách a dalších stavebních materiálech najdete na www.specialni-produkty.cz a www.cemex.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Představujeme vám kvalitní nerezová šroubení Push-In a Push-On od společnosti Schwer Fittings.

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Najdete na iDNES.cz