Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Inteligentní lité podlahy. To je úspora nákladů i času

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Stavíte, nebo rekonstruujete a chcete přitom ušetřit čas, energii i peníze? Lité anhydritové, sádrové nebo cementové podlahy vám ve srovnání s klasickými betonovými potěry přinesou mnoho výhod.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Stavíte nebo rekonstruujete a chcete přitom ušetřit čas, energii i peníze? | foto: CEMEX Czech Republic, s.r.o.

Lité podlahy jsou téměř dokonale rovné, takže na ně lze přímo pokládat dlažbu, plovoucí podlahu nebo koberec. V současnosti jsou na trhu k dostání lité podlahy na bázi bezvodého síranu vápenatého - anhydritu (AnhyLevel), nebo cementu (CemLevel). Vše od předního výrobce hotových směsí - společnosti CEMEX. Tyto potěry jsou vhodné k použití přímo pod finální nášlapnou vrstvu podlah.

Anhydritový potěr AnhyLevel

Oproti běžnému cementovému potěru sice mohou na první pohled odradit vyšší cenou, nicméně po sečtení všech nákladů na uložení armovacích sítí, spotřebované množství materiálu, srovnání stěrkami a položení dalších vrstev klasické podlahy je celková cena nižší. K tomu využití těchto materiálů generuje řadou dalších výhod než jen "prostou" rovinatost povrchu. Které to jsou?

Lité podlahy jsou rychle hotové a dokonale rovné

Předně je třeba vyzdvihnout snadnou a velmi rychlou pokládku bez fyzicky náročné práce. Samonivelační schopnost tekuté směsi je jednou z hlavních předností lité podlahy. Mezi další výhody anhydritu patří možnost pokládky velké plochy bez dilatačních spár.

Vysoká tekutost směsi umožňuje vyplnit a bezproblémově zhotovit i ta nejobtížněji dostupná zákoutí, s kterými si mnoho podlahářů neví rady a ztrácí s nimi mnoho času. Zdánlivě banální skutečnost nabývá ještě větší důležitosti, zjistíme-li, kolik tepelné energie může přijít vniveč kvůli nedokonalému obalení podlahového topení tradičními potěry.

Pro vyhřívané podlahy jsou ideální AnhyLevel nebo AlfaLevel. Tyto materiály totiž vytvářejí homogenní strukturu s minimem vzduchových pórů a výbornou tepelnou vodivostí.

Realizace podlah z litého potěru je velmi snadná.

Realizace podlah z litého potěru je velmi snadná.

A pokud o podlahovém topení neuvažuje, lité podlahy (AnhyLevel, AlfaLevel) můžete využít i ke standardní podlaze. Umožňují totiž snížení tloušťky oproti klasickému cementovému potěru až o cca 40 %. Uspořený prostor se může využít k důkladnější tepelné a akustické izolaci, aniž by se tím snížila konstrukční výška místnosti.

PoroFlow

Vhodným tepelně izolačním materiálem, který mimo jiné umožňuje i bezproblémové srovnání nerovností podkladu a zalití instalačních rozvodů v podlaze, je PoroFlow. To je tekutá směs na bázi cementu, technické pěny a polystyrénových kuliček.

Při používaní těchto směsí mají stavaři často obavy z nedostatku místa na staveništi a z dopravní dostupnosti ke stavbě. Zmíněné komplikace společnost CEMEX i díky své mnohaleté praxi v oboru dokázala eliminovat. Hotová směs je k místu aplikace dopravována autodomíchávači a následně malým čerpadlem s hadicí rozváděna až do vzdálenosti 180 m. To řeší nejen problém dostupnosti, ale i problém případného poškození ostatních ploch (např. zahrady apod.) či přílišného znečištění okolí stavby.

Vysoká tekutost spolu se snadnou rychlou pokládkou umožňuje realizovat i více než 1000 m² denně v kvalitě, jakou tradiční technologií nelze dosáhnout. S perfektně rovným a hladkým povrchem, který zařídí lité podlahy, ušetříte nejen na čase, ale i na vyrovnávacích stěrkách, spotřebě lepidla a dalších pracovních nákladech pro instalaci finální nášlapné vrstvy.

Pevná podlaha, na kterou lze vstoupit den po pokládce

Anhydritový potěr je předpokladem kvalitní pevné podlahy, na kterou můžete obvykle vstoupit už den po pokládce. Ve srovnání s klasickými betonovými potěry přináší větší komfort pro život i úsporu práce. Takže s chutí do toho, lité podlahy uspoří čas i peníze.

Odborníci ze společnosti CEMEX vám ochotně pomohou vybrat ten správný materiál pro vaši stavbu a připraví kalkulaci. Neváhejte a využijte moderní stavební materiály, které Vám dodáme z více než 50 betonáren po celé republice.

Více informací o litých podlahách a dalších stavebních materiálech najdete na www.specialni-produkty.cz a www.cemex.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Mistrem v byznys angličtině za den.
Mistrem v byznys angličtině za den

Chcete úspěšně vést prezentace, porady a jednání v cizím jazyce? Ucházíte se o práci v zahraničí, chystáte se na důležitou pracovní cestu, důležité jednání či...  celý článek

Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip
Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip

Postup založení s.r.o. je časově i finančně velmi náročný, navíc je zde riziko odmítnutí zápisu vaší firmy do obchodního rejstříku. Vyhněte se byrokracii a...  celý článek

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.