Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Insolvence a srážky exekucí – mzdy bez obav s RON Software

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Mzdové účetní zažívají při exekučních srážkách horké chvilky. Náročná administrativa spojená s exekucemi a oddlužením komplikuje výpočet mzdy a tím se zvyšuje riziko chybovosti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Insolvence a srážky exekucí – mzdy bez obav s RON Software | foto: RON Software

Ruční kontrola aktuálních záznamů z insolvenčního rejstříku zabírá mnoho času a u společností s větším počtem zaměstnanců je vyhledávání v rejstříku opravdu časově náročné.

Tuto práci si můžete výrazně usnadnit s programem Mzdy vyvinutém společností RON Software, který je komplexním softwarem pro zpracování mzdové a personální agendy. Program Mzdy byl vytvořen pro výpočet všech druhů mezd a obsahuje také velice užitečnou funkci pro snadnou kontrolu zaměstnanců, zda nemají záznamy v insolvenčním rejstříku.

Snadná kontrola záznamů zaměstnanců

V programu Mzdy je vytvořen seznam zaměstnanců, kteří mají záznamy v insolvenčním rejstříku. Účetní si musí hlídat pouze doplnění dat z rejstříku, na což postačí jedno kliknutí myší. Po kliknutí se vytvoří seznam zaměstnanců, jejichž rodná čísla byla v insolvenčním rejstříku nalezena, a jejich spisy, které obsahují záznamy s informací o druhu záznamu a případný odkaz na dokument, který byl ke spisu přiřazen.

Při výpočtu mzdy se všechny druhy srážek zadané zaměstnanci, mezi které patří i exekuce, insolvence a výkony rozhodnutí, spočítají podle nastavených vlastností, jako jsou např. platnost, doručení rozhodnutí, nabytí právní moci, období vyplácení deponace a jiné. Správný výpočet přednostních i nepřednostních srážek, jejich kombinace i počty jsou samozřejmostí.

Nastavení srážky

Nastavení srážky

Chytrý program rozlišuje mezi exekucí a insolvencí

Program Mzdytaké rozlišuje mezi exekucí a insolvencí. Pokud zaměstnanec řeší osobní bankrot, program v rámci insolvenčního řízení automaticky neprovádí ostatní srážky.

I v dalších oblastech vám program Mzdy práci s daty zaměstnanců usnadní. Vede například přehlednou a podrobnou personalistiku, jako jsou školení, lékařské prohlídky a úrazy, a provádí výpočet mzdy, který lze uživatelsky upravit na jakýkoli požadavek firmy, například sestavy a exporty dat po propojení s docházkovým a stravovacím systémem.

Dalším funkčním rozšířením je použití RON Portálu, který je možné popsat jako internetový prohlížeč, který shromažďuje vkládaná data, na která je možné následně nahlížet z různých úhlů podle potřeb společnosti. RON Portál je uživatelsky jednoduchý a lze jej rozšířit o jazykové mutace či vytvořit ve firemních barvách.

Společnost RON Software spol. s r.o. byla založena v roce 1992 s cílem vyvíjet aplikační ekonomický software. V současné době tvoří její softwarové portfolio produkty zaměřené na oblast řízení lidských zdrojů, jako jsou mzdy, personalistika, docházka, přístupy, jídelna, sklad, zakázky a majetek. Společnost RON Software vyvíjí vlastní hardwarové komponenty docházkového, přístupového a stravovacího systému, provádí rovněž outsourcing mezd.

Více informací o společnosti RON Software a programu Mzdy najdete na www.ron.cz.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Jak najít zaměstnance do online marketingové společnosti?

Tým netpromotion hledá další profesionály, dbá na recenze. Foto: netpromotion...

Podle dostupných údajů Českého statistického úřadu nezaměstnanost neustále klesá. V závěru listopadu spadla na 3,5 %....

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Jak si zajistit šance na lepší pozici a vyšší platové ohodnocení v průběhu několika měsíců? Pokud patříte k hráčům na...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka
"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Jak na dětskou výchovu, řeší psycholožka v rozhovoru pro eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz