Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Insolvence a srážky exekucí – mzdy bez obav s RON Software

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Mzdové účetní zažívají při exekučních srážkách horké chvilky. Náročná administrativa spojená s exekucemi a oddlužením komplikuje výpočet mzdy a tím se zvyšuje riziko chybovosti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Insolvence a srážky exekucí – mzdy bez obav s RON Software | foto: RON Software

Ruční kontrola aktuálních záznamů z insolvenčního rejstříku zabírá mnoho času a u společností s větším počtem zaměstnanců je vyhledávání v rejstříku opravdu časově náročné.

Tuto práci si můžete výrazně usnadnit s programem Mzdy vyvinutém společností RON Software, který je komplexním softwarem pro zpracování mzdové a personální agendy. Program Mzdy byl vytvořen pro výpočet všech druhů mezd a obsahuje také velice užitečnou funkci pro snadnou kontrolu zaměstnanců, zda nemají záznamy v insolvenčním rejstříku.

Snadná kontrola záznamů zaměstnanců

V programu Mzdy je vytvořen seznam zaměstnanců, kteří mají záznamy v insolvenčním rejstříku. Účetní si musí hlídat pouze doplnění dat z rejstříku, na což postačí jedno kliknutí myší. Po kliknutí se vytvoří seznam zaměstnanců, jejichž rodná čísla byla v insolvenčním rejstříku nalezena, a jejich spisy, které obsahují záznamy s informací o druhu záznamu a případný odkaz na dokument, který byl ke spisu přiřazen.

Při výpočtu mzdy se všechny druhy srážek zadané zaměstnanci, mezi které patří i exekuce, insolvence a výkony rozhodnutí, spočítají podle nastavených vlastností, jako jsou např. platnost, doručení rozhodnutí, nabytí právní moci, období vyplácení deponace a jiné. Správný výpočet přednostních i nepřednostních srážek, jejich kombinace i počty jsou samozřejmostí.

Nastavení srážky

Nastavení srážky

Chytrý program rozlišuje mezi exekucí a insolvencí

Program Mzdytaké rozlišuje mezi exekucí a insolvencí. Pokud zaměstnanec řeší osobní bankrot, program v rámci insolvenčního řízení automaticky neprovádí ostatní srážky.

I v dalších oblastech vám program Mzdy práci s daty zaměstnanců usnadní. Vede například přehlednou a podrobnou personalistiku, jako jsou školení, lékařské prohlídky a úrazy, a provádí výpočet mzdy, který lze uživatelsky upravit na jakýkoli požadavek firmy, například sestavy a exporty dat po propojení s docházkovým a stravovacím systémem.

Dalším funkčním rozšířením je použití RON Portálu, který je možné popsat jako internetový prohlížeč, který shromažďuje vkládaná data, na která je možné následně nahlížet z různých úhlů podle potřeb společnosti. RON Portál je uživatelsky jednoduchý a lze jej rozšířit o jazykové mutace či vytvořit ve firemních barvách.

Společnost RON Software spol. s r.o. byla založena v roce 1992 s cílem vyvíjet aplikační ekonomický software. V současné době tvoří její softwarové portfolio produkty zaměřené na oblast řízení lidských zdrojů, jako jsou mzdy, personalistika, docházka, přístupy, jídelna, sklad, zakázky a majetek. Společnost RON Software vyvíjí vlastní hardwarové komponenty docházkového, přístupového a stravovacího systému, provádí rovněž outsourcing mezd.

Více informací o společnosti RON Software a programu Mzdy najdete na www.ron.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Marek Tichý, ředitel korporátního financování.
Prodej firmy je pro většinu podnikatelů životním krokem

Generace podnikatelů, kteří založili svoji firmu po roce 1989, stárne a začíná přemýšlet, jak s firmou naložit do budoucna. Někteří se nechtějí své firmy vzdát...  celý článek

Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?
Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?

Poptávka po bankovních i nebankovních půjčkách roste. Faktem ale zůstává, že lidé často sáhnou po první nabídce, která se jim naskytne a ta nemusí být...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.