Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Inovativní „neviditelné“ sluneční kolektory

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Integrované solární kolektory jsou i přes velký rozmach, který v posledních letech toto odvětví zažívá, k vidění na českých střechách jen zřídka. Kromě vyšší ceny, která odrazuje investory, se integrovaným kolektorům brání i samotné montážní firmy, byť pro ně samotné znamená vyšší cena i vyšší zisk.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hlavní předností, kterou se mohou nové solární kolektory pyšnit, je naprostá integrace do střechy domu. | foto: Ecomont s.r.o.

Montáž kolektorů, které doposud byly na trhu totiž představovala náročnou práci zahrnující tesařskou a klempířskou přípravu. Tyto profese ale firmy, které montují solární techniku většinou nemají.

Inovace z Čech

Výrobci solárních kolektorů dobře vědí, že vývoj solárních kolektorů na ohřev vody dosáhl svého vrcholu a účinnost je na svém fyzikálním maximu. V takové situaci je těžké přijít s něčím novým.

A právě nové integrované kolektory jsou nečekanou novinkou, která přináší jednak podstatné ulehčení montáže, ale co je mnohem důležitější, nové kolektory jsou na střeše mnohem nenápadnější.

Nové integrované solární kolektory jsou konstruovány jako přímá náhrada čtyř střešních tašek. Stačí tedy pouze vyndat stávající střešní tašky, místo nich vložit tento maloformátový kolektor a propojit potrubí.

Integrované solární kolektory

Hlavní předností, kterou se mohou nové solární kolektory pyšnit, je naprostá integrace do střechy domu, od níž je také celý systém vymyšlen a zkonstruován. Nemusíte se tedy bát žádného narušení vaší střechy dokonale sladěné se zbylou částí domu. Sluneční kolektor je totiž plně zabudován do tašek střešní krytiny. Díky dobré integraci do střechy jsou solární kolektory využívány i u historických a architektonicky unikátních budov.

Ecomont s.r.o. - Integrované solární kolektoryZákladem pro nový sluneční kolektor je vana vyplněná tepelně izolační vrstvou a měděným absorbérem, který díky své vrchní vrstvě absorbuje samotné sluneční záření, které přemění na teplo a nedovolí jeho vyzáření zpět. Před nežádoucími přírodními jevy jako jsou kroupy nebo silný déšť je celý systém chráněn 3 mm skleněnou deskou. Propojení kolektorů je taktéž pod střešní krytinou, kam jsou přivedeny i měděné trubky, kterými je přenášena získaná tepelná energie do vašeho tepelného systému.

Tyto nové integrované panely se vyrábějí pro různé druhy střešních tašek jak pálených, tak i betonových. Množství kolektorů, které budete potřebovat na zajištění potřebné tepelné energie je závislé na počtu členů vaší rodiny. Například pro tří člennou rodinu je doporučeno dvanáct kolektorů a pro šestičlennou rodinu osmnáct kolektorů, což odpovídá celkové absorbční ploše 4,8 m2.

Ecomont s.r.o. - Integrovaný solární systémNejvětší množství tepelné energie z integrovaných solárních kolektorů získáte samozřejmě za nejjasnějších slunečních dnů, ale většinou jsou schopny dodávat částečnou energii i za zvýšené oblačnosti. Při poklesu energie bude systém dotápěn jiným běžným zdrojem, který většinou tvoří plynová nebo elektrická zařízení.

Informace o nových integrovaných solárních kolektorech poskytla firma Ecomont s.r.o.

Kontakt

Ecomont s.r.o. logoEcomont s.r.o.
U Suchého dubu 548
530 02 Pardubice
Tel.: 461 100 604
info@ecomont.cz
www.ecomont.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Další z rubriky

Zámek Ruegers v Rakousku ožije minulostí

Zámek Ruegers v Rakousku ožije minulostí

První srpnový víkend se příznivci historie, skvělé zábavy, ale i napětí můžou těšit na premiérový 1. ročník...

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Až dva miliardy řádků dat, možnost pokročilého vyhodnocování dat v čase z různých zdrojů, snadná vizualizace do všech...

Sedm tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

7 tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

Ty tam jsou doby, kdy dovolená do zahraničí byla pro mnoho lidí pouhým snem. Stále častěji cestujeme za naše hranice a...

Najdete na iDNES.cz