Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Inovativní „neviditelné“ sluneční kolektory

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Integrované solární kolektory jsou i přes velký rozmach, který v posledních letech toto odvětví zažívá, k vidění na českých střechách jen zřídka. Kromě vyšší ceny, která odrazuje investory, se integrovaným kolektorům brání i samotné montážní firmy, byť pro ně samotné znamená vyšší cena i vyšší zisk.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hlavní předností, kterou se mohou nové solární kolektory pyšnit, je naprostá integrace do střechy domu. | foto: Ecomont s.r.o.

Montáž kolektorů, které doposud byly na trhu totiž představovala náročnou práci zahrnující tesařskou a klempířskou přípravu. Tyto profese ale firmy, které montují solární techniku většinou nemají.

Inovace z Čech

Výrobci solárních kolektorů dobře vědí, že vývoj solárních kolektorů na ohřev vody dosáhl svého vrcholu a účinnost je na svém fyzikálním maximu. V takové situaci je těžké přijít s něčím novým.

A právě nové integrované kolektory jsou nečekanou novinkou, která přináší jednak podstatné ulehčení montáže, ale co je mnohem důležitější, nové kolektory jsou na střeše mnohem nenápadnější.

Nové integrované solární kolektory jsou konstruovány jako přímá náhrada čtyř střešních tašek. Stačí tedy pouze vyndat stávající střešní tašky, místo nich vložit tento maloformátový kolektor a propojit potrubí.

Integrované solární kolektory

Hlavní předností, kterou se mohou nové solární kolektory pyšnit, je naprostá integrace do střechy domu, od níž je také celý systém vymyšlen a zkonstruován. Nemusíte se tedy bát žádného narušení vaší střechy dokonale sladěné se zbylou částí domu. Sluneční kolektor je totiž plně zabudován do tašek střešní krytiny. Díky dobré integraci do střechy jsou solární kolektory využívány i u historických a architektonicky unikátních budov.

Ecomont s.r.o. - Integrované solární kolektoryZákladem pro nový sluneční kolektor je vana vyplněná tepelně izolační vrstvou a měděným absorbérem, který díky své vrchní vrstvě absorbuje samotné sluneční záření, které přemění na teplo a nedovolí jeho vyzáření zpět. Před nežádoucími přírodními jevy jako jsou kroupy nebo silný déšť je celý systém chráněn 3 mm skleněnou deskou. Propojení kolektorů je taktéž pod střešní krytinou, kam jsou přivedeny i měděné trubky, kterými je přenášena získaná tepelná energie do vašeho tepelného systému.

Tyto nové integrované panely se vyrábějí pro různé druhy střešních tašek jak pálených, tak i betonových. Množství kolektorů, které budete potřebovat na zajištění potřebné tepelné energie je závislé na počtu členů vaší rodiny. Například pro tří člennou rodinu je doporučeno dvanáct kolektorů a pro šestičlennou rodinu osmnáct kolektorů, což odpovídá celkové absorbční ploše 4,8 m2.

Ecomont s.r.o. - Integrovaný solární systémNejvětší množství tepelné energie z integrovaných solárních kolektorů získáte samozřejmě za nejjasnějších slunečních dnů, ale většinou jsou schopny dodávat částečnou energii i za zvýšené oblačnosti. Při poklesu energie bude systém dotápěn jiným běžným zdrojem, který většinou tvoří plynová nebo elektrická zařízení.

Informace o nových integrovaných solárních kolektorech poskytla firma Ecomont s.r.o.

Kontakt

Ecomont s.r.o. logoEcomont s.r.o.
U Suchého dubu 548
530 02 Pardubice
Tel.: 461 100 604
info@ecomont.cz
www.ecomont.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

Franchisingová síť NATURHOUSE hledá zdatné podnikatele

Jan Gonda, Master-franchisant NATURHOUSE pro ČR a SR

Franchising s NATURHOUSE je poměrné jednoduchá cesta k podnikání s jistotou. Franchisor předá celé know how a je...

Nebojte se aukcí, odborníci z Galerie KODL jsou zde pro vás

Nebojte se aukcí, odborníci z Galerie KODL jsou zde pro vás

Máte obraz či grafiku a chcete je zpeněžit? Sháníte nějaké umělecké dílo? Poraďte se s týmem odborníků přímo v aukční...

Najdete na iDNES.cz