Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Inovace nejsou doménou jen informačních technologií. Významné pokroky zaznamenávají i materiály pro stavebnictví a domácí kutily. Například takové lepení obkladů a dlažby je díky pokročilým technologiím výztuže pomocí vláken mnohem trvalejší. Vydrží i v náročných podmínkách.

Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru. | foto: Ceresit

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Všimněte si pozorněji dlažby na terasách, balkonech nebo při nejbližší návštěvě obchodu či plaveckého bazénu. Zaručeně uvidíte vyčnívající, puklé a odbité dlaždice a některé budou chybět úplně. A to i u relativně nových pokládek. Proč? Důvodů je víc, ale dva nejčastější jsou použití nevhodných materiálů a fušerská práce. 

Spíš pravidlem než výjimkou jsou pokládky, kde mezi obkladem a podkladem zůstaly vzduchové bubliny, nebo terasy, které byly dokončovány v chvatu při teplotách pod 5 °C. Nejeden domácí a méně zručný kutil při rekonstrukci koupelny nanesl lepidlo na velkou plochu a než stihl přilepit obklad, lepidlo zavadlo a ztratilo přilnavost.

Každá - nová i stará - technologie má ověřené a doporučené postupy aplikace, aby se zaručilo její maximální a trvalé využití. Platí to i o lepení obkladů a dlažeb pomocí inovativní technologie Fiber Force (Síla vláken) v lepicích hmotách Ceresit. V čem tkví síla skleněných mikrovláken? Polymery přítomné ve flexibilních lepidlech posilují jejich strukturu, garantují silné chemické spojení s obklady, dlažbou i s podkladem a zároveň působí jako flexibilní pojivo mezi jednotlivými komponenty. 

Při pokládce obkladů a dlažby se díky tlaku vznikajícímu při jejich umisťování vytváří film, který obsahuje jemné částice pojiva, polymerů a nyní navíc i vlákna. Bez vláken by se film po vysušení smrštil a v průběhu let ztratil svoji stabilitu. Vlákna Ceresit vytvářejí vyztuženou zónu, která tvoří vazbu s obkladem a dlažbou a dlouhodobě pomáhají udržovat polymerové vazby.

Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru.

Dodržení doporučených postupů je zárukou funkčnosti i u náročných aplikací například při zvýšené vlhkosti nebo nízké teplotě. V minulosti se používala obojstranná metoda, tedy lepidlo se nanášelo na podklad i obklad, s flexibilními lepidly to však není nevyhnutné. 

Tenká vrstva lepidla se nanáší na zadní stranu dlaždic jen v případě, že tyto byly vystaveny vlhkosti nebo mrazu. „Osobně si vybírám lepidla i podle zpracovatelnosti. Flexibilní lepidla s vlákny se výborně míchají a roztírají,“ uvádí Jozef, profesionální obkladač, který denně položí mnoho metrů čtverečních obkladů.

Vynikající přilnavost (adhezi) lze dosáhnout po nanesení flexibilního lepidla na povrch a položení obkladu v tzv. otevřené době. Tlakem komponentů se potom vytvoří film, který obsahuje jemné částice pojiva a skleněných mikrovláken Fiber Force. S vlákny je struktura lepených spojů pevná a zároveň natolik flexibilní, že si dokáže poradit i s rozdíly teplot v létě a v zimě a s rozdílnou roztažností obkladu a podkladové konstrukce.

Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru.

Spoj lepený s vlákny nepřekvapí ani vysoké zatížení dlažeb intenzivní pochůzností. Právě tam, kde se tento typ zátěže očekává, jako například ve školách, komunikačních zónách, skladištích, výrobnách a obchodech, odborníci z praxe doporučují použít Ceresit CM 22 „Mega format flexible“. Flexibilní lepidla s Fiber Force jsou po vyzrání charakteristická odolností vůči vodě a mrazu, a to nejen na vodorovných, ale i na svislých površích. 

Vysoce flexibilní lepidlo Ceresit CM 17 dokonce při svislé instalaci zabraňuje klouzání velkoformátových desek, které je způsobené jejich hmotností. Díky vyztužené struktuře a síle vláken zaručují inovativní flexibilní lepidla trvanlivost pokládek i v náročných podmínkách.


Nejčtenější

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Kdo zvládne lépe šlágr jara? Sázkaři věří spíš Spartě a Plzeň tak bude po dlouhé době v neděli v roli outsidera....

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Další z rubriky

Jak správně namontovat okna? Montáž oken je důležitá jako jejich výběr

Jak správně namontovat okna? Montáž oken je důležitá jako jejich výběr

Vybrali jste kvalitní okna? Stejně důležitá je ale i odborná montáž. Bez ní by vám foukalo i kolem těch nejlepších oken...

Centrální vysavače chrání životní prostředí

Centrální vysavače chrání životní prostředí

Lidé, kteří nejsou příliš obeznámeni s problematikou centrálního vysávání, mnohdy netuší, kolik nejrůznějších výhod...

Podlahy s přízviskem luxusní? Nová kolekce vinylových podlah Thermofix

Fatra - Thermofix - Dub havana

O kuchyni se někdy říká, že je srdcem domova, totéž by se však dalo říci rovněž o podlahách, které udávají ráz celého...

Najdete na iDNES.cz