Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Inovace nejsou doménou jen informačních technologií. Významné pokroky zaznamenávají i materiály pro stavebnictví a domácí kutily. Například takové lepení obkladů a dlažby je díky pokročilým technologiím výztuže pomocí vláken mnohem trvalejší. Vydrží i v náročných podmínkách.

Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru. | foto: Ceresit

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Všimněte si pozorněji dlažby na terasách, balkonech nebo při nejbližší návštěvě obchodu či plaveckého bazénu. Zaručeně uvidíte vyčnívající, puklé a odbité dlaždice a některé budou chybět úplně. A to i u relativně nových pokládek. Proč? Důvodů je víc, ale dva nejčastější jsou použití nevhodných materiálů a fušerská práce. 

Spíš pravidlem než výjimkou jsou pokládky, kde mezi obkladem a podkladem zůstaly vzduchové bubliny, nebo terasy, které byly dokončovány v chvatu při teplotách pod 5 °C. Nejeden domácí a méně zručný kutil při rekonstrukci koupelny nanesl lepidlo na velkou plochu a než stihl přilepit obklad, lepidlo zavadlo a ztratilo přilnavost.

Každá - nová i stará - technologie má ověřené a doporučené postupy aplikace, aby se zaručilo její maximální a trvalé využití. Platí to i o lepení obkladů a dlažeb pomocí inovativní technologie Fiber Force (Síla vláken) v lepicích hmotách Ceresit. V čem tkví síla skleněných mikrovláken? Polymery přítomné ve flexibilních lepidlech posilují jejich strukturu, garantují silné chemické spojení s obklady, dlažbou i s podkladem a zároveň působí jako flexibilní pojivo mezi jednotlivými komponenty. 

Při pokládce obkladů a dlažby se díky tlaku vznikajícímu při jejich umisťování vytváří film, který obsahuje jemné částice pojiva, polymerů a nyní navíc i vlákna. Bez vláken by se film po vysušení smrštil a v průběhu let ztratil svoji stabilitu. Vlákna Ceresit vytvářejí vyztuženou zónu, která tvoří vazbu s obkladem a dlažbou a dlouhodobě pomáhají udržovat polymerové vazby.

Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru.

Dodržení doporučených postupů je zárukou funkčnosti i u náročných aplikací například při zvýšené vlhkosti nebo nízké teplotě. V minulosti se používala obojstranná metoda, tedy lepidlo se nanášelo na podklad i obklad, s flexibilními lepidly to však není nevyhnutné. 

Tenká vrstva lepidla se nanáší na zadní stranu dlaždic jen v případě, že tyto byly vystaveny vlhkosti nebo mrazu. „Osobně si vybírám lepidla i podle zpracovatelnosti. Flexibilní lepidla s vlákny se výborně míchají a roztírají,“ uvádí Jozef, profesionální obkladač, který denně položí mnoho metrů čtverečních obkladů.

Vynikající přilnavost (adhezi) lze dosáhnout po nanesení flexibilního lepidla na povrch a položení obkladu v tzv. otevřené době. Tlakem komponentů se potom vytvoří film, který obsahuje jemné částice pojiva a skleněných mikrovláken Fiber Force. S vlákny je struktura lepených spojů pevná a zároveň natolik flexibilní, že si dokáže poradit i s rozdíly teplot v létě a v zimě a s rozdílnou roztažností obkladu a podkladové konstrukce.

Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru.

Spoj lepený s vlákny nepřekvapí ani vysoké zatížení dlažeb intenzivní pochůzností. Právě tam, kde se tento typ zátěže očekává, jako například ve školách, komunikačních zónách, skladištích, výrobnách a obchodech, odborníci z praxe doporučují použít Ceresit CM 22 „Mega format flexible“. Flexibilní lepidla s Fiber Force jsou po vyzrání charakteristická odolností vůči vodě a mrazu, a to nejen na vodorovných, ale i na svislých površích. 

Vysoce flexibilní lepidlo Ceresit CM 17 dokonce při svislé instalaci zabraňuje klouzání velkoformátových desek, které je způsobené jejich hmotností. Díky vyztužené struktuře a síle vláken zaručují inovativní flexibilní lepidla trvanlivost pokládek i v náročných podmínkách.


Nejčtenější

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

V České republice se investoři na výnosech ze Silver Economy mohou rovněž podílet.

Top trendy zimy 2018/2019: ikonické pohorky jsou zpět

Top trendy zimy 18/19: Ikonické pohorky jsou zpět!

S posledními paprsky slunce vás přicházejí oslnit novinky z oblasti obuvi, módy a životního stylu. Nadcházející sezona...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Audioknižní bestsellery za 149 Kč? Audiotéka slaví sedm let

Audioknižní bestsellery za 149,- Kč? Audiotéka slaví 7 let!

Audiotéka, největší distributor audioknih v Česku a poskytovatel stejnojmenné mobilní aplikace, právě slaví 7....

Další z rubriky

Technologie ARISTON pomohou v Grónsku rozkrýt globální oteplování

Technologie ARISTON pomohou v Grónsku rozkrýt globální oteplování

Firma Ariston je věrná cíli přinášet pohodlí každému a oznámila úspěšné dokončení první fáze projektu „Ariston Comfort...

Kvalitní montáž oken je pro jejich správnou funkčnost nezbytná

Jak správně namontovat okna? Montáž oken je důležitá jako jejich výběr

Bez odborné montáže by vám foukalo i kolem těch nejlepších oken a investice do nich by vám přišla vniveč. Na montáž...

Odemykejte běžný zámek smartphonem!

Odemykejte běžný zámek smartphonem!

Lovit z kapsy nebo tašky klíče je nepříjemné, zvlášť když zrovna nesete těžký nákup a máte plné ruce, nebo když...

Najdete na iDNES.cz