Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Inovace nejsou doménou jen informačních technologií. Významné pokroky zaznamenávají i materiály pro stavebnictví a domácí kutily. Například takové lepení obkladů a dlažby je díky pokročilým technologiím výztuže pomocí vláken mnohem trvalejší. Vydrží i v náročných podmínkách.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru. | foto: Ceresit

Všimněte si pozorněji dlažby na terasách, balkonech nebo při nejbližší návštěvě obchodu či plaveckého bazénu. Zaručeně uvidíte vyčnívající, puklé a odbité dlaždice a některé budou chybět úplně. A to i u relativně nových pokládek. Proč? Důvodů je víc, ale dva nejčastější jsou použití nevhodných materiálů a fušerská práce. 

Spíš pravidlem než výjimkou jsou pokládky, kde mezi obkladem a podkladem zůstaly vzduchové bubliny, nebo terasy, které byly dokončovány v chvatu při teplotách pod 5 °C. Nejeden domácí a méně zručný kutil při rekonstrukci koupelny nanesl lepidlo na velkou plochu a než stihl přilepit obklad, lepidlo zavadlo a ztratilo přilnavost.

Každá - nová i stará - technologie má ověřené a doporučené postupy aplikace, aby se zaručilo její maximální a trvalé využití. Platí to i o lepení obkladů a dlažeb pomocí inovativní technologie Fiber Force (Síla vláken) v lepicích hmotách Ceresit. V čem tkví síla skleněných mikrovláken? Polymery přítomné ve flexibilních lepidlech posilují jejich strukturu, garantují silné chemické spojení s obklady, dlažbou i s podkladem a zároveň působí jako flexibilní pojivo mezi jednotlivými komponenty. 

Při pokládce obkladů a dlažby se díky tlaku vznikajícímu při jejich umisťování vytváří film, který obsahuje jemné částice pojiva, polymerů a nyní navíc i vlákna. Bez vláken by se film po vysušení smrštil a v průběhu let ztratil svoji stabilitu. Vlákna Ceresit vytvářejí vyztuženou zónu, která tvoří vazbu s obkladem a dlažbou a dlouhodobě pomáhají udržovat polymerové vazby.

Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru.

Dodržení doporučených postupů je zárukou funkčnosti i u náročných aplikací například při zvýšené vlhkosti nebo nízké teplotě. V minulosti se používala obojstranná metoda, tedy lepidlo se nanášelo na podklad i obklad, s flexibilními lepidly to však není nevyhnutné. 

Tenká vrstva lepidla se nanáší na zadní stranu dlaždic jen v případě, že tyto byly vystaveny vlhkosti nebo mrazu. „Osobně si vybírám lepidla i podle zpracovatelnosti. Flexibilní lepidla s vlákny se výborně míchají a roztírají,“ uvádí Jozef, profesionální obkladač, který denně položí mnoho metrů čtverečních obkladů.

Vynikající přilnavost (adhezi) lze dosáhnout po nanesení flexibilního lepidla na povrch a položení obkladu v tzv. otevřené době. Tlakem komponentů se potom vytvoří film, který obsahuje jemné částice pojiva a skleněných mikrovláken Fiber Force. S vlákny je struktura lepených spojů pevná a zároveň natolik flexibilní, že si dokáže poradit i s rozdíly teplot v létě a v zimě a s rozdílnou roztažností obkladu a podkladové konstrukce.

Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru.

Spoj lepený s vlákny nepřekvapí ani vysoké zatížení dlažeb intenzivní pochůzností. Právě tam, kde se tento typ zátěže očekává, jako například ve školách, komunikačních zónách, skladištích, výrobnách a obchodech, odborníci z praxe doporučují použít Ceresit CM 22 „Mega format flexible“. Flexibilní lepidla s Fiber Force jsou po vyzrání charakteristická odolností vůči vodě a mrazu, a to nejen na vodorovných, ale i na svislých površích. 

Vysoce flexibilní lepidlo Ceresit CM 17 dokonce při svislé instalaci zabraňuje klouzání velkoformátových desek, které je způsobené jejich hmotností. Díky vyztužené struktuře a síle vláken zaručují inovativní flexibilní lepidla trvanlivost pokládek i v náročných podmínkách.


Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Jak vybrat sprchové dveře

Zalamovací dveře šetří místo, proto jsou vhodné do menších koupelen.

Závěsy kryjící sprchové kouty jsou spíše záležitostí minulosti. Jejich hlavní problém spočívá logicky v tom, že neudrží...

Tichá, pracovitá, výkonná. Jak vybrat čističku vzduchu?

Tichá, pracovitá, výkonná: Jak vybrat čističku vzduchu?

Smog nebo alergeny v podobě roztočů či plísní mají aktuálně zelenou, a nejen alergici nebo astmatici řeší, jak zdravě...

Stínicí technika – myslete na ni už při plánování hrubé stavby

Stínicí technika – myslete na ni už při plánování hrubé stavby.

Žaluzie, rolety a další stínicí prvky vám zajistí příjemnou teplotu v interiéru a podle zvoleného typu i další...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz