Inovace v řízení lidských zdrojů: omezte papírování

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Výhodu řízení lidského kapitálu firmy - inovaci myšlení, sdílení personálních informací a integraci pracovních procesů, má ten, kdo nyní provede změnu technologického řešení.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Inovace v řízení lidských zdrojů | foto: Sabris, s.r.o.

Inovace

Inovace je hybný motor úspěšné firmy. Proto se manažeři aktivně snaží hledat příležitosti k inovacím, které za pomoci svých zaměstnanců aplikují do praxe. Inovace v oblasti řízení lidského kapitálu (HCM) nelze v současnosti z tohoto trendu vynechat, protože se jedná o produktivní složku podniku.

Víte, jak nacházet inovace v oblasti HCM, kde efektivitu snižuje bariéra každodenní personální administrativy a následná operativa a kde narážíte na tradicionalismus v postupech a myšlení?

Optimalizace a výrazného omezení papírové administrativy a operativy v personalistice lze dosáhnout zapojením nových technologických řešení, jakým je např. EFM od OpenText, které dokonale skloubí proces digitalizace, správy a archivace dokumentů v oblasti HR s možností propojení vašich firemních informačních systémů.

Zažijte situaci, kdy se dá personalistika dělat „bezpapírově“. Situaci, kde si namísto generování, sběru a kontroly papírových dokumentů užijete komfort práce v „jednom okně“ a v reálném čase. Kolik času je možné ušetřit z každodenní operativy? O kolik se zvýší kvalita odváděné práce a přesnost získávaných a poskytovaných informací? Odpovědi Vám poskytne krátké video.

Inovace v řízení lidských zdrojů

Informace a integrace

S informacemi jsou spojovány charakteristiky jako objem, rychlost nebo věrohodnost. V HR jsou to manažeři, kteří potřebují mít k dispozici relevantní data pro svá rozhodnutí týkající se řízení týmů. Tato fakta musí být aktuální, kompletní a kdykoliv na dosah, třeba i v mobilním telefonu. To vytváří potřeby a požadavky na HR oddělení pro zvyšování rychlosti a kvality služeb s možností sdílení informací v elektronické podobě.

Cestou, jak toho docílit, je využití zaměstnaneckých portálů, kde jsou informace dostupné kdykoli.

Portály jsou schopné na modulové nebo platformové bázi informace o zaměstnancích sdružovat a sdílet. Pro portálové aplikace je zdrojem „back office“ informační systém např. SAP, který sbírá a uchovává údaje a dokumenty o zaměstnancích a třídí jedle různých hledisek. Kromě dat, která někdo do systému vložil, lze takto sdílet i vlastní zdroje informací – např. elektronické dokumenty týkající se pracovní historie zaměstnanců včetně certifikátů, životopisů, hodnocení nebo smluv.

Pro ochranu dat a bezpečné uchování dokumentů v zabezpečeném úložišti je využíván individuálně nastavený koncept přístupových práv.

Inovace v řízení lidských zdrojů

A jak si proces „bezpapírové“ personalistiky představit v praxi?

Zaměstnanec naskenuje dokument určený pro personální oddělení a přes zaměstnanecký portál ho vloží do své osobní složky. Dle typu dokumentu může nadřízený vstoupit do procesu schválení a následně příslušná personalistka dostane avízo o novém dokumentu, který zpracuje. Proces si lze představit i obráceně, kde personalistka ukládá zpracované dokumenty (smlouva, platový výměr) a uživatel je má přístupné na portálu.

Potřebujete ten správný personální dokument? Neklepejte na dveře, stačí otevřít to správné okno aplikace vaší personalistiky. Seznamte se s příkladem nasazení obdobné inovace v HR .

Autor:

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

NADH, DLPA, DMAE. Co všechno o nich víte?

NADH, DLPA, DMAE - co všechno o nich víte?

Nejsou to náhodné shluky písmenek, ale účinné látky, které příznivě působí na náš organismus. Pokud se cítíte unaveni,...

Zlaté cihly mají konkurenta, novým trendem jsou obří zlaté medaile s basreliéfem

Zlaté cihly mají konkurenta, novým trendem jsou obří zlaté medaile s basreliéfem

Zlato je pořád považováno za jednu z nejlepších investicí dneška. Avšak mnoha investorům už nestačí jenom zlaté cihly...

Pět důvodů, proč si zřídit virtuální kancelář

Pět důvodů, proč si zřídit virtuální kancelář

Zákon stanovuje, že každá společnost musí mít v obchodním rejstříku zapsané sídlo. Pokud však většinu práce odvádíte z...

Najdete na iDNES.cz