Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Inovace a zlepšování už nemusí být další „objevování Ameriky“

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Čas a úsilí vynaložené na "objevování Ameriky" představuje jednu z největších překážek včasných inovací a řešení problémů ve zlepšovacích projektech. I o tom se můžete dozvědět na konferenci Inovace, produktivita a kvalita aneb staňte se podnikem světové třídy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

SC & C Partner, spol. s r.o. | foto: SC & C Partner, spol. s r.o.

Vývojové a projektové týmy firem  opakují experimenty, testují hypotézy a činí objevy, které již byly učiněny jinde, buďto v jejich oddělení, organizaci nebo v průmyslovém odvětví. Inovace těchto systémů se tedy stává důležitým prvkem ve společnosti.

Proč plýtváme časem?

Analytici předpovídají, že řešení již byla vyvinuta ve společnosti 15 - 35 % času (nebo více), ale že inženýři o nich neví! A studium patentů, které vedlo k vývoji metodiky TRIZ, odhalilo, že 95 % tzv. "nových problémů" již bylo vyřešeno, často mnohonásobně, podle vědeckých metod dříve "známých" při řešení jiných patentů. Inovace a zlepšování jsou důležitým prvkem ve vývoji.

SC & C Partner, spol. s r.o. - VUT

Dokonce i ve vlastním podniku může být obtížné vyhledat znalosti z dokumentů v rámci projektů či oddělení. Což je ještě tím problematičtější, pokud odpověď na Vaši otázku leží mimo váš firewall, průmysl či odborné zázemí. Přitom po výměně zkušeností je stále větší hlad. Témata Inovace, Produktivita, Kvalita se řeší napříč obory.

Kolik času vaši inženýři, vědci a výzkumníci vyplýtvají za rok "neproduktivním hledáním" informací - s pouze omezeným úspěchem? Hodiny? Dny? Týdny? Nenechejte je plýtvat a uvědomte si, že inovace je důležitá pro také váš další vývoj.

Informace je inovace, produktivita a kvalita

Rychlému a včasnému přístupu k datům popisujícím vyřešení daného problému brání několik překážek:

  1. Často nevíme, které správné otázky klást.
  2. Běžně dostupná vyhledávací technologie neumožňuje klást otázky správným způsobem.
  3. Nemáme možnost dotazovat se některého z nejbohatších zdrojů informací, kterými jsou například světová databáze patentů a technické webové stránky nepřístupné pro běžné vyhledávače.

Je zřejmé, že inovace a procesní zlepšování by mohly být značně zrychleny jen tehdy, pokud pracovníci budou moci najít správné a kvalitní informace v kontextu problému, který se snaží řešit. Tím se liší úspěšné podniky světové třídy od těch neúspěšných.

Zapomínáme se podělit

SC & C Partner, spol. s r.o. - místnost

V České republice, ale můžeme to rozšířit i na země V4, je obrovský hlad po výměně vzájemných zkušeností. Říkáte si často: "Jak to dělají jinde?", "Pracuje na tom někdo další?", "Přišli jsme na to a můžeme se ostatním pochlubit!". Udělejte to, pochlubte se. Často zapomínáme na tak jednoduché lidské počiny. Budování vazeb a sdílení svých zážitků, zkušeností. V současnosti to pro Vás vždy znamenalo vypravit se za tisíce EUR do světa, nyní to lze provést v Brně za pár korun. V tradičním prostředí VUT v Brně na dubnové konferenci Inovace, Produktivita, Kvalita.

Více naleznete na:

www.scacp.cz

www.vutbr.cz

www.scacp.cz/cz/aktualne/inovace-produktivita-kvalita

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

TOP HOTEL Praha nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha **** nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha je čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází na Praze 4, pouhých osm kilometrů jižně od centra města,...

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Představujeme vám křemičité částice a kvantové tečky Diag NanoTM a magnetické částice Absolute MagTM od výrobce...

Korea a Česko prohlubují během olympiády vztahy

Korea a Česko prohlubují během olympiády vztahy

Korea a Česko dále prohlubují strategické partnerství uzavřené v roce 2015. Při příležitosti olympiády v Pchjočchangu...

Najdete na iDNES.cz