Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Inkoustová tiskárna na odpis? To ještě ne!

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
I když existuje více řešení, otázka volby tiskárny je zpravidla vedena kolem dvou typů: laserová nebo inkoustová? Většina domácností se z finančních důvodů uchýlí k inkoustu, a to i přes náročnější údržbu a reálnou možnost zaschnutí tiskové hlavy inkoustové tiskárny. Následné rozčarování v podobě nákladné opravy v servisu, pak nemile překvapí. Lze mu přitom předejít.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Inkoustová tiskárna na odpis? To ještě ne! | foto: ARMOR s.r.o.

Zaschnutí barvy v tiskové hlavě inkoustové tiskárny nepotěší

Nižší pořizovací cena inkoustové tiskárny bývá vykoupena zvýšenou péčí a výhledem vyšších budoucích nákladů na samotný tisk. Podle průzkumu časopisu dTest jsou náklady u inkoustových tiskáren při sporadickém tisku na 1 list až 6,5krát vyšší než při tisku intenzivním. Hlavní důvod je jeden: zaschlý inkoust. Ten se postupem času odpařuje, zasychá a ucpává tiskovou hlavu. Nezakročí-li se včas, oprava v servisu Vás vyjde mnohdy dráž, než je pořizovací cena samotné tiskárny.

Jak zabránit zaschnutí inkoustu

  • Čím více je inkoustová tiskárna používána, tím lépe funguje. Pro zachování tiskové kvality tiskněte jak černé, tak barevné výtisky (máte-li barevnou tiskárnu), a to 1–2 stránky alespoň jednou za 2 týdny.
  • Zvažte své možnosti: překupované čínské náplně často obsahují nevhodný inkoust náchylný k ucpávání trysek. Vyplatí se tedy použít kvalitní spotřební materiál od renomovaných výrobců ručících za kvalitu svého inkoustu.
  • Dbejte na vhodnou pokojovou teplotu. Zasychání trysek může způsobovat i nevhodné umístění tiskárny: v zimních měsících poblíž topení, v létě v místnosti o pokojové teplotě přesahující 30°C.
  • Netiskněte nadoraz. Tiskárnu není vhodné používat do plného vyčerpání inkoustu, a to nezávisle na pořízeném modelu. Při dalším tisknutí hrozí nebezpečí vniknutí vzduchu do tiskových trysek, který by zabránil jak přístupu dalšího inkoustu, tak i případné renovaci v servisu – hrozí nenávratné poškození.
  • Disponuje-li software tiskárny programem pro vyčištění trysek a příliš netisknete, spusťte jej alespoň 1krát týdně. Při čištění trysek dochází k uvolnění určitého množství inkoustu, čímž sice stoupají náklady, ale trysky by neměly zaschnout.

Poslední krok před opravou v servisu

Inkoustová tiskárna na odpis? To ještě ne!

Inkoustová tiskárna na odpis? To ještě ne!

Oprava v servisu bývá dosti nákladná a je lépe jí předejít. Někteří uživatelé diskutující v internetových diskusích radí jako poslední možnost prolití tiskové hlavy lihem nebo ředidlem. Tento postup ale nebývá vždy efektivní a nese s sebou riziko trvalého poškození tiskové hlavy. Mnohem vhodnější je tedy použití některého ze speciálních přípravků pro čištění tiskových hlav.

Jedním ze skutečně kvalitních prostředků určených k čistění trysek tiskových hlav inkoustových tiskáren, zaschlých díky delšímu nepoužívání nebo použitím nekvalitních náplní, je Jet Cleaner od renomované značky MORE. Jet Cleaner je účinný pro jakýkoliv typ inkoustové náplně i tiskové hlavy. Jeho použití tiskárnu mnohdy ochrání od návštěvy servisu a Vaši peněženku od nemalých výdajů – Jet Cleaner vyjde zaručeně levněji. Přesvědčte se.

Inkoustová tiskárna na odpis? To ještě ne!
Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu.

Televizory osazené panely OLED nabízejí v současnosti nejvyspělejší zobrazovací technologie. Panasonic EZ950 uspokojí i...

Optických vláken je v Československu už 4x více než dálnic

Optických vláken je v Československu už 4x více než dálnic.

Internet už dnes každý bereme jako samozřejmost. Ten nejspolehlivější a nejrychlejší funguje díky sítím optických...

Světlo může být vším, čím chcete. Objevte Philips HUE

Světlo může být vším, čím chcete. Objevte Philips HUE.

Philips HUE je osobní bezdrátový systém osvětlení, který vám umožní jednoduše ovládat světlo a vytvářet správnou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz