Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Inkoustová tiskárna na odpis? To ještě ne!

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
I když existuje více řešení, otázka volby tiskárny je zpravidla vedena kolem dvou typů: laserová nebo inkoustová? Většina domácností se z finančních důvodů uchýlí k inkoustu, a to i přes náročnější údržbu a reálnou možnost zaschnutí tiskové hlavy inkoustové tiskárny. Následné rozčarování v podobě nákladné opravy v servisu, pak nemile překvapí. Lze mu přitom předejít.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Inkoustová tiskárna na odpis? To ještě ne! | foto: ARMOR s.r.o.

Zaschnutí barvy v tiskové hlavě inkoustové tiskárny nepotěší

Nižší pořizovací cena inkoustové tiskárny bývá vykoupena zvýšenou péčí a výhledem vyšších budoucích nákladů na samotný tisk. Podle průzkumu časopisu dTest jsou náklady u inkoustových tiskáren při sporadickém tisku na 1 list až 6,5krát vyšší než při tisku intenzivním. Hlavní důvod je jeden: zaschlý inkoust. Ten se postupem času odpařuje, zasychá a ucpává tiskovou hlavu. Nezakročí-li se včas, oprava v servisu Vás vyjde mnohdy dráž, než je pořizovací cena samotné tiskárny.

Jak zabránit zaschnutí inkoustu

  • Čím více je inkoustová tiskárna používána, tím lépe funguje. Pro zachování tiskové kvality tiskněte jak černé, tak barevné výtisky (máte-li barevnou tiskárnu), a to 1–2 stránky alespoň jednou za 2 týdny.
  • Zvažte své možnosti: překupované čínské náplně často obsahují nevhodný inkoust náchylný k ucpávání trysek. Vyplatí se tedy použít kvalitní spotřební materiál od renomovaných výrobců ručících za kvalitu svého inkoustu.
  • Dbejte na vhodnou pokojovou teplotu. Zasychání trysek může způsobovat i nevhodné umístění tiskárny: v zimních měsících poblíž topení, v létě v místnosti o pokojové teplotě přesahující 30°C.
  • Netiskněte nadoraz. Tiskárnu není vhodné používat do plného vyčerpání inkoustu, a to nezávisle na pořízeném modelu. Při dalším tisknutí hrozí nebezpečí vniknutí vzduchu do tiskových trysek, který by zabránil jak přístupu dalšího inkoustu, tak i případné renovaci v servisu – hrozí nenávratné poškození.
  • Disponuje-li software tiskárny programem pro vyčištění trysek a příliš netisknete, spusťte jej alespoň 1krát týdně. Při čištění trysek dochází k uvolnění určitého množství inkoustu, čímž sice stoupají náklady, ale trysky by neměly zaschnout.

Poslední krok před opravou v servisu

Inkoustová tiskárna na odpis? To ještě ne!

Inkoustová tiskárna na odpis? To ještě ne!

Oprava v servisu bývá dosti nákladná a je lépe jí předejít. Někteří uživatelé diskutující v internetových diskusích radí jako poslední možnost prolití tiskové hlavy lihem nebo ředidlem. Tento postup ale nebývá vždy efektivní a nese s sebou riziko trvalého poškození tiskové hlavy. Mnohem vhodnější je tedy použití některého ze speciálních přípravků pro čištění tiskových hlav.

Jedním ze skutečně kvalitních prostředků určených k čistění trysek tiskových hlav inkoustových tiskáren, zaschlých díky delšímu nepoužívání nebo použitím nekvalitních náplní, je Jet Cleaner od renomované značky MORE. Jet Cleaner je účinný pro jakýkoliv typ inkoustové náplně i tiskové hlavy. Jeho použití tiskárnu mnohdy ochrání od návštěvy servisu a Vaši peněženku od nemalých výdajů – Jet Cleaner vyjde zaručeně levněji. Přesvědčte se.

Inkoustová tiskárna na odpis? To ještě ne!
Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jen málokdo v ČR nemá na Štědrý den ozdobený stromeček. Většina lidí a určitě všechny rodiny s dětmi pak chtějí vánoční...

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Po Lize mistrů i o postup do play off zahrají i tři české týmy v Evropské lize. Plzni a Slavii tipéři věří, naopak Zlín...

Další z rubriky

Jsme součástí kybernetického bojiště, žádný web se útoku nevyhne

Český internet je součástí velkého kybernetického bojiště a žádný web se válce...

Představa hackerů jako mladých kluků, kteří se snaží prolomit obranu tajných vládních institucí, aby odhalili pravdu,...

Mobilní appka roku? Smart Banka od MONETA Money Bank

Mobilní appka roku? Smart Banka od MONETA Money Bank

Pokročilá aplikace pro mobilní telefony Smart Banka se stala absolutním vítězem soutěže Mobilní aplikace roku 2017, kde...

Nastala nová éra datového centra Coolhousing

Nastala nová éra datového centra Coolhousing.

Datové centrum Coolhousing otevírá po půl roce optimalizování infrastruktury novou éru služeb! Těšit se můžete nejen na...

Najdete na iDNES.cz