Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Inkoustová tiskárna na odpis? To ještě ne!

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
I když existuje více řešení, otázka volby tiskárny je zpravidla vedena kolem dvou typů: laserová nebo inkoustová? Většina domácností se z finančních důvodů uchýlí k inkoustu, a to i přes náročnější údržbu a reálnou možnost zaschnutí tiskové hlavy inkoustové tiskárny. Následné rozčarování v podobě nákladné opravy v servisu, pak nemile překvapí. Lze mu přitom předejít.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Inkoustová tiskárna na odpis? To ještě ne! | foto: ARMOR s.r.o.

Zaschnutí barvy v tiskové hlavě inkoustové tiskárny nepotěší

Nižší pořizovací cena inkoustové tiskárny bývá vykoupena zvýšenou péčí a výhledem vyšších budoucích nákladů na samotný tisk. Podle průzkumu časopisu dTest jsou náklady u inkoustových tiskáren při sporadickém tisku na 1 list až 6,5krát vyšší než při tisku intenzivním. Hlavní důvod je jeden: zaschlý inkoust. Ten se postupem času odpařuje, zasychá a ucpává tiskovou hlavu. Nezakročí-li se včas, oprava v servisu Vás vyjde mnohdy dráž, než je pořizovací cena samotné tiskárny.

Jak zabránit zaschnutí inkoustu

  • Čím více je inkoustová tiskárna používána, tím lépe funguje. Pro zachování tiskové kvality tiskněte jak černé, tak barevné výtisky (máte-li barevnou tiskárnu), a to 1–2 stránky alespoň jednou za 2 týdny.
  • Zvažte své možnosti: překupované čínské náplně často obsahují nevhodný inkoust náchylný k ucpávání trysek. Vyplatí se tedy použít kvalitní spotřební materiál od renomovaných výrobců ručících za kvalitu svého inkoustu.
  • Dbejte na vhodnou pokojovou teplotu. Zasychání trysek může způsobovat i nevhodné umístění tiskárny: v zimních měsících poblíž topení, v létě v místnosti o pokojové teplotě přesahující 30°C.
  • Netiskněte nadoraz. Tiskárnu není vhodné používat do plného vyčerpání inkoustu, a to nezávisle na pořízeném modelu. Při dalším tisknutí hrozí nebezpečí vniknutí vzduchu do tiskových trysek, který by zabránil jak přístupu dalšího inkoustu, tak i případné renovaci v servisu – hrozí nenávratné poškození.
  • Disponuje-li software tiskárny programem pro vyčištění trysek a příliš netisknete, spusťte jej alespoň 1krát týdně. Při čištění trysek dochází k uvolnění určitého množství inkoustu, čímž sice stoupají náklady, ale trysky by neměly zaschnout.

Poslední krok před opravou v servisu

Inkoustová tiskárna na odpis? To ještě ne!

Inkoustová tiskárna na odpis? To ještě ne!

Oprava v servisu bývá dosti nákladná a je lépe jí předejít. Někteří uživatelé diskutující v internetových diskusích radí jako poslední možnost prolití tiskové hlavy lihem nebo ředidlem. Tento postup ale nebývá vždy efektivní a nese s sebou riziko trvalého poškození tiskové hlavy. Mnohem vhodnější je tedy použití některého ze speciálních přípravků pro čištění tiskových hlav.

Jedním ze skutečně kvalitních prostředků určených k čistění trysek tiskových hlav inkoustových tiskáren, zaschlých díky delšímu nepoužívání nebo použitím nekvalitních náplní, je Jet Cleaner od renomované značky MORE. Jet Cleaner je účinný pro jakýkoliv typ inkoustové náplně i tiskové hlavy. Jeho použití tiskárnu mnohdy ochrání od návštěvy servisu a Vaši peněženku od nemalých výdajů – Jet Cleaner vyjde zaručeně levněji. Přesvědčte se.

Inkoustová tiskárna na odpis? To ještě ne!
Autor:

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Další z rubriky

Prohlížeče netolerují nezabezpečený web. Zjistěte, jak ho zabezpečit

Prohlížeče netolerují nezabezpečený web. Zjistěte, jak ho zabezpečit.

Nově vydaný Chrome 68 upozorňuje na weby bez HTTPS slovy Nezabezpečeno vedle adresního řádku. Další prohlížeče ho budou...

Inkoustové tiskárny jsou zase in. Nabízejí mnoho výhod

Inkoustové tiskárny jsou zase IN. Nabízejí mnoho výhod

Také řešíte otázku, jestli jsou dnes lepší laserové nebo inkoustové tiskárny? Kterou si pořídit? Zažité modely, které...

Nové A3 tiskárny od HP s důrazem na bezpečnost

Nové A3 tiskárny od HP s důrazem na bezpečnost

Kanceláře budoucnosti se neobejdou bez výkonné multifunkční tiskárny s maximálním zabezpečením. Společnost HP Inc.,...

Najdete na iDNES.cz