Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Informační systémy: kde všude nám pomáhají?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Také jste si v mládí s oblibou sestavovali soupisky cédéček nebo videokazet? Tehdy jste možná ani netušili, že vlastně vytváříte primitivní informační systém, který vám poté pomáhal rychle najít konkrétní filmy z žánru sci-fi nebo všechna alba od interpretů začínajících na M a hrajících rock.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Informační systémy: Kde všude nám pomáhají? | foto: ABRA Software

Podívejte, kde všude najdete informační systémy a k čemu všemu vám mohou být nápomocny.

Knihovny, kartotéky a telefonní seznamy

Knihovny, vůbec první rozšířené informační systémy, spolu s evidencemi majetku nebo daňových odvodů najdeme už ve starověku. Potřeba kategorizovat a třídit informace a pak v nich více či méně snadno vyhledávat provází inteligentního člověka od počátku civilizace. V moderní době jsme za své přijali listování v telefonních seznamech, vyhledávání v jízdních řádech, zakládání šanonů do kartoték, evidování došlé pošty do speciálních výkazů nebo vedení účetních knih.

Evidence pošty

Evidence pošty

S rozvojem komputerizace a digitalizace se pak tyto off-line informační systémy přenesly do našich počítačů a my v nich poprvé nemuseli vyhledávat manuálně, ale jednoduchým zadáním parametrů v uživatelském rozhraní. Elektronické informační systémy se tak staly nezbytností nejen v našich soukromých životech, ale hlavně v těch pracovních.

Informační systém jako nutnost pro byznys

Jako první se novodobé informační systémy zakously do "oblíbeného“ účetnictví. Začínající podnikatelé si začali pořizovat balíčky ekonomického softwaru, který jim podle míry své uživatelské přívětivosti buď pomáhal, nebo je naopak doháněl k šílenství. Systém často nebylo možné spárovat s další firemní infrastrukturou nebo ho s růstem společnosti plynule rozšiřovat.

Dnes už si malé a střední firmy mohou vybírat ve vysoce konkurenčním prostředí poskytovatelů nejen ekonomických informačních systémů a především pro ně se hodí nyní tolik skloňované cloudové varianty. Ušetří peníze za hardware a výpočetní výkon mohou alokovat z cloudu podle momentální potřeby.

Sofistikované informační systémy – ERP a CRM

Velké organizace neustále potřebují efektivně sdílet své znalosti – spravovat databáze klientů, sledovat ukazatele z výrobního procesu nebo vyřizovat velké množství příchozích a odchozích plateb. Těmto nárokům dostojí robustnější informační systémy s nadstandardním zabezpečením obchodně citlivých údajů.

Projektové řízení

Projektové řízení

Firmy nabízející služby ocení CRM (Customer Relationship Management) informační systémy, které lze napojit např. na call centrum nebo na interakce ze sociálních sítí, a obchodní či výrobní společnosti adoptují komplexní ERP (Enterprise Resource Planning) systémy, díky kterým budou mít veškeré firemní procesy pod jednou střechou.

Kde informační systémy pomáhají vám?

Autor:

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že investiční doporučení na růst kurzu dolaru tu byla už před rokem?

Další rady k nezaplacení

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Online studium ušetří spoustu času. Můžete studovat odkudkoliv a kdykoliv.
Zaměstnanecký benefit, který je IN? Vzdělání MBA. Řekněte si o něj

Auto, notebook, volná pracovní doba? Dnes jsou tyto benefity již standardem. Stále větší oblibu získává benefit ve formě MBA vzdělávání. Nebojte se si o něj...  celý článek

Výběr půjčky přes internet dnes není problém
Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Různých bank i úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je více než dost. Na první pohled to může vypadat jako problém, jelikož se klienti v záplavě...  celý článek

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa
Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Firemní karty Visa přináší podnikatelům i zaměstnancům často až nečekané množství výhod. Věděli jste, že placením s nimi získáte nárok na výhodné nabídky a...  celý článek

Další nabídka

Kurzy.cz

Volební preference STEM: ANO posiluje, podpora ČSSD spadla pod 10 %
Volební preference STEM: ANO posiluje, podpora ČSSD spadla pod 10 %

Necelý týden před volbami dál posilují preference hnutí ANO. Raketový nárůst zaznamenala SPD. Rostou také Piráti. Naopa... celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.