Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Informační systémy: kde všude nám pomáhají?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Také jste si v mládí s oblibou sestavovali soupisky cédéček nebo videokazet? Tehdy jste možná ani netušili, že vlastně vytváříte primitivní informační systém, který vám poté pomáhal rychle najít konkrétní filmy z žánru sci-fi nebo všechna alba od interpretů začínajících na M a hrajících rock.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Informační systémy: Kde všude nám pomáhají? | foto: ABRA Software

Podívejte, kde všude najdete informační systémy a k čemu všemu vám mohou být nápomocny.

Knihovny, kartotéky a telefonní seznamy

Knihovny, vůbec první rozšířené informační systémy, spolu s evidencemi majetku nebo daňových odvodů najdeme už ve starověku. Potřeba kategorizovat a třídit informace a pak v nich více či méně snadno vyhledávat provází inteligentního člověka od počátku civilizace. V moderní době jsme za své přijali listování v telefonních seznamech, vyhledávání v jízdních řádech, zakládání šanonů do kartoték, evidování došlé pošty do speciálních výkazů nebo vedení účetních knih.

Evidence pošty

Evidence pošty

S rozvojem komputerizace a digitalizace se pak tyto off-line informační systémy přenesly do našich počítačů a my v nich poprvé nemuseli vyhledávat manuálně, ale jednoduchým zadáním parametrů v uživatelském rozhraní. Elektronické informační systémy se tak staly nezbytností nejen v našich soukromých životech, ale hlavně v těch pracovních.

Informační systém jako nutnost pro byznys

Jako první se novodobé informační systémy zakously do "oblíbeného“ účetnictví. Začínající podnikatelé si začali pořizovat balíčky ekonomického softwaru, který jim podle míry své uživatelské přívětivosti buď pomáhal, nebo je naopak doháněl k šílenství. Systém často nebylo možné spárovat s další firemní infrastrukturou nebo ho s růstem společnosti plynule rozšiřovat.

Dnes už si malé a střední firmy mohou vybírat ve vysoce konkurenčním prostředí poskytovatelů nejen ekonomických informačních systémů a především pro ně se hodí nyní tolik skloňované cloudové varianty. Ušetří peníze za hardware a výpočetní výkon mohou alokovat z cloudu podle momentální potřeby.

Sofistikované informační systémy – ERP a CRM

Velké organizace neustále potřebují efektivně sdílet své znalosti – spravovat databáze klientů, sledovat ukazatele z výrobního procesu nebo vyřizovat velké množství příchozích a odchozích plateb. Těmto nárokům dostojí robustnější informační systémy s nadstandardním zabezpečením obchodně citlivých údajů.

Projektové řízení

Projektové řízení

Firmy nabízející služby ocení CRM (Customer Relationship Management) informační systémy, které lze napojit např. na call centrum nebo na interakce ze sociálních sítí, a obchodní či výrobní společnosti adoptují komplexní ERP (Enterprise Resource Planning) systémy, díky kterým budou mít veškeré firemní procesy pod jednou střechou.

Kde informační systémy pomáhají vám?

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Různých bank i úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je více než dost. Na první pohled to může vypadat jako...

Havarijní pojištění za hubičku

Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi...

Přichází zima, ideální čas na nákup letní dovolené

EGYPT MARSA ALAM Makadi Bay

Cestovní kanceláře v posledních dnech spustily předprodeje zájezdů na léto příštího roku. Zdá se, že s blížící se zimou...

Ripple sedí na 80 mld. USD. 55 miliard XRP mincí vložila do zvlášního fondu a to...

Ripple sedí na 80 mld. USD. 55 miliard XRP mincí vložila do zvlášního fondu a to...

Kurzy.cz Ripple coby zakladatelská společnost pro stejnojmennou virtuální měnu před časem vložila cca 55 miliard mincí své měny ...

Najdete na iDNES.cz