Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Informační kanceláře Prahy 4 šetří lidem čas i cestu

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nejlidnatější a také jedna z největších městských částí se snaží vycházet svým občanům vstříc. Úřad městské části Praha 4 jim nabízí mnoho nadstandardních služeb, a provozuje také informační kanceláře Prahy 4, kterých je osm, což je z celého hlavního města nejvíce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Informační kanceláře Prahy 4 šetří lidem čas i cestu | foto: Praha 4

"Informační kanceláře Prahy 4 budou našim občanům nabízet především komfort, aby nemuseli třeba s ověřováním různých dokumentů nebo se zaplacením poplatků za svého psa jezdit pokaždé až na úřad. Stačí zajít do informační kanceláře ve svém okolí a ušetřit si tak čas i námahu. Celkově chceme fungovat jako úřad, který je blíž k lidem," vysvětluje, jaký smysl budou mít informační kanceláře Prahy 4, starosta městské části Praha 4 Pavel Horálek (ODS).

Informační kanceláře na osmi místech Prahy 4

Co všechno informační kanceláře Prahy 4 poskytují?
Informační kanceláře Prahy 4 slouží i jako podatelna, k vydávání formulářů a žádostí, k ověřování pravosti podpisů a listin, nebo také k platbě místních poplatků za psy. Kromě toho si tady zájemci mohou vyzvednout radniční časopis Tučňák, nebo i ekologické sáčky na úklid psích exkrementů.

Tajemník úřadu městské části Lanny Dudra k tomu dodává, že v místě zároveň fungují Czech point. "Lidé tu mohou získat výpisy z katastru nemovitostí, z živnostenského rejstříku, z obchodního rejstříku a také rejstříku trestů,"upřesňuje.

Zájemci si na místě mohou podat žádost o zřízení datové schránky a také zařídit konverzi dokumentů z elektronické podoby do podoby listinné a naopak. Městská část nabízí tyto služby celkem v osmi kancelářích, které lidé najdou v Táborské ulici, na Náměstí Hrdinů, na Novodvorské, v Branické, na Hlavní, v Poláčkově ulici, v ulici K Libuši a ve Štúrově ulici.

Informační kancelář Prahy 4 Táborská

Úřad na telefonu – přítel na telefonu
Seniorům z Prahy 4 nabízí radnice i možnost získat veškeré poradenství související s městskou částí Praha 4 i na bezplatné telefonní lince 800 100 128. Pracovnice úřadu jsou připravené jim poradit vše o službách, které úřad poskytuje, a informují je o akcích, které pro seniory pořádá radnice Prahy 4.

"Chceme tak starším lidem ulehčit kontakt s úřadem. Dát jim praktické rady o tom, na koho se tady mohou obrátit. Chceme, aby věc, která je trápí, a nevědí si s ní rady, zvládli s naší pomocí snadno a rychle vyřešit," vyzdvihuje cíl nabízené služby zástupkyně starosty pro sociální oblast a školství Ivana Staňková (ODS).

Úřad městské části Praha 4 poskytuje své služby nepřetržitě celý den

Průkazy a pasy i v poledne
Aby lidé mohli požádat o vystavení občanského průkazu nebo pasu, případně pokud potřebují vyznačit nějaké změny v těchto dokladech, setkají se v Praze 4 s větší vstřícností. Pracovníci příslušných oddělení Úřadu městské části Praha 4 totiž poskytují své služby celý den nepřetržitě. Příchozím se věnují bez ohledu na to, jestli je zrovna čas oběda, a navíc i mimo klasické úřední dny.

Informační kancelář Prahy 4 Náměstí Hrdinů

Ověřování mimo úřad
A nezapomíná se ani na nepohyblivé občany. Bez ohledu na to, jestli je takový člověk v domácí péči, nebo dlouhodobě pobývá v nějakém zdravotním nebo sociálním zařízení, dojedou úředníci zcela zdarma až za ním.

Bezplatná právní poradna

A protože doba není jednoduchá, mají obyvatelé Prahy 4 největší zájem o bezplatné poradenství s právníky Právní poradna je poskytována v budově úřadu městské části každou sudou středu v měsíci od 15 do 17 hodin. Je určena výhradně pro zájemce s trvalým bydlištěm na území městské části Praha 4. "Vnímáme úřad jako službu občanům, a chceme, aby v Praze 4 byly tyto služby nadstandardní," dodává k nabídkám úřadu starosta Prahy 4 Pavel Horálek.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

Franchisingová síť NATURHOUSE hledá zdatné podnikatele

Jan Gonda, Master-franchisant NATURHOUSE pro ČR a SR

Franchising s NATURHOUSE je poměrné jednoduchá cesta k podnikání s jistotou. Franchisor předá celé know how a je...

Nebojte se aukcí, odborníci z Galerie KODL jsou zde pro vás

Nebojte se aukcí, odborníci z Galerie KODL jsou zde pro vás

Máte obraz či grafiku a chcete je zpeněžit? Sháníte nějaké umělecké dílo? Poraďte se s týmem odborníků přímo v aukční...

Najdete na iDNES.cz