Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Informační kanceláře Prahy 4 šetří lidem čas i cestu

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nejlidnatější a také jedna z největších městských částí se snaží vycházet svým občanům vstříc. Úřad městské části Praha 4 jim nabízí mnoho nadstandardních služeb, a provozuje také informační kanceláře Prahy 4, kterých je osm, což je z celého hlavního města nejvíce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Informační kanceláře Prahy 4 šetří lidem čas i cestu | foto: Praha 4

"Informační kanceláře Prahy 4 budou našim občanům nabízet především komfort, aby nemuseli třeba s ověřováním různých dokumentů nebo se zaplacením poplatků za svého psa jezdit pokaždé až na úřad. Stačí zajít do informační kanceláře ve svém okolí a ušetřit si tak čas i námahu. Celkově chceme fungovat jako úřad, který je blíž k lidem," vysvětluje, jaký smysl budou mít informační kanceláře Prahy 4, starosta městské části Praha 4 Pavel Horálek (ODS).

Informační kanceláře na osmi místech Prahy 4

Co všechno informační kanceláře Prahy 4 poskytují?
Informační kanceláře Prahy 4 slouží i jako podatelna, k vydávání formulářů a žádostí, k ověřování pravosti podpisů a listin, nebo také k platbě místních poplatků za psy. Kromě toho si tady zájemci mohou vyzvednout radniční časopis Tučňák, nebo i ekologické sáčky na úklid psích exkrementů.

Tajemník úřadu městské části Lanny Dudra k tomu dodává, že v místě zároveň fungují Czech point. "Lidé tu mohou získat výpisy z katastru nemovitostí, z živnostenského rejstříku, z obchodního rejstříku a také rejstříku trestů,"upřesňuje.

Zájemci si na místě mohou podat žádost o zřízení datové schránky a také zařídit konverzi dokumentů z elektronické podoby do podoby listinné a naopak. Městská část nabízí tyto služby celkem v osmi kancelářích, které lidé najdou v Táborské ulici, na Náměstí Hrdinů, na Novodvorské, v Branické, na Hlavní, v Poláčkově ulici, v ulici K Libuši a ve Štúrově ulici.

Informační kancelář Prahy 4 Táborská

Úřad na telefonu – přítel na telefonu
Seniorům z Prahy 4 nabízí radnice i možnost získat veškeré poradenství související s městskou částí Praha 4 i na bezplatné telefonní lince 800 100 128. Pracovnice úřadu jsou připravené jim poradit vše o službách, které úřad poskytuje, a informují je o akcích, které pro seniory pořádá radnice Prahy 4.

"Chceme tak starším lidem ulehčit kontakt s úřadem. Dát jim praktické rady o tom, na koho se tady mohou obrátit. Chceme, aby věc, která je trápí, a nevědí si s ní rady, zvládli s naší pomocí snadno a rychle vyřešit," vyzdvihuje cíl nabízené služby zástupkyně starosty pro sociální oblast a školství Ivana Staňková (ODS).

Úřad městské části Praha 4 poskytuje své služby nepřetržitě celý den

Průkazy a pasy i v poledne
Aby lidé mohli požádat o vystavení občanského průkazu nebo pasu, případně pokud potřebují vyznačit nějaké změny v těchto dokladech, setkají se v Praze 4 s větší vstřícností. Pracovníci příslušných oddělení Úřadu městské části Praha 4 totiž poskytují své služby celý den nepřetržitě. Příchozím se věnují bez ohledu na to, jestli je zrovna čas oběda, a navíc i mimo klasické úřední dny.

Informační kancelář Prahy 4 Náměstí Hrdinů

Ověřování mimo úřad
A nezapomíná se ani na nepohyblivé občany. Bez ohledu na to, jestli je takový člověk v domácí péči, nebo dlouhodobě pobývá v nějakém zdravotním nebo sociálním zařízení, dojedou úředníci zcela zdarma až za ním.

Bezplatná právní poradna

A protože doba není jednoduchá, mají obyvatelé Prahy 4 největší zájem o bezplatné poradenství s právníky Právní poradna je poskytována v budově úřadu městské části každou sudou středu v měsíci od 15 do 17 hodin. Je určena výhradně pro zájemce s trvalým bydlištěm na území městské části Praha 4. "Vnímáme úřad jako službu občanům, a chceme, aby v Praze 4 byly tyto služby nadstandardní," dodává k nabídkám úřadu starosta Prahy 4 Pavel Horálek.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Další z rubriky

Zámek Ruegers v Rakousku ožije minulostí

Zámek Ruegers v Rakousku ožije minulostí

První srpnový víkend se příznivci historie, skvělé zábavy, ale i napětí můžou těšit na premiérový 1. ročník...

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Až dva miliardy řádků dat, možnost pokročilého vyhodnocování dat v čase z různých zdrojů, snadná vizualizace do všech...

Sedm tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

7 tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

Ty tam jsou doby, kdy dovolená do zahraničí byla pro mnoho lidí pouhým snem. Stále častěji cestujeme za naše hranice a...

Najdete na iDNES.cz