Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Infekce močových cest vyřeší brusinky v pilulkách

Komerční sdělení   12:00aktualizováno  12:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. Infekce močových cest vám mohou pomoci řešit brusinky v pilulkách.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Až 85% všech potíží s močovými cestami způsobuje bakterie Escherichia Coli. | foto: WALMARK, a.s.

Co jste nevěděli o močovém systému? Tělo se zbavuje odpadního materiálu prostřednictvím plic, kůže, střev a močového systému. Pár ledvin, dva močovody, močový měchýř, svěrač a močová trubice jsou základní jednotky močového traktu.

Ledvinami projde až 1 litr krve za minutu a vyloučí se 600 až 1500 ml moči za den.

Močový měchýř je dutý orgán v prostoru pánve za stydkou kostí a je upevněn vazy. Každých 10 - 15 sekund se do něj z močovodů vyprázdní malé množství moče. Díky struktuře svaloviny a epitelové výstelky se může měchýř roztáhnout a měnit tvar v závislosti na objemu moči. Než pocítíme naléhavou nutnost použít toaletu je schopný pojmout až 400 – 500 ml moče.

Ženy trápí infekce močových cest více než muže

Potíže s močovými cestami znají hlavně ženy, a to díky fyziologii pohlavních orgánů. Močová trubice je totiž se svými pěti centimetry třikrát kratší než u mužů.

Typickým příznakem je náhlý vznik obtíží při močení, často po prochladnutí.

Tak se mohou bakterie dostat do měchýře daleko snadněji. Pro ženy představuje tento neduh výrazný zásah do kvality života. Jsou nuceny podřídit svůj život měchýři, který chce být neustále vyprazdňován. Podceňování těchto problémů je základem pro zánětlivé procesy. Pokud se přehlížejí, mohou časem přejít do chronického stádia, které poškozuje sliznice močového systému.

WALMARK, a.s.

Přechod do chronického stádia znamená bakteriemi trvale kolonizovaný močový systém s adekvátní bolestivou reakcí. Bakterie se v devastovaném a imunologicky vyčerpaném terénu často tak „zabydlí“, že ani opakovaná cílená antibiotická léčba nemá úspěch.

Nejčastějším důsledkem chronické infekce močových cest je pak urgentní inkontinence. Pomoci vám mohou brusinky v pilulkách.

Příčiny infekcí močových cest

V 85 % případů je příčinou infekce močových cest bakterie Escherichia coli, která je součástí naší stolice. Brání střeva před přemnožením nebezpečných bakterií.

Až 85 % všech potíží s močovými cestami způsobuje bakterie Escherichia Coli.

Jakmile se však dostanou do pochvy nebo do močového ústrojí, přemnoží se tam a vyčerpávají imunitu močového systému. Příčinou potíží může být např. nachlazení, nízký příjem tekutin, přítomnost kamenů, snížená imunita, přehnaná nebo naopak špatná hygiena, střídání sexuálních partnerů a řada dalších faktorů.

V případě, že první příznaky onemocnění močových cest neřešíme, může se infekce rozšířit z močového měchýře do ledvin a hrozí nám vážné potíže. Brusinky v pilulkách vyřeší tyto problémy.

Nepodceňujte pitný režim

Nedostatek tekutin navozuje přemnožení bakterií, bakterie snadněji kolonizují pochvu a močovou trubici. Pokud se měchýř dlouho nevyprázdní, nashromáždí se v něm větší množství bakterií. Bakterie E. coli je schopná zdvojnásobit svůj počet za pouhých 20 minut.

WALMARK, a.s. 2

Zda pijete dostatečné množství tekutin, si můžete zkontrolovat i podle barvy moči - pokud je velmi světlá, organizmus má dostatek tekutin, pokud je tmavá, přísun tekutin je nedostatečný. Zvýšený přívod tekutin znamená větší produkci moči.

Častějším a mohutnějším proudem moči se smývá a odplavuje vrstva bakterií, které ulpívají na sliznici močové trubice. A infekce močových cest nemá takovou šanci.

Brusinky - zázračný lék z přírody

Málokdo ví, že spolehlivým pomocníkem v péči o močový systém a infekce močových cest jsou brusinky. Jsou zdrojem výživných látek a antioxidantů a mají antibakteriální účinek. V lidovém léčitelství se plody brusinky používají pro svůj protizánětlivý účinek na močové cesty. Vzhledem k narůstajícímu počtu alergií na antibiotika se stále častěji využívá této alternativní léčby. 

Našla si mnoho zájemců nejen mezi pacienty, ale také mezi lékaři, a to díky dobré toleranci bez významnějších vedlejších účinků. Brusinky, zvláště ty velkoplodé, patří k nejsilnějším přírodním antioxidantům, k bohatým zdrojům bioflavonoidů a organických kyselin. Zabraňují uchycování bakterií na stěnách močových cest. Brusinky v pilulkách se vyplatí. Jenže máte vždy po ruce brusinky? Řešením je doplněk stravy Urinal Akut. 

Doporučujeme Urinal Akut - první pomoc při akutních problémech

WALMARK, a.s. 1

Doplněk stravy

Nový Urinal Akut obsahuje aktivní složku CystiCran® pro okamžitou úlevu při potížích s močovým systémem. CystiCran® je prémiový vysoce koncentrovaný extrakt z brusinek velkoplodých, který má příznivý účinek na močový systém již od prvního dne užívání. 

Množství aktivní složky v jedné tabletě odpovídá minimálně 338 400 mg čerstvých plodů brusinek, což je absolutně nejvyšší koncentrace brusinek na trhu (je až 20x koncentrovanější než dostupné přípravky). Navíc stačí užívat jen 1 tabletu denně, která obsahuje garantované množství 36 mg proanthokyanidinů (PAC).

PAC jsou vědecky ověřené látky, které právě v tomto množství pomáhají eliminovat patogenní bakterie z močového ústrojí. Zdokonalený tvar a velikost tablety navíc usnadňuje polykání.

Více informací naleznete na www.urinal-akut.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Jarní Zemědělec 2018: plato třiceti českých vajec za 70 Kč

Plato 30ks českých vajec za 70 Kč! Jarní Zemědělec 2018  21.–25.3 2018

První jarní den oslavíme zahájením výstavy na Výstavišti Lysá nad Labem! Již čtyřicáté osmé pokračování této největší...

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Ceny ve studentské architektonické soutěži Central Group byly rozdány. Vyhlášení výsledků proběhlo v Centru...

Nebojte se aukcí, odborníci z Galerie KODL jsou zde pro vás

Nebojte se aukcí, odborníci z Galerie KODL jsou zde pro vás

Máte obraz či grafiku a chcete je zpeněžit? Sháníte nějaké umělecké dílo? Poraďte se s týmem odborníků přímo v aukční...

Najdete na iDNES.cz