Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Indonésie: země tisíce ostrovů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Klid a relaxace v bujné přírodě laskané sluncem, omývané průzračnou mořskou vodou, v níž se prohánějí tropické ryby, zlaté pláže střežené kokosovými palmami, rozlehlé podmořské zahrady barevných korálů a různorodá náboženská etnika - to je Indonésie.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

CK Siam Travel International - Ostrov Bali 2 | foto: CK Siam Travel International

Hledáte jedinečné zážitky v turistickém ráji, který nadchne každého? Pak poznejte jak "chutná" dovolená v Indonésii. Objevte krásy Indonésie, největšího souostroví světa, kde různorodé ostrovy nabízí množství odlišných tváří této přívětivé země.

Dovolená v zemi nesčetných chrámů, luxusních hotelů, moderních letovisek, ale také zapomenutá a místy drsná příroda - i to je Indonésie.

CK Siam Travel International - Ostrov Bali

CK Siam Travel International - Ostrov Bali

Indonésie je pestrou směsí bohaté historie, tradic, náboženství i okouzlujících přírodních scenérií. Jste-li zvyklí trávit dovolenou ve stínu palem na pláži, je pro vás idylické prostředí romantického ostrova Bali to pravé místo, okouzlující Lombok láká nedotčenou krásou divoké tropické přírody.

Užijte si dovolenou s nejkrásnějšími západy slunce v usměvavé zemi plné barev a tance. Indonésie nabízí rozmanitost. Přesvědčte se sami a vydejte se na dovolenou slibující kouzelné a nevšední chvíle. To vše najdete velice snadno na některém ze 17 508 indonéských ostrůvků, z nichž asi tisíc je trvale osídlených. Jména jako Bali, Jáva, Lombok, Sulawesi, Sumatra, Komodo, Irian Jaya nebo Borneo nám připomínají hodiny zeměpisu strávené ve školních lavicích.

CK Siam Travel International - Rýžové terasy na Bali.

CK Siam Travel International - Rýžové terasy na Bali.

Nejznámější ostrov Indonésie plný legend a starobylých zvyků, které se uchovaly až do současnosti - to je Bali - nazývané "ostrov bohů". Ostrov nedosahuje ani 150 km z jednoho konce na druhý. Je sopečného původu a je obdařen nesmírně úrodnou půdou, z níž převážnou část tvoří terasovitá políčka. Vnitrozemí ostrova je hornaté, tvořené dvěma sopečnými krátery - posvátným Gunung Agung a Batur se stejnojmenným jezerem.

Bali nabízí 400 kilometrů překrásných pláží, které jsou místy přerušované divoce rozeklanými pobřežními skalami a pobřeží je místy vystaveno obrovským příbojovým vlnám Indického oceánu. Jedním z nejvýznamnějších mořských chrámů na Bali je Tanah Lot.

CK Siam Travel International - Chrám Tanah Lot.

CK Siam Travel International - Chrám Tanah Lot.

Jeho svatyně stojí na skále, kolem dokola obklopena vodou a před špatnými silami a vetřelci je hlídána jedovatými mořskými hady. Také obdivovatelé netopýřích jeskyní si v Goa Lawah přijdou na své. Moře okolo Bali nabízí plné uspokojení pro potápěče začátečníky i pro ty zkušenější.

Čím to je, že Bali je tak kouzelným místem? Balijská příroda je krásná - hory, rýžová políčka, mořské pobřeží, nádherné pláže, pěkné potápění a příjemné klima. To ovšem najdete i v jiných částech Indonésie také. Ale to, co dělá z Bali neopakovatelné místo, je zdejší atmosféra, kterou jinde v Indonésii nenajdete.

Místní hinduistická kultura, krásní a milí lidé, kteří se pořád usmívají a neustále něco slaví, vůně vonných tyčinek a spousty posvátných míst, zdejší tance, posvátné rituály i památky, to vše ve spojení s příjemným prostředím, dobrým jídlem, skvělým ubytováním, bouřlivým mořem a exotickou přírodou vytváří neopakovatelnou atmosféru, která si hned napoprvé každého získá. Bali je opravdu ráj na zemi.

CK Siam Travel International - Bali Luxusní ubytování

CK Siam Travel International - Bali Luxusní ubytování

Na Bali existuje téměř nekonečný výběr možností ubytování a stravování, od luxusních hotelů až po jednoduché ubytování.  Na Bali je každý den naplněn nekonečnými možnostmi.

Můžete odpočívat v hotelích či domech, uvolnit se v kultivovaném prostředí Sanuru nebo se vydat pěšky do zelených výšin Kintamani a cestou se zastavit ve vesničkách Ubud a Mas, kde si můžete prohlédnout či koupit tradiční umělecké a řezbářské předměty.

Další variantou je také nezapomenutelná cesta na veslici pomalované oslnivými barvami s napnutými plachtami tyrkysové barvy na Pulau Serangan, Želví ostrov. Pro sportovní nadšence je k dispozici golf, tenis, jedinečný surfing, plachtění, šnorchlování. Potápěči si přijdou na své na vraku lodě Liberty v křišťálově čistých vodách Tulambenu.     

Zážitkem je také návštěva nepříliš objeveného ostrova Lombok s nedotčenou tropickou vegetací, s mahagonovými lesy, banánovými a kokosovými plantážemi a rozlehlými plážemi.

CK Siam Travel International - Ostrov Lombok 2
CK Siam Travel International - Ostrov Lombok 3
CK Siam Travel International - Ostrov Lombok 4

CK Siam Travel International - Ostrov Lombok.

Ostrov láká především ty, kteří hledají přírodní krásu a pohodovější atmosféru. Na ostrově se nabízí podniknout cestu k vulkánu Rinjani i nahlédnout do tradičního života místních Sasaků, prohlédnout si horské vesnice či vodopády. Hlavní turistická oblast vyrostla okolo Senggigi, pobřeží severně od Mataramu.

Senggigi se rozkládá podél nádherné písečné pláže lemované hotely, restauracemi, diskotékami a bary. Pro mnoho turistů je Senggigi vzhledem k blízkosti letiště a širokým možnostem ubytování v různých kategoriích dobrou základnou, odkud mohou podnikat organizované výlety nebo prozkoumávat Lombok na vlastní pěst.

Na malém kopci se nachází Batu Layar, hrob jednoho z muslimských svatých mužů, walis, kteří přinesli na Lombok islám, z druhé strany pahorku můžete sejít k hinduistickému chrámu Batu Bolong  a vychutnat si zde krásné západy slunce s výhledem na Bali.

Turistický rozvoj celé oblasti přinesl i další alternativní místa k Senggigi, asi dva kilometry severně leží údolí Kerandangan s oblíbenou pláží, hezké zátoky se zařezávají do pobřeží v okolí Mangsitu, šnorchlovat můžete v Malimbu a Nipahu

CK Siam Travel International - Nádherné pláže na Gili
CK Siam Travel International - Nádherné pláže na Gili 2

CK Siam Travel International - Indonésie nabízí také nádherné pláže na Gili.

Trojice malých ostrůvků Gili severozápadně od hlavní pevniny je jedním z nejkrásnějších míst na Lomboku i v celé Indonésii. Všechny ostrovy mají nádherné písečné pláže s krystalicky čistou vodou.  Místní útesy nabízejí nejlepší podmínky k potápění a šnorchlování.

Dovolená v Indonésii je dovolenou snů.

www.siamtravel.cz

Autor:

Nejčtenější

Funkcionalistický purismus rozšiřuje.
Funkcionalistický dům Barvy se rozšíří o velkometrážní byty

Brněnský bytový dům Barvy, inspirovaný funkcionalismem, se brzy rozroste o další bytové jednotky. Příští rok v něm přibudou velkometrážní byty.  celý článek

Instalujte sprchový kanálek
Instalujte sprchový kanálek

Sprchový kout v úrovni podlahy. A místo kulatého odtoku podélný. I tomuto současnému trendu v koupelnách, liniovému odvodnění sprchy, lze dostát vlastními...  celý článek

Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci.
Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci

Občané České republiky a soukromí lékaři v celé ČR s podporou České lékařské komory v těchto dnech protestují proti ministerstvu zdravotnictví.   celý článek

Triumf Kodaně ve Zlíně? Tipér Fila10 míří na výhru 552 000 Kč.
Triumf Kodaně ve Zlíně? Tipér Fila10 míří na výhru 552 000 Kč

České trio se dnes pustí do dalších bitev v Evropské lize. Slavii čeká těžká bitva s Villarrealem, Zlín s Kodaní a Plzeň se vydá pro tři body do Lugana.  celý článek

Autorizovaný servis je zárukou kvality .
Autorizovaný servis je zárukou kvality

Auto je díky financování od leasingových společností dostupné skutečně pro každého. Aby vám co nejlépe sloužilo, je potřeba nepodcenit péči o vůz. Pamatujete...  celý článek

Další z rubriky

Zájezdy s německými CK nabízejí prvotřídní služby za skvělou cenu.
Zájezdy s německými CK nabízejí prvotřídní služby za skvělou cenu

Užijte si dovolenou přesně podle svých představ! Můžete se vypravit na okružní plavbu luxusní záoceánskou lodí nebo za dobrou cenu do vyhledávané exotické...  celý článek

Nenechte si ujít Oslavy Ještědu 2017. Co vše vás čeká?
Nenechte si ujít Oslavy Ještědu 2017. Co vše vás čeká?

Oslavy Ještědu 2017 proběhnou v sobotu 23. září od 10 hodin. V letošním roce slaví vysílač a horský hotel Ještěd, dominanta Libereckého kraje, už 44. výročí...  celý článek

Maledivy – luxusní dovolená na soukromých ostrovech.
Maledivy – luxusní dovolená na soukromých ostrovech

Maledivy. Kdyby si Robinson Crusoe mohl vybrat, ztroskotal by na jednom z tisíce zdejších ostrovů. Vy si vybrat můžete, a ať už zvolíte jakýkoliv, čeká vás...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.