Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Imunoterapie dýchacích cest šetří zdraví vašich dětí

Komerční sdělení   12:00aktualizováno  12:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Imunoterapie vás dokáže léčit. Máte pocit, že jsou vaše děti častěji nemocné a že neadekvátně reagují na očkování? Situaci rozhodně nepodceňujte, může se jednat o poruchu imunity. Nemějte ale zbytečné obavy, některé poruchy imunity dokážeme účinně léčit pomocí imunoterapie.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Pod pojmem "imunita" rozumíme schopnost organismu rozpoznávat cizorodé látky a s těmito látkami následně reagovat. Náš organismus by měl být za normálních okolností připraven adekvátně reagovat na kontakt s cizorodou látkou. U dětí se může objevit především získaný deficit imunity. Některé poruchy imunity umíme léčit pomocí imunoterapie.

Porucha imunity přichází obvykle po těžších virózách, příčinou může být i podávání některých léků, léčba závažných orgánových onemocnění či radioaktivní záření. Všechny tyto vlivy mohou přechodně utlumit či zpomalit aktivitu imunitního systému. Nemocné dítě obvykle zachytí už praktický pediatr a odešle je ke specialistovi.

Matky při vyšetření udávají "neadekvátní" reakce na běžné očkování - pozorují u svých dětí protahované horečky či silné vyrážky, obávají se dalších vakcinací. Už do prvního roku života děti obvykle prodělají několik silných zánětů nosohltanu, ze kterých se mohou vyvinout opakované záněty středního ucha, průdušek či těžké zápaly plic, které bohužel musejí být řešeny vysokými dávkami antibiotik, což nemocným dětem dlouhodobě rozhodně neprospívá. Imunoterapie vám pomůže vyvarovat se těmto nepříjemným reakcím.

Imunoterapie pomocí bakteriálních lyzátů

Imunoterapie se využívá při léčbě imunitních poruch. V dětském věku je celkem normální prodělat jednou až dvakrát do roka běžnou infekci, pokud ale dítě musí už v prvním roce života dostat několikrát ročně antibiotika, a prokazatelně se při jejich podávání nejedná o zneužívání, ale nutnost, pak existuje velmi silné podezření na poruchu imunity.

Co tedy dělat v případě, že je obranyschopnost vašeho dítěte narušená? Klíčovou vlastností získané imunity je její schopnost učit se a právě toho je využíváno při léčbě imunitních poruch. Ke zlepšení imunity se v některých případech používá imunoterapie. Dítě vyšetří specialista - alergolog/imunolog - provede odběr krve. Pokud je při jejím následném vyšetření prokázáno snížení některé složky imunity, pak je lékem volby imunoterapie - podávání tzv. bakteriálních imunomodulátorů (lyzátů).

Tyto přípravky obsahují vybrané směsi základních mikrobů, které jsou různě oslabeny, například mechanicky či chemicky "rozemlety". Takové bakterie při dlouhodobém podávání v malých dávkách nemají schopnost nakazit, dokáží ale stimulovat a zlepšovat imunitní reakce, protože tělo je vnímá jako mírný kontakt s infekcí.

Obranyschopnost je tak "nabuzena" a dítě se dokáže lépe vypořádat s běžnými infekcemi - například chřipkové epidemie či "školní" nákazy u něj probíhají prakticky bezpříznakově nebo jen krátce a velmi lehce.

Imunoterapie je šetrná k dětem

Imunoterapie šetří zdraví vašich dětí. Imunomodulátory se užívají obvykle 2-3 sezóny v průběhu podzimu a zimy, imunita je pak trvale "nabuzená". Důležité je, že není "přestřelená", ale normalizovaná, zdravotní stav nemocného dítěte se zlepší a další podávání léků není nutné.

"Z mojí zkušenosti není aplikace těchto léčiv problematická. Nemocní mohou užívat řadu přípravků, včetně volně prodejných léků či potravních doplňků. Já při léčbě svých pacientů preferuji léky na předpis. Nejlepší je tato léčiva podávat mezi třetím až šestým rokem věku, tedy z hlediska imunologie v nejrizikovějším období, kdy dítě nastupuje do školky, jeho obranyschopnost se teprve vyvíjí a může být opakovaným stykem s ‘infekcemi dětských kolektivů‘ přechodně zhoršena," doporučuje Petrů.

Imunoterapie je zvlášť dobrá pro prevenci opakovaných infekcí dýchacích cest u dětí, což je velmi výhodné i pro astmatiky. Na našem trhu existuje více léků na předpis, pro děti je vhodný přípravek s širokým záběrem 8 bakteriálních kmenů, který je vyráběn zvlášť v dospělé formě (síle) a zvlášť v dětské.

"Takto koncipovaný lyzát je šetrnější i k malým dětem, které jej v rozpustné formě snadno a bez problémů vypijí," uvádí Petrů.

Pokud opakované kontroly ukazují na trvalé zlepšení stavu, je péče u specialisty ukončena a bývalý dětský pacient má doživotně dobré imunitní vyhlídky. Je důležité vědět, že v případě, když se v dospělosti vzácněji objeví pokles imunitních schopností, může se imunoterapie zopakovat, a to ve stejném schématu jako v dětství.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Po těchto letních ošetřeních budete vypadat, jako by luxusní dovolená trvala několik let! S korektivními dermatoložkami...

Velký den v životě každé ženy

Velký den v životě každé ženy

Možná manželství už nemá tu váhu jako kdysi, svatební den však stále zůstává výjimečnou událostí, která spojí dva...

Stříbrné šperky a korálky s příběhem

Stříbrné šperky a korálky s příběhem

Objevte originální a celosvětově oblíbené stříbrné šperky značek OHM Beads, Redbalifrog, Elfbeads nebo moderní...

Najdete na iDNES.cz