Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Imunoterapie dýchacích cest šetří zdraví vašich dětí

Komerční sdělení   12:00aktualizováno  12:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Imunoterapie vás dokáže léčit. Máte pocit, že jsou vaše děti častěji nemocné a že neadekvátně reagují na očkování? Situaci rozhodně nepodceňujte, může se jednat o poruchu imunity. Nemějte ale zbytečné obavy, některé poruchy imunity dokážeme účinně léčit pomocí imunoterapie.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Pod pojmem "imunita" rozumíme schopnost organismu rozpoznávat cizorodé látky a s těmito látkami následně reagovat. Náš organismus by měl být za normálních okolností připraven adekvátně reagovat na kontakt s cizorodou látkou. U dětí se může objevit především získaný deficit imunity. Některé poruchy imunity umíme léčit pomocí imunoterapie.

Porucha imunity přichází obvykle po těžších virózách, příčinou může být i podávání některých léků, léčba závažných orgánových onemocnění či radioaktivní záření. Všechny tyto vlivy mohou přechodně utlumit či zpomalit aktivitu imunitního systému. Nemocné dítě obvykle zachytí už praktický pediatr a odešle je ke specialistovi.

Matky při vyšetření udávají "neadekvátní" reakce na běžné očkování - pozorují u svých dětí protahované horečky či silné vyrážky, obávají se dalších vakcinací. Už do prvního roku života děti obvykle prodělají několik silných zánětů nosohltanu, ze kterých se mohou vyvinout opakované záněty středního ucha, průdušek či těžké zápaly plic, které bohužel musejí být řešeny vysokými dávkami antibiotik, což nemocným dětem dlouhodobě rozhodně neprospívá. Imunoterapie vám pomůže vyvarovat se těmto nepříjemným reakcím.

Imunoterapie pomocí bakteriálních lyzátů

Imunoterapie se využívá při léčbě imunitních poruch. V dětském věku je celkem normální prodělat jednou až dvakrát do roka běžnou infekci, pokud ale dítě musí už v prvním roce života dostat několikrát ročně antibiotika, a prokazatelně se při jejich podávání nejedná o zneužívání, ale nutnost, pak existuje velmi silné podezření na poruchu imunity.

Co tedy dělat v případě, že je obranyschopnost vašeho dítěte narušená? Klíčovou vlastností získané imunity je její schopnost učit se a právě toho je využíváno při léčbě imunitních poruch. Ke zlepšení imunity se v některých případech používá imunoterapie. Dítě vyšetří specialista - alergolog/imunolog - provede odběr krve. Pokud je při jejím následném vyšetření prokázáno snížení některé složky imunity, pak je lékem volby imunoterapie - podávání tzv. bakteriálních imunomodulátorů (lyzátů).

Tyto přípravky obsahují vybrané směsi základních mikrobů, které jsou různě oslabeny, například mechanicky či chemicky "rozemlety". Takové bakterie při dlouhodobém podávání v malých dávkách nemají schopnost nakazit, dokáží ale stimulovat a zlepšovat imunitní reakce, protože tělo je vnímá jako mírný kontakt s infekcí.

Obranyschopnost je tak "nabuzena" a dítě se dokáže lépe vypořádat s běžnými infekcemi - například chřipkové epidemie či "školní" nákazy u něj probíhají prakticky bezpříznakově nebo jen krátce a velmi lehce.

Imunoterapie je šetrná k dětem

Imunoterapie šetří zdraví vašich dětí. Imunomodulátory se užívají obvykle 2-3 sezóny v průběhu podzimu a zimy, imunita je pak trvale "nabuzená". Důležité je, že není "přestřelená", ale normalizovaná, zdravotní stav nemocného dítěte se zlepší a další podávání léků není nutné.

"Z mojí zkušenosti není aplikace těchto léčiv problematická. Nemocní mohou užívat řadu přípravků, včetně volně prodejných léků či potravních doplňků. Já při léčbě svých pacientů preferuji léky na předpis. Nejlepší je tato léčiva podávat mezi třetím až šestým rokem věku, tedy z hlediska imunologie v nejrizikovějším období, kdy dítě nastupuje do školky, jeho obranyschopnost se teprve vyvíjí a může být opakovaným stykem s ‘infekcemi dětských kolektivů‘ přechodně zhoršena," doporučuje Petrů.

Imunoterapie je zvlášť dobrá pro prevenci opakovaných infekcí dýchacích cest u dětí, což je velmi výhodné i pro astmatiky. Na našem trhu existuje více léků na předpis, pro děti je vhodný přípravek s širokým záběrem 8 bakteriálních kmenů, který je vyráběn zvlášť v dospělé formě (síle) a zvlášť v dětské.

"Takto koncipovaný lyzát je šetrnější i k malým dětem, které jej v rozpustné formě snadno a bez problémů vypijí," uvádí Petrů.

Pokud opakované kontroly ukazují na trvalé zlepšení stavu, je péče u specialisty ukončena a bývalý dětský pacient má doživotně dobré imunitní vyhlídky. Je důležité vědět, že v případě, když se v dospělosti vzácněji objeví pokles imunitních schopností, může se imunoterapie zopakovat, a to ve stejném schématu jako v dětství.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Připravte se na jaro: detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Připravte se na jaro:  Detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Jarní měsíce bývají zaměřené na očistu organismu, ať už je důvodem snaha shodit přebytečná kila nebo se jen cítit...

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Vykročte do jara s novou výzvou, dosáhněte vysněné postavy. Společně s Cambridge Weight Plan vám s tím pomůžeme. Nedaří...

Otevření lázeňské sezony v duchu oslav teplické kyselky. Již 465 let

Lázně Teplice nad Bečvou léčí již 465 let

Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou, zahájí 12. května svoji 465. sezónu. Na návštěvníky...

Zastanou práci rtěnky, tvářenky i očních stínů. Multifunkční přípravky se vyplat...

Zastanou práci rtěnky, tvářenky i očních stínů. Multifunkční přípravky se vyplat...

Arome.cz Multifunkční produkty mají hned několik výhod. Nestane se vám, že budete v duhovém rozjasňovači a oranžové rtěnce vypada...

Najdete na iDNES.cz