Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Import z Číny mění své zvyklosti

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
V horizontu posledních několika let lze v rámci importu z Číny sledovat zajímavý trend růstu poptávky po námořní sběrné službě z Dálného východu do České republiky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Námořní přeprava | foto: Gebruder Weiss

Objednávky již nejsou podmiňovány jen odběrem v plných kontejnerech, ale vyrábí se více po malých sériích, v průměru tedy v rozsahu 3 – 12 cm. Zákazník tak již není nucen objednávat od prodávajícího pouze celý kontejner, což je jednorázově cenově velmi náročné a vzniká zde nutnost zboží uskladňovat. Nový trend nyní umožňuje realizovat objednávky pravidelných zásilek v menších objemech.

Příčiny tohoto vývoje je možné sledovat v nepříliš přesvědčivých výsledcích čínské ekonomiky, zpomaleném růstu poptávky na tradiční trase z Asie do Evropy, ale svoji roli hrají samozřejmě také snahy o optimalizaci skladovacích kapacit firem.

„My registrujeme především signifikantní nárůst kusových zásilek v řádu desítek procent, přičemž poptávka se neomezuje pouze na standardní čínské přístavy, jako jsou Shanghai, Ningbo, Yantian, Hong Kong či tchajwanský Kaohsiung, ale i na japonské, korejské a další na Dálném Východě,“ uvádí Michal Fraj, obchodní ředitel divize air&sea společnosti Gebrüder Weiss.

Námořní sběrná služba

Jelikož značná část zásilek je pro automobilové či HIGH-TECH průmyslové odvětví, kladou importéři vyšší tlak na servis, minimalizaci rizik poškození a v neposlední řadě i na časový rámec celé dopravy.

„K zajištění co nejlepšího přepravního servisu je nutno důsledně dodržovat režim pravidelného týdenního odplutí z přístavů a směřovat sběrné kontejnery co nejblíže zákazníkovi. Firma Gebrüder Weiss vykládá zboží na vlastních terminálech v Jenči u Prahy, Brně Syrovicích a v Ostravě, kde je přeloženo a již následující den doručeno koncovým odběratelům. Tento model nám dává možnost dosáhnout na stejný tranzitní čas jako u klasického celokontejneru,“ dodává Jakub Roubíček, ředitel námořní divize air&sea společnosti Gebrüder Weiss.

logo Gebrüder Weiss

Na důležitých trasách si navíc Gebrüder Weiss sjednává se strategickými partnery fixní kapacity, což umožňuje praxí osvědčenou garanci nákladového prostoru. Sledování zboží pomocí nejmodernějších IT systémů a jednotné standardy kvality zaručují zákazníkům vysokou transparentnost a jistotu plánování.

Takový model dopravy, kladoucí důraz na pravidelné dodávky, nižší nároky na cash flow, možnost uskladnění a následnou distribuci ke koncovým zákazníkům bez nutnosti se „dotknout zboží“, se stává v současné době velice atraktivním i pro internetové obchody. Zákazník je totiž při využití tohoto způsobu přepravy zboží schopen lépe a pružněji reagovat na vývoj poptávky a případně operativně následující objednávku uzpůsobit aktuálním potřebám trhu.

Sběrnou službu z dálného východu do České republiky nabízí jako vysoce kvalitní produkt svého portfolia firma Gebrüder Weiss, která se již tradičně zaměřuje na poskytování nadstandardního zákaznického servisu a aplikaci nových trendů v dopravě do nabídky svých služeb.

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Pomoc místo slev. Jubilejní rok ve znamení iniciativy {SPOLEČNĚ}

dm oslavila 25 let na českém trhu

Unikátní narozeninová iniciativa {SPOLEČNĚ} podpořila u příležitosti 25. narozenin společnosti dm v roce 2017 celkem...

Rekuperace tepla: obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Rekuperace tepla – obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Opětovným využitím odpadového teplého vzduchu či vody může váš podnik snížit náklady na teplo téměř o polovinu. V...

Najdete na iDNES.cz