Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


ICT bezpečnost jako služba od Thomas-Krenn.AG

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Otázky na téma ICT bezpečnost ve firemním prostředí jsou skloňovány stále častěji. Není také divu. Vzhledem k narůstajícímu počtu různých útoků, které cílí na firemní data.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ICT bezpečnost jako služba od Thomas-Krenn.AG | foto: Thomas-Krenn.AG

Kvalitní zabezpečení se netýká již pouze rizikových skupin, jakými jsou například bankovní instituce, průmyslové podniky, zdravotnické organizace či e-shopy, ale vesměs všech firem, které využívají informační technologie ke svému provozu.

Příklady úspěšných útoků

  • Linkedin - sociální síť, kde uživatelé sdílejí své profesní dovednosti, životopisy a soukromé údaje, byla napadena hackery, kterým se podařilo zcizit cca 6.5 milionu přihlašovacích údajů.
  • Last.fm - populární hudební portál byl rovněž obětí útoku, při kterém došlo ke zcizení osobních účtů (spekuluje se o návaznosti na incident s Linkedin).
  • RSA Security - jedna z nejuznávanějších společností, která se specializuje právě na ICT bezpečnost, byla napadena. Útočníkům se podařilo zcizit tajná data, která souvisela s bezpečnostní technologií SecurID, jež používá pro ověřování identity na 40 miliónů podniků po celém světě. Následně se objevily informace o zneužití těchto zcizených dat při průniku do infrastruktury americké zbrojařské společnosti Lockheed Martin.  
  • Weby českých politických stran - hackerské skupině Anonymous se podařilo na delší dobu vyřadit z provozu webové stránky několika českých politických stran (TOP 09, ČSSD, ODS, VV, KSČM, …).
  • Burza s emisními povolenkami - z účtu české společnosti Blackstone Global Ventures, která obchoduje s emisními povolenkami, zmizelo 470 tisíc emisních povolenek, které byly převedeny do Estonska. Evropská komise po zprávách z Česka pozastavila nejméně na týden většinu transakcí v Systému obchodování s emisemi (ETS). Tržní cena jedné povolenky byla tehdy 14,61 eur, pro českou firmu to tak znamenalo škodu ve výši zhruba 167 milionů korun.
logo Thomas-Krenn.AG

Co z toho plyne?

Je zcela zřejmé, že útoky hackerů jsou čím dál tím promyšlenější a cílené. Útoky a cílené krádeže dat již nejsou pouze chimérou, ale lze si je zcela bez problémů objednat online.

Chcete-li se například znepříjemnit život vaší konkurenci, stačí zabrousit s pomocí vyhledávače na některý z ruských webů a za mírný poplatek získáte DDoS útok, který vašemu konkurentovi bude připadat jako zlý sen. To je realita.

Realita je také to, že drtivá většina společností ICT bezpečnost podceňuje, investuje do zabezpečení minimum finančních prostředků a starají se o ni lidé, kteří nemají zkušenosti a znalosti. Přitom elektronická data jsou dnes pro fungování společností klíčová.

Představme si například, kdyby se vaše konkurence dostala k detailům o vašem účetnictví, technologickém know-how, nebo právním dokumentům. V soukromém životě byste jistě nechtěli, aby někdo získal vaše osobní data, přístup k elektronickému bankovnictví, nebo zdravotní dokumentaci.

Nový trend - ICT bezpečnost jako služba

V současnosti je novým trendem "bezpečnost jako služba". Vaše společnost si může najmout zkušené IT profesionály, podobně jako ostrahu objektu. Tito lidé odhalí slabiny vašeho systému, navrhnou řešení a pak dohlížejí na ICT bezpečnost a její rozvoj. Společnost SHIFTCOM s.r.o. nabízí tuto službu společně se školícím programem pro uživatele a zaměstnance. 

lofo SHIFTCOM s.r.o
Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Inkoustové tiskárny jsou zase in. Nabízejí mnoho výhod

Inkoustové tiskárny jsou zase IN. Nabízejí mnoho výhod

Také řešíte otázku, jestli jsou dnes lepší laserové nebo inkoustové tiskárny? Kterou si pořídit? Zažité modely, které...

Výkonný kancelářský pomocník, který vyhrál dTest

Značku kvality dTest získala HP OfficeJet Pro 8720

Zorientovat se v množství kancelářských zařízení, která spolehlivě zvládnou barevný tisk, kopírování a skenování, je...

Internetové bankovnictví v KB je zásadně jednodušší

Internetové bankovnictví v KB je zásadně jednodušší

Pokud uslyšíte slovo banka, pravděpodobně si jako první vybavíte „kamennou“ pobočku své banky. Přitom mnohem častěji, v...

Najdete na iDNES.cz