Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


ICT bezpečnost jako služba od Thomas-Krenn.AG

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Otázky na téma ICT bezpečnost ve firemním prostředí jsou skloňovány stále častěji. Není také divu. Vzhledem k narůstajícímu počtu různých útoků, které cílí na firemní data.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ICT bezpečnost jako služba od Thomas-Krenn.AG | foto: Thomas-Krenn.AG

Kvalitní zabezpečení se netýká již pouze rizikových skupin, jakými jsou například bankovní instituce, průmyslové podniky, zdravotnické organizace či e-shopy, ale vesměs všech firem, které využívají informační technologie ke svému provozu.

Příklady úspěšných útoků

  • Linkedin - sociální síť, kde uživatelé sdílejí své profesní dovednosti, životopisy a soukromé údaje, byla napadena hackery, kterým se podařilo zcizit cca 6.5 milionu přihlašovacích údajů.
  • Last.fm - populární hudební portál byl rovněž obětí útoku, při kterém došlo ke zcizení osobních účtů (spekuluje se o návaznosti na incident s Linkedin).
  • RSA Security - jedna z nejuznávanějších společností, která se specializuje právě na ICT bezpečnost, byla napadena. Útočníkům se podařilo zcizit tajná data, která souvisela s bezpečnostní technologií SecurID, jež používá pro ověřování identity na 40 miliónů podniků po celém světě. Následně se objevily informace o zneužití těchto zcizených dat při průniku do infrastruktury americké zbrojařské společnosti Lockheed Martin.  
  • Weby českých politických stran - hackerské skupině Anonymous se podařilo na delší dobu vyřadit z provozu webové stránky několika českých politických stran (TOP 09, ČSSD, ODS, VV, KSČM, …).
  • Burza s emisními povolenkami - z účtu české společnosti Blackstone Global Ventures, která obchoduje s emisními povolenkami, zmizelo 470 tisíc emisních povolenek, které byly převedeny do Estonska. Evropská komise po zprávách z Česka pozastavila nejméně na týden většinu transakcí v Systému obchodování s emisemi (ETS). Tržní cena jedné povolenky byla tehdy 14,61 eur, pro českou firmu to tak znamenalo škodu ve výši zhruba 167 milionů korun.
logo Thomas-Krenn.AG

Co z toho plyne?

Je zcela zřejmé, že útoky hackerů jsou čím dál tím promyšlenější a cílené. Útoky a cílené krádeže dat již nejsou pouze chimérou, ale lze si je zcela bez problémů objednat online.

Chcete-li se například znepříjemnit život vaší konkurenci, stačí zabrousit s pomocí vyhledávače na některý z ruských webů a za mírný poplatek získáte DDoS útok, který vašemu konkurentovi bude připadat jako zlý sen. To je realita.

Realita je také to, že drtivá většina společností ICT bezpečnost podceňuje, investuje do zabezpečení minimum finančních prostředků a starají se o ni lidé, kteří nemají zkušenosti a znalosti. Přitom elektronická data jsou dnes pro fungování společností klíčová.

Představme si například, kdyby se vaše konkurence dostala k detailům o vašem účetnictví, technologickém know-how, nebo právním dokumentům. V soukromém životě byste jistě nechtěli, aby někdo získal vaše osobní data, přístup k elektronickému bankovnictví, nebo zdravotní dokumentaci.

Nový trend - ICT bezpečnost jako služba

V současnosti je novým trendem "bezpečnost jako služba". Vaše společnost si může najmout zkušené IT profesionály, podobně jako ostrahu objektu. Tito lidé odhalí slabiny vašeho systému, navrhnou řešení a pak dohlížejí na ICT bezpečnost a její rozvoj. Společnost SHIFTCOM s.r.o. nabízí tuto službu společně se školícím programem pro uživatele a zaměstnance. 

lofo SHIFTCOM s.r.o
Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Optických vláken je v Československu už 4x více než dálnic

Optických vláken je v Československu už 4x více než dálnic.

Internet už dnes každý bereme jako samozřejmost. Ten nejspolehlivější a nejrychlejší funguje díky sítím optických...

Světlo může být vším, čím chcete. Objevte Philips HUE

Světlo může být vším, čím chcete. Objevte Philips HUE.

Philips HUE je osobní bezdrátový systém osvětlení, který vám umožní jednoduše ovládat světlo a vytvářet správnou...

Přichází Backend Stories, příběhy ze světa IT budoucnosti

Přichází Backend Stories: příběhy ze světa IT budoucnosti.

V pátek 20. října zažil literární svět velký třesk. Vznikla nová edice Backend Stories zaměřená na vědeckofantastickou...

Najdete na iDNES.cz