ICT bezpečnost jako služba od Thomas-Krenn.AG

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Otázky na téma ICT bezpečnost ve firemním prostředí jsou skloňovány stále častěji. Není také divu. Vzhledem k narůstajícímu počtu různých útoků, které cílí na firemní data.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ICT bezpečnost jako služba od Thomas-Krenn.AG | foto: Thomas-Krenn.AG

Kvalitní zabezpečení se netýká již pouze rizikových skupin, jakými jsou například bankovní instituce, průmyslové podniky, zdravotnické organizace či e-shopy, ale vesměs všech firem, které využívají informační technologie ke svému provozu.

Příklady úspěšných útoků

  • Linkedin - sociální síť, kde uživatelé sdílejí své profesní dovednosti, životopisy a soukromé údaje, byla napadena hackery, kterým se podařilo zcizit cca 6.5 milionu přihlašovacích údajů.
  • Last.fm - populární hudební portál byl rovněž obětí útoku, při kterém došlo ke zcizení osobních účtů (spekuluje se o návaznosti na incident s Linkedin).
  • RSA Security - jedna z nejuznávanějších společností, která se specializuje právě na ICT bezpečnost, byla napadena. Útočníkům se podařilo zcizit tajná data, která souvisela s bezpečnostní technologií SecurID, jež používá pro ověřování identity na 40 miliónů podniků po celém světě. Následně se objevily informace o zneužití těchto zcizených dat při průniku do infrastruktury americké zbrojařské společnosti Lockheed Martin.  
  • Weby českých politických stran - hackerské skupině Anonymous se podařilo na delší dobu vyřadit z provozu webové stránky několika českých politických stran (TOP 09, ČSSD, ODS, VV, KSČM, …).
  • Burza s emisními povolenkami - z účtu české společnosti Blackstone Global Ventures, která obchoduje s emisními povolenkami, zmizelo 470 tisíc emisních povolenek, které byly převedeny do Estonska. Evropská komise po zprávách z Česka pozastavila nejméně na týden většinu transakcí v Systému obchodování s emisemi (ETS). Tržní cena jedné povolenky byla tehdy 14,61 eur, pro českou firmu to tak znamenalo škodu ve výši zhruba 167 milionů korun.
logo Thomas-Krenn.AG

Co z toho plyne?

Je zcela zřejmé, že útoky hackerů jsou čím dál tím promyšlenější a cílené. Útoky a cílené krádeže dat již nejsou pouze chimérou, ale lze si je zcela bez problémů objednat online.

Chcete-li se například znepříjemnit život vaší konkurenci, stačí zabrousit s pomocí vyhledávače na některý z ruských webů a za mírný poplatek získáte DDoS útok, který vašemu konkurentovi bude připadat jako zlý sen. To je realita.

Realita je také to, že drtivá většina společností ICT bezpečnost podceňuje, investuje do zabezpečení minimum finančních prostředků a starají se o ni lidé, kteří nemají zkušenosti a znalosti. Přitom elektronická data jsou dnes pro fungování společností klíčová.

Představme si například, kdyby se vaše konkurence dostala k detailům o vašem účetnictví, technologickém know-how, nebo právním dokumentům. V soukromém životě byste jistě nechtěli, aby někdo získal vaše osobní data, přístup k elektronickému bankovnictví, nebo zdravotní dokumentaci.

Nový trend - ICT bezpečnost jako služba

V současnosti je novým trendem "bezpečnost jako služba". Vaše společnost si může najmout zkušené IT profesionály, podobně jako ostrahu objektu. Tito lidé odhalí slabiny vašeho systému, navrhnou řešení a pak dohlížejí na ICT bezpečnost a její rozvoj. Společnost SHIFTCOM s.r.o. nabízí tuto službu společně se školícím programem pro uživatele a zaměstnance. 

lofo SHIFTCOM s.r.o
Autor:

Nejčtenější

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Nejedna žena před Vánocemi přemýšlí, čím by potěšila svůj mužský protějšek. Přeci jenom – rozzářené mužské oči u...

Češi na internetu riskují a ztrácejí kontrolu nad svými online daty

Češi na internetu riskují a ztrácejí kontrolu nad svými online daty

Češi si na internetu se svými údaji počínají neopatrně, zjistili odborníci z Kaspersky Lab. Navíc skoro třetina rodičů...

Jak na nejlepší řízky

Jak na nejlepší řízky

Štědrý den je den, kdy vrcholí všechny přípravy vánočních svátků. Dárky jsou koupené, zabalené, výzdoba je hotová,...

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů

Firma POKLOPSYSTEM s.r.o. přináší dobrou zprávu pro řidiče. V letošní zimě nemusí nikde být výmoly a propadlé nebo...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Další z rubriky

Tři tipy na chytré vánoční dárky, za které dostanete pochvalu

Tři tipy na chytré vánoční dárky, za které dostanete pochvalu

Potěšte o Vánocích sebe i své blízké novým telefonem nebo hodinkami. Z letošních modelů vyberete pro každého to pravé,...

Firma Copy General uspořádala v NN pojišťovně tzv. digitální rallye

Nové fototiskárny HP jedou za vámi. Představí se vám pomocí roadshow

Služby Copy General pro NN pojišťovnu se dočkaly významného rozšíření. Koncem roku 2017 firma spustila službu...

Výhody pro Superusery Samsung Community? Slevy a na veletrhy jako VIP

Samsung Community: Tipy a rady o mobilech Samsung na jednom místě

Jste technologický nadšenec, zajímáte se nejnovější televizory a vždy umíte všem poradit? Nebo naopak hledáte radu vy...

Najdete na iDNES.cz