Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

I podzim života může být barevný

Komerční sdělení   7:05aktualizováno  7:05
Ne každý má to štěstí a může stáří prožít doma. Mnohým seniorům v tom bohužel často brání zhoršený zdravotní stav. V takových případech je dobré vědět, že existují zařízení, kde se o člověka dobře postarají. Jedním z nich je Centrum sociálních služeb Tachov.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

I PODZIM ŽIVOTA MŮŽE BÝT BAREVNÝ | foto: Centrum sociálních služeb Tachov, příspěvková organizace

Centrum sociálních služeb Tachov je příspěvkovou organizací a jeho zřizovatelem je Krajský úřad Plzeňského kraje. Poskytuje pobytové sociální službu ve třech domovech pro seniory pro celkem 241 seniorů a v domově se zvláštním režimem 25 seniorům.

I PODZIM ŽIVOTA MŮŽE BÝT BAREVNÝ

Domov pro seniory Kurojedy je nejmenší zařízení Centra sociálních služeb Tachov, příspěvková organizace s téměř rodinnou atmosférou. Nachází se ve vesničce Kurojedy, 9 kilometrů od města Bor, to znamená zhruba půl hodiny jízdy autem z Plzně po dálnici D5.

Domov v Kurojedech je rozsáhlý bezbariérový areál, jehož součástí je ovocný sad a odpočinkový altánek. Klienti zde využívají nejen útulných pokojů a výborné stravy, ale také služeb, které domov nabízí. Od roku 2013 je součástí domova také relaxační místnost snoezelen. Metoda snoezelen slouží seniorům k relaxaci, zklidnění, ke stimulaci smyslů, k odbourávání stresu, ke snížení nesoustředěnosti, k podpoře emocionální složky osobnosti, přináší nové zážitky a zkušenosti. Velký přínos má tato metoda u seniorů trvale upoutaných na lůžko. Díky své magičnosti si získala už nespočet klientů.

I PODZIM ŽIVOTA MŮŽE BÝT BAREVNÝ

I PODZIM ŽIVOTA MŮŽE BÝT BAREVNÝ

Domov se zvláštním režimem  je nová služba. Jedná se o první zařízení tohoto typu v tachovském okrese a najdete ho v bezbariérovém Domově seniorů Panorama. Oddělení nabízí pobytové sociální služby klientům starším 55 let, s chronickým duševním onemocněním, se stařeckou, Alzheimerovou demencí a ostatními typy demencí, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu těchto onemocnění.

„Posláním našeho domova se zvláštním režimem je zajištění bydlení a pomoci ve všech oblastech běžného života seniorům, kteří v důsledku snížených schopností a dovedností vlivem demence nechtějí, či nemohou zůstat ve svém původním domově. Naším cílem je umožnit seniorům prožít stáří bezpečně a dle jejich individuálních představ a možností,“ vysvětluje Lukáš Bardon, ředitel Centra sociálních služeb Tachov.

Pro klienty je zde připraveno 14 prostorných pokojů s vlastní koupelnou se sprchovým koutem a WC. Na všech pokojích je také zavedeno signalizační zařízení pro přivolání zaměstnanců přímé péče. Samozřejmostí je lékařská péče praktického lékaře přímo v domově, vlastní zaměstnanci zajišťují fyzioterapii, jednou za měsíc dochází za klienty psychiatr.

I PODZIM ŽIVOTA MŮŽE BÝT BAREVNÝ

„Pro naše klienty je k dispozici také mnoho volnočasových aktivit, služby duchovního, kadeřnictví či pedikúra. Připravujeme také kulturní a společenské akce,“ vyjmenovává ředitel centra Lukáš Bardon.

Domov se zvláštním režimem nabízí vše pro pohodlný a plnohodnotný podzim života. Více informací o Centru sociálních služeb Tachov a o jeho službách najdete na stránkách www.csstachov.cz.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Třídění odpadu má smysl, recyklovatelné je téměř vše

Třídění odpadu má smysl, recyklovatelné je téměř vše.

Recyklování odpadu se pomalu ale jistě stává samozřejmou součástí našich životů. Modrá pro papír, žlutá pro plast,...

Absolventi technických oborů se o práci bát nemusejí

Za výborné výsledky v soutěžích odborných dovedností udělil Krajský úřad...

V posledních letech si společnost stále více uvědomuje úbytek a nedostatek strojařů a absolventů technických oborů...

Personální agentura pomáhá lidem nejen při hledání zaměstnání

Personální agentura pomáhá lidem nejen při hledání zaměstnání.

S vývojem hospodářské situace a situací na trhu práce v České republice rostou nároky na pracovní sílu a vzniká stále...

Najdete na iDNES.cz