Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

I plastická a estetická chirurgie má módní trendy

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Lasery určené pro medicínu jsou jedním z nejbouřlivěji se rozvíjejících oborů. Většina lidí netuší, s čím vším jim mohou moderní laserové přístroje pomoci.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Chtěli byste se zbavit mateřského znaménka, ale máte strach ze skalpelu nebo snad i z rakoviny kůže? Nebaví vás opakovaně holit podpaží, třísla nebo nohy či si dokonce vytrhávat tmavé chloupky z obličeje? Trápí Vás křečové žíly? A co ty vrásky! Ty bochánky na bříšku a hýždích tam také ještě nedávno nebyly. A ta celulitida!

Tak například v nejpožadovanějším plasticko-chirurgickém zákroku - liposukci - jsou trendy ultrazvuky, které odstraní nadbytečnou tukovou tkáň bez použití skalpelu. Tento dříve jak pro chirurga, tak pacienta náročný zákrok je dnes nahrazen bezbolestnou metodou, kdy ultrazvuk rozbije tukové buňky a rovnoměrně "odtavený" tuk odejde z těla přirozenou cestou díky zesílené lymfodrenáži.

Ani při odstraňování "mateřských znamének" není skalpelu zapotřebí. Odstranění kožních útvarů se provádí pomocí laseru.Dermatoskop - útvary v obličeji Během několika minut "vygumuje" z pokožky to, co tam nepatří. Vzniklá ranka po odstraněném kožním útvaru se vzhledem k šetrnosti zákroku nemusí šít, zhojí se stejně jako jakékoliv povrchové poranění pouze stroupkem.

Odstranění pigmentovaných kožních lézí předchází vyšetření počítačovým dermatoskopem, které stanoví míru nebezpečnosti kožního útvaru.

Laserová technika se ale využívá i při léčbě častých civilizačních onemocnění, jako například křečových žil či hemoroidů. Operace asistovaná laserem je nejmodernější metodou v léčbě obou uvedených onemocnění. Zákrok trvá zhruba jednu hodinu, poté pacient ihned odchází domů.

Dalším typem laseru používaným v estetické medicíně, je laser depilační, který, jak již z názvu vyplývá, slouží k trvalému odstranění tmavých chloupků (na rozdíl od všech ostatních metod, které jsou pouze dočasné).

Depilační laser totiž ničí příčinu - vlasový kořen, ne pouze následek - vlas. Depilační laser byl vyvinut zejména pro ženy trpící nežádoucím tmavým ochlupením v obličeji, ale využíván je samozřejmě i v jiných lokalitách jako podpaží, třísla, nohy, ruce, u mužů záda, hrudník či břicho.

Depilace podpaždí

Trendem při léčbě akné je modré světlo. A trendem při léčbě celulitidy zase LPG. Nemám na mysli plyn, ale lymfodrenážní přístroj.

A u vrásek - tam je trendy metod! Tak třeba botulotoxin, injekční výplně, laserová maska, intenzivní pulsní světlo, mikrodermabraze anebo frakce.
Absolutní novinkou, o kterou Institut lékařské kosmetiky rozšířil svůj přístrojový park, je frakční laser.

Tento přístroj slouží k vyhlazení vrásek, které viditelně "přidávají na věku", například v oblasti pod očima nebo nad horním rtem a bradě. Jiné doposud prováděné metody jsou konkrétně v této oblasti málo efektivní.

institut lékařské kosmetiky

I medicína má své módní trendy. Spočívají zejména v používání špičkové lékařské techniky. Největším pracovištěm v jižních Čechách, které disponuje širokým spektrem laserových přístrojů je Institut lékařské kosmetiky - centrum plastické a laserové chirurgie (www.ilk.cz) na Ambulantní klinice Medipont (dříve poliklinika Jih) v Českých Budějovicích, tel. 387 730 421.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Vykročte do jara s novou výzvou, dosáhněte vysněné postavy. Společně s Cambridge Weight Plan vám s tím pomůžeme. Nedaří...

Připravte se na jaro: detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Připravte se na jaro:  Detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Jarní měsíce bývají zaměřené na očistu organismu, ať už je důvodem snaha shodit přebytečná kila nebo se jen cítit...

Otevření lázeňské sezony v duchu oslav teplické kyselky. Již 465 let

Lázně Teplice nad Bečvou léčí již 465 let

Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou, zahájí 12. května svoji 465. sezónu. Na návštěvníky...

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Arome.cz Škála barev je stále stejná, ale na čem by kosmetický průmysl vydělal, kdyby ji každý rok trochu nepomíchal a neudal nov...

Najdete na iDNES.cz