Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

I na poslední chvíli je možné připravit se na přijímačky na střední

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Přijímačky na střední školy jsou za dveřmi. Je nejvyšší čas začít s cílenou přípravou, která pomůže k úspěšné cestě na vysněnou střední školu. Pro úspěch je vhodné si přípravu rozvrhnout a nedat šanci stresu, který může při přijímačkách uškodit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

I na poslední chvíli je možné připravit se na přijímačky na střední | foto: www.scio.cz, s.r.o.

Ani na poslední chvíli nemusí být pozdě, důležité je sáhnout po vhodné přípravě

Vzhledem k blížícímu se termínu přijímaček se dítě pravděpodobně už nějak připravovalo, učilo se, případně zkusilo nějaký test. V této chvíli je ale důležité si uvědomit, že testy při přijímacích zkouškách jsou specifické, ať už dítě čekají státní (Cermat) či Scio přijímačky. Každá škola učí trošku jinak, proto je dobré znát systém testových otázek a doplnit si také vědomosti, které bude test obsahovat. Navíc je v této chvíli také vhodné zjistit, jak na tom dítě v tuto chvíli s vědomostmi je, v tom pomáhá srovnání s ostatními potenciálními uchazeči.

Jednou z možností, jak si ověřit stav připravenosti na zkoušky a zároveň doplnit potřebné znalosti, je cílená příprava zaměřená na slabá místa. Ta v tzv. adaptivním prostředí nabízí testovanému opakovaně otázky, ve kterých nejvíce chybuje, a to tak dlouho, dokud neodstraní chyby. Zároveň umožňuje i srovnání s ostatními uchazeči. „Významný důvod, proč využít některý z testů přípravy na přijímací zkoušky, je také to, že díky jeho absolvování půjde dítě k přijímacím zkouškám s pocitem, že se dobře připravovalo, zná podobu testů či typ otázek,“ říká Lucie Hejbalová ze společnosti Scio, která se věnuje komplexní přípravě na přijímací zkoušky.

I na poslední chvíli je možné připravit se na přijímačky na střední
I na poslední chvíli je možné připravit se na přijímačky na střední

Je důležité, aby se dítě mělo kde dozvědět chybějící znalosti

V mnohém mohou pomoci testy, ale pokud se stane, že dítě něčemu nerozumí, pak je potřeba umožnit mu, aby někde získalo podporu. Jen málokterý rodič je ale schopen vybavit si školní znalosti počínaje vysvětlením gramatických jevů a konče složitými matematickými výpočty. Proto je vhodné, aby dítě mělo někoho, kdo mu pomůže vysvětlit nejasnosti nebo pomůže s řešením přípravných testů.

Možností může být například účast na intenzivních prezenčních kurzech, kam je možné zapsat se už jen do pondělí 28. 3. 2016. Na kurzech lektoři seznamují děti s testy, vysvětlují jim záludnosti, které je mohou při přijímačkách čekat a odpovídají na nejasnosti, které děti mají. „Mně se kromě toho, že mi lektorka vysvětlila, co mi nebylo jasné, líbilo, že jsem si na kurzu našel kamaráda, se kterým se teď společně připravujeme. Oběma nám také pomohlo, že na kurzech jsme se dozvěděli, jak se učit snadněji,“ říká 15letý Lukáš.

Pokud dítěti vyhovuje individuálnější přístup, pak je možné obrátit se na instruktora. „U něj si rodič s dítětem navolí, kolik hodin podpory potřebuje. Konzultují ve zvolených časech přes Skype a dítě dostává úkoly, které ho připravují na přijímačky. Následně opět konzultuje s lektorem,“ říká Lucie Hejbalová.

I na poslední chvíli je možné připravit se na přijímačky na střední

I na poslední chvíli je možné připravit se na přijímačky na střední

Výsledek přijímaček ovlivňuje i stres, přijímačky na střední nejsou fatální

Stres dokáže zavařit v nejedné zásadní situaci. A nejinak je tomu i u přijímaček. Proto je důležité zaměřit se také na jeho odbourání. Při přijímačkách hrají roli dva stresové faktory. Jedním je stres ze strachu z neznámého. U něj pomáhá právě zaměřit se na takovou přípravu, která dá dětem u přijímaček jistotu. Další stres může být vyvolaný tlakem díky nadměrným očekáváním okolí. Je proto důležité, aby rodiče dítě vhodně podpořili.

„Je vhodné, aby se rodiče vnitřně nastavili tak, že přijímačky na střední nejsou fatálním okamžikem. Děti si mohou vybrat jinou školu, změnit obor a podobně. Děti by se neměly stresovat kvůli nadměrnému očekávání rodičů,“ říká Lucie Hejbalová. Dětem je důležité z pozice rodiče říci, že rodičovskou lásku neúspěchem při přijímačkách neztratí, že o prázdninách stejně pojedou na oblíbený tábor, i kdyby přijímačky nedopadly dobře. A také je důležité i přes přípravný režim dopřát dětem volný čas, který si mohou užít podle svého. Přijímací zkoušky by totiž neměly zabrat veškerý volný čas.

Více informací o přípravě na přijímací zkoušky na poslední chvíli najdete zde: www.scio.cz/intenzivnipriprava.

I na poslední chvíli je možné připravit se na přijímačky na střední

I na poslední chvíli je možné připravit se na přijímačky na střední

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

El Clásico na vlastní oči. Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

El Clásico na vlastní oči: Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

Zhlédnout ta nejkvalitnější fotbalová utkání je snem nejen mnohých mužů. V minulosti to byl problém, jelikož nebylo...

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Čtyřicet týdnů plných emocí, nových situací a také zařizování před narozením miminka. Začíná zcela nová etapa v životě...

Povánoční výprodej začíná. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Povánoční výprodeje začínají. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Nabušená sekačka, sestava krásného zahradního nábytku z tropického teakového dřeva, plynový gril nebo dokonce parádní...

Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz