Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

I finanční úřady dělají chyby. Nebojte se jim tedy postavit

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Patříte také mezi část občanů a podnikatelů, pro které je rozhodnutí finančního úřadu synonymem urychlené úhrady doplatku a nulového prostoru k diskusi? Je tomu ale skutečně tak? Myslíte si, že finanční úřad nechybuje?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto: Lukáš ProcházkaMAFRA

Úvodem je potřeba zdůraznit jednu zásadní věc – finanční úřad je orgán státní moci, jehož fungování neobstarává nikdo jiný než úřednický aparát, a jak je všeobecně známo, člověk rozhodně není neomylný. Určitě nechceme navádět k tomu, abyste považovali každou písemnost, která k vám od správce daně dorazí, automaticky za nesprávnou a nezákonnou, ale stejně, jako je potřeba zamýšlet nad správností rozhodnutí soudů a správních orgánů, je nezbytné takto přistupovat i k finančním úřadům. I ty chybují.

Daň musí být vyměřena v první řadě správně

Nezanedbatelný počet obyvatel nejen našeho státu by vám zcela jistě na otázku: „Jakou úlohu plní finanční úřad,“ sdělil, že prostě a jednoduše zajišťuje, aby se na daních vybralo co nejvíce, a na okolnosti se příliš nehledí. Je to ale již několik let, kdy zde v souvislosti s přijetím nového daňového řádu došlo k významné změně, mimo jiné potvrzené judikaturou Nejvyššího správního soudu. Tento posun spočívá zejména v tom, že povinností správce daně již dnes je v první řadě to, aby daň byla vyměřena správně. Finanční úřad tak nebude brát v potaz pouze skutečnosti, které vám zvyšují sazbu daně, ale musí výpočet i snížit, pokud pro to zjistí opodstatněný důvod; jedině tak bude daň ve výsledku správná a nikoliv co nejvyšší.

Skutečně má smysl bojovat s finančním úřadem?

Odpověď je jednoduchá – jednoznačně má. Pravidelně se u nás v advokátní kanceláři ARZINGER & PARTNERS setkáváme s klienty, kteří nesouhlasí s rozhodnutím různých státních orgánů, a nutno dodat, že často z naprosto oprávněných důvodů. To, že vám přijde dodatečně vyměřená vyšší daň od finančního úřadu, přeci ještě nemusí znamenat, že vy jste podali daňové přiznání špatně, a že tedy ihned musíte běžet složenku uhradit. Raději posuďte situaci a případně se braňte.

Nespokojte se pouze s odvoláním

I když uznáváme, že někdy to může být opravdu dlouhý a náročný proces, skutečně se nebojte hájit svá práva a my vám s tím v ARZINGER & PARTNERS rádi pomůžeme. Velmi dobře to lze demonstrovat na jednom z našich posledních případů, kdy jsme se mnoho let přeli jménem klienta s finančním úřadem, Odvolacím finančním ředitelstvím ČR a následně i krajským soudem, který případ ve správním soudnictví přezkoumával. Nakonec jsme se v této jedné věci dokonce už třikrát dostali před Nejvyšší správní soud ČR, který nám v rozhodnutí o naší kasační stížnosti dal nakonec pokaždé za pravdu. Je tedy vidět, že i pokud stojí právo a zdravý rozum na vaší straně, můžete stejně při uplatňování svých práv u nižších stupňů pomyslné hierarchie narazit. Často vám však za pravdu dají až v těch nejvyšších patrech soudní soustavy.

Arzinger & Partneři, s.r.o.

Arzinger & Partneři, s.r.o.

Ještě jednou tedy zdůrazňujeme. Nebojte se postavit státní úřednické mašinérii, prosazujte svá práva, a pokud budete mít problém, přijďte do naší advokátní kanceláře ARZINGER & PARTNERS. Jestli vás zároveň toto téma hlouběji zajímá, podívejte se pro podrobnější informace na tuto internetovou adresu - www.arzinger.cz/cs/newsletter/.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Komerční banka radí s platbami na konci roku

Komerční banka radí s platbami na konci roku

V rámci tradičního předvánočního shonu byste neměli zapomenout na běžné úkony, jako jsou například platby faktur za...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Abyste se mohli přihlásit ke studiu vysoké školy, nemusíte čekat na začátek akademického roku. Jako jedna z mála...

Najdete na iDNES.cz