Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

I finanční úřady dělají chyby. Nebojte se jim tedy postavit

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Patříte také mezi část občanů a podnikatelů, pro které je rozhodnutí finančního úřadu synonymem urychlené úhrady doplatku a nulového prostoru k diskusi? Je tomu ale skutečně tak? Myslíte si, že finanční úřad nechybuje?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto: Lukáš ProcházkaMAFRA

Úvodem je potřeba zdůraznit jednu zásadní věc – finanční úřad je orgán státní moci, jehož fungování neobstarává nikdo jiný než úřednický aparát, a jak je všeobecně známo, člověk rozhodně není neomylný. Určitě nechceme navádět k tomu, abyste považovali každou písemnost, která k vám od správce daně dorazí, automaticky za nesprávnou a nezákonnou, ale stejně, jako je potřeba zamýšlet nad správností rozhodnutí soudů a správních orgánů, je nezbytné takto přistupovat i k finančním úřadům. I ty chybují.

Daň musí být vyměřena v první řadě správně

Nezanedbatelný počet obyvatel nejen našeho státu by vám zcela jistě na otázku: „Jakou úlohu plní finanční úřad,“ sdělil, že prostě a jednoduše zajišťuje, aby se na daních vybralo co nejvíce, a na okolnosti se příliš nehledí. Je to ale již několik let, kdy zde v souvislosti s přijetím nového daňového řádu došlo k významné změně, mimo jiné potvrzené judikaturou Nejvyššího správního soudu. Tento posun spočívá zejména v tom, že povinností správce daně již dnes je v první řadě to, aby daň byla vyměřena správně. Finanční úřad tak nebude brát v potaz pouze skutečnosti, které vám zvyšují sazbu daně, ale musí výpočet i snížit, pokud pro to zjistí opodstatněný důvod; jedině tak bude daň ve výsledku správná a nikoliv co nejvyšší.

Skutečně má smysl bojovat s finančním úřadem?

Odpověď je jednoduchá – jednoznačně má. Pravidelně se u nás v advokátní kanceláři ARZINGER & PARTNERS setkáváme s klienty, kteří nesouhlasí s rozhodnutím různých státních orgánů, a nutno dodat, že často z naprosto oprávněných důvodů. To, že vám přijde dodatečně vyměřená vyšší daň od finančního úřadu, přeci ještě nemusí znamenat, že vy jste podali daňové přiznání špatně, a že tedy ihned musíte běžet složenku uhradit. Raději posuďte situaci a případně se braňte.

Nespokojte se pouze s odvoláním

I když uznáváme, že někdy to může být opravdu dlouhý a náročný proces, skutečně se nebojte hájit svá práva a my vám s tím v ARZINGER & PARTNERS rádi pomůžeme. Velmi dobře to lze demonstrovat na jednom z našich posledních případů, kdy jsme se mnoho let přeli jménem klienta s finančním úřadem, Odvolacím finančním ředitelstvím ČR a následně i krajským soudem, který případ ve správním soudnictví přezkoumával. Nakonec jsme se v této jedné věci dokonce už třikrát dostali před Nejvyšší správní soud ČR, který nám v rozhodnutí o naší kasační stížnosti dal nakonec pokaždé za pravdu. Je tedy vidět, že i pokud stojí právo a zdravý rozum na vaší straně, můžete stejně při uplatňování svých práv u nižších stupňů pomyslné hierarchie narazit. Často vám však za pravdu dají až v těch nejvyšších patrech soudní soustavy.

Arzinger & Partneři, s.r.o.

Arzinger & Partneři, s.r.o.

Ještě jednou tedy zdůrazňujeme. Nebojte se postavit státní úřednické mašinérii, prosazujte svá práva, a pokud budete mít problém, přijďte do naší advokátní kanceláře ARZINGER & PARTNERS. Jestli vás zároveň toto téma hlouběji zajímá, podívejte se pro podrobnější informace na tuto internetovou adresu - www.arzinger.cz/cs/newsletter/.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Krachujete? Důležité je dodržet zákonné povinnosti statutárního orgánu

Krachujete? Důležité je dodržet zákonné povinnosti statutárního orgánu

Není každé podnikání stále úspěšné. Potkat váš může špatná investice, nemoc, špatná pojistka a úspěchy se ze dne na den...

ALUKOV určuje trendy v České republice i zahraničí

ALUKOV určuje trendy v České republice i zahraničí

České výrobky platí ve světě za kvalitní. Svůj podíl na tom má i společnost ALUKOV. Její aktuální novinkou, kterou...

Společnost BIOGEN Praha nabízí také CRISPR produkty

Společnost BIOGEN Praha nabízí také CRISPR produkty

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete mimo jiné i CRISPR produkty od výrobce Creative Diagnostic.

Najdete na iDNES.cz