Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

I finanční úřady dělají chyby. Nebojte se jim tedy postavit

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Patříte také mezi část občanů a podnikatelů, pro které je rozhodnutí finančního úřadu synonymem urychlené úhrady doplatku a nulového prostoru k diskusi? Je tomu ale skutečně tak? Myslíte si, že finanční úřad nechybuje?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto: Lukáš ProcházkaMAFRA

Úvodem je potřeba zdůraznit jednu zásadní věc – finanční úřad je orgán státní moci, jehož fungování neobstarává nikdo jiný než úřednický aparát, a jak je všeobecně známo, člověk rozhodně není neomylný. Určitě nechceme navádět k tomu, abyste považovali každou písemnost, která k vám od správce daně dorazí, automaticky za nesprávnou a nezákonnou, ale stejně, jako je potřeba zamýšlet nad správností rozhodnutí soudů a správních orgánů, je nezbytné takto přistupovat i k finančním úřadům. I ty chybují.

Daň musí být vyměřena v první řadě správně

Nezanedbatelný počet obyvatel nejen našeho státu by vám zcela jistě na otázku: „Jakou úlohu plní finanční úřad,“ sdělil, že prostě a jednoduše zajišťuje, aby se na daních vybralo co nejvíce, a na okolnosti se příliš nehledí. Je to ale již několik let, kdy zde v souvislosti s přijetím nového daňového řádu došlo k významné změně, mimo jiné potvrzené judikaturou Nejvyššího správního soudu. Tento posun spočívá zejména v tom, že povinností správce daně již dnes je v první řadě to, aby daň byla vyměřena správně. Finanční úřad tak nebude brát v potaz pouze skutečnosti, které vám zvyšují sazbu daně, ale musí výpočet i snížit, pokud pro to zjistí opodstatněný důvod; jedině tak bude daň ve výsledku správná a nikoliv co nejvyšší.

Skutečně má smysl bojovat s finančním úřadem?

Odpověď je jednoduchá – jednoznačně má. Pravidelně se u nás v advokátní kanceláři ARZINGER & PARTNERS setkáváme s klienty, kteří nesouhlasí s rozhodnutím různých státních orgánů, a nutno dodat, že často z naprosto oprávněných důvodů. To, že vám přijde dodatečně vyměřená vyšší daň od finančního úřadu, přeci ještě nemusí znamenat, že vy jste podali daňové přiznání špatně, a že tedy ihned musíte běžet složenku uhradit. Raději posuďte situaci a případně se braňte.

Nespokojte se pouze s odvoláním

I když uznáváme, že někdy to může být opravdu dlouhý a náročný proces, skutečně se nebojte hájit svá práva a my vám s tím v ARZINGER & PARTNERS rádi pomůžeme. Velmi dobře to lze demonstrovat na jednom z našich posledních případů, kdy jsme se mnoho let přeli jménem klienta s finančním úřadem, Odvolacím finančním ředitelstvím ČR a následně i krajským soudem, který případ ve správním soudnictví přezkoumával. Nakonec jsme se v této jedné věci dokonce už třikrát dostali před Nejvyšší správní soud ČR, který nám v rozhodnutí o naší kasační stížnosti dal nakonec pokaždé za pravdu. Je tedy vidět, že i pokud stojí právo a zdravý rozum na vaší straně, můžete stejně při uplatňování svých práv u nižších stupňů pomyslné hierarchie narazit. Často vám však za pravdu dají až v těch nejvyšších patrech soudní soustavy.

Arzinger & Partneři, s.r.o.

Arzinger & Partneři, s.r.o.

Ještě jednou tedy zdůrazňujeme. Nebojte se postavit státní úřednické mašinérii, prosazujte svá práva, a pokud budete mít problém, přijďte do naší advokátní kanceláře ARZINGER & PARTNERS. Jestli vás zároveň toto téma hlouběji zajímá, podívejte se pro podrobnější informace na tuto internetovou adresu - www.arzinger.cz/cs/newsletter/.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Monitorování přepravy - SystemTEMS
Jak mít pod kontrolou přepravu cenných a citlivých zásilek?

Asi každá firma se někdy setkala s problémem, kdy její zboží bylo během přepravy poničeno, znehodnoceno či dokonce odcizeno. I přesto, že zásilka byla...  celý článek

Vydejte se s CK SEN na poznávací zájezdy do exotiky s 13% slevou.
Vydejte se s CK SEN na poznávací zájezdy do exotiky s 13% slevou

125 zemí světa, 25 let zkušeností, špičkoví průvodci – to nabízí Cestovní kancelář SEN, která startuje prodej poznávacích zájezdů first minute s rekordní 13%...  celý článek

Cizí jazyk je v dnešní době samozřejmost.
Cizí jazyk je v dnešní době samozřejmost

S desítkami poboček po celém světě, půlmiliardovým obratem a letitou tradicí se jazyková agentura Skřivánek řadí mezi přední agentury nejen u nás, ale i ve...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.