Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

I finanční úřady dělají chyby. Nebojte se jim tedy postavit

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Patříte také mezi část občanů a podnikatelů, pro které je rozhodnutí finančního úřadu synonymem urychlené úhrady doplatku a nulového prostoru k diskusi? Je tomu ale skutečně tak? Myslíte si, že finanční úřad nechybuje?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Lukáš ProcházkaMAFRA

Úvodem je potřeba zdůraznit jednu zásadní věc – finanční úřad je orgán státní moci, jehož fungování neobstarává nikdo jiný než úřednický aparát, a jak je všeobecně známo, člověk rozhodně není neomylný. Určitě nechceme navádět k tomu, abyste považovali každou písemnost, která k vám od správce daně dorazí, automaticky za nesprávnou a nezákonnou, ale stejně, jako je potřeba zamýšlet nad správností rozhodnutí soudů a správních orgánů, je nezbytné takto přistupovat i k finančním úřadům. I ty chybují.

Daň musí být vyměřena v první řadě správně

Nezanedbatelný počet obyvatel nejen našeho státu by vám zcela jistě na otázku: „Jakou úlohu plní finanční úřad,“ sdělil, že prostě a jednoduše zajišťuje, aby se na daních vybralo co nejvíce, a na okolnosti se příliš nehledí. Je to ale již několik let, kdy zde v souvislosti s přijetím nového daňového řádu došlo k významné změně, mimo jiné potvrzené judikaturou Nejvyššího správního soudu. Tento posun spočívá zejména v tom, že povinností správce daně již dnes je v první řadě to, aby daň byla vyměřena správně. Finanční úřad tak nebude brát v potaz pouze skutečnosti, které vám zvyšují sazbu daně, ale musí výpočet i snížit, pokud pro to zjistí opodstatněný důvod; jedině tak bude daň ve výsledku správná a nikoliv co nejvyšší.

Skutečně má smysl bojovat s finančním úřadem?

Odpověď je jednoduchá – jednoznačně má. Pravidelně se u nás v advokátní kanceláři ARZINGER & PARTNERS setkáváme s klienty, kteří nesouhlasí s rozhodnutím různých státních orgánů, a nutno dodat, že často z naprosto oprávněných důvodů. To, že vám přijde dodatečně vyměřená vyšší daň od finančního úřadu, přeci ještě nemusí znamenat, že vy jste podali daňové přiznání špatně, a že tedy ihned musíte běžet složenku uhradit. Raději posuďte situaci a případně se braňte.

Nespokojte se pouze s odvoláním

I když uznáváme, že někdy to může být opravdu dlouhý a náročný proces, skutečně se nebojte hájit svá práva a my vám s tím v ARZINGER & PARTNERS rádi pomůžeme. Velmi dobře to lze demonstrovat na jednom z našich posledních případů, kdy jsme se mnoho let přeli jménem klienta s finančním úřadem, Odvolacím finančním ředitelstvím ČR a následně i krajským soudem, který případ ve správním soudnictví přezkoumával. Nakonec jsme se v této jedné věci dokonce už třikrát dostali před Nejvyšší správní soud ČR, který nám v rozhodnutí o naší kasační stížnosti dal nakonec pokaždé za pravdu. Je tedy vidět, že i pokud stojí právo a zdravý rozum na vaší straně, můžete stejně při uplatňování svých práv u nižších stupňů pomyslné hierarchie narazit. Často vám však za pravdu dají až v těch nejvyšších patrech soudní soustavy.

Arzinger & Partneři, s.r.o.

Arzinger & Partneři, s.r.o.

Ještě jednou tedy zdůrazňujeme. Nebojte se postavit státní úřednické mašinérii, prosazujte svá práva, a pokud budete mít problém, přijďte do naší advokátní kanceláře ARZINGER & PARTNERS. Jestli vás zároveň toto téma hlouběji zajímá, podívejte se pro podrobnější informace na tuto internetovou adresu - www.arzinger.cz/cs/newsletter/.

Autor:

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Další z rubriky

Moderní catering je i o zážitcích

Moderní catering je i o zážitcích

Svatby, teambuildingy, firemní večírky, kongresy a konference, meetingy. Tam všude je zapotřebí dobrého jídla....

Vylepšete si firemní systémy díky integrovaným datům D&B

Bisnode

Chcete, aby vaše firemní systémy byly opravdu chytré? Potřebujete mít správné informace vždy po ruce? Rádi byste...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Najdete na iDNES.cz