Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hudební skupina UDG zahraje v cirkusovém šapitó

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Na podzim si hudební skupina UDG nadělila ke svému desetiletému výročí narozeninové turné a v jeho rámci přichystali velmi výjimečný koncert spojený s natáčením živého DVD. Uskuteční se 16. listopadu v cirkusovém šapitó CirkusCirkus na Rohanském nábřeží v Praze.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hudební skupina UDG zahraje v cirkusovém šapitó | foto: UDG

V květnu 2004 se hudební skupina UDG stala z rozhodnutí odborné poroty vítězem druhého ročníku soutěže Coca - Cola PopStar a podepsala smlouvu na vydání alba s hudebním vydavatelstvím Sony BMG.

Na debutovém albu s názvem Ztraceni v inspiracích, které vyšlo na podzim roku 2004, hostuje například Matěj Homola ze skupiny Wohnout nebo frontman kapely Kryštof Richard Krajčo. Obsahuje hity Motýl, Hvězdář, či Piloti, které bodovaly v televizních hitparádách.

V letech 2005-2006 objela Českou republiku jako předkapela českých či slovenských skupin Divokej Bill, Kryštof, Horkýže Slíže nebo Wohnout. Od začátku roku 2006 má hudební skupina UDG nového kytaristu, Francouze Guillama Kondrackiho.

V nové sestavě, na počátku roku 2007 vydává kapela druhé studiové album s názvem "Buď a nebe", na němž hostují např. zpěvačka Iva Fruhlingová, druhý z bratrů Homolových Honza, nebo MC NUC – frontman kapely Skyline. S touto nahrávkou potvrzují UDG pozici jedné z nejtalentovanějších mladých kapel v Čechách.

Letos slaví hudební skupina UDG 10 let své existence

Hudební skupina UDG Následují tři turné k podpoře vydání "Buď a nebe" po klubech a kulturních domech, které se těší vysoké návštěvnosti. Řada klubů po celé ČR hlásí vyprodáno vč. například pražského Lucerna music baru či klubu Retro Music Hall s kapacitou 1200 lidí. Píseň Kurtizána získává 3. místo v kategorii píseň roku v anketě Žebřík 2007 a klip k této písni obsadil ve stejnojmenné anketě 2. místo v kategorii klip roku poté, co exceloval v hitparádě Eso na TV Nova. V roce 2008 získává hudební skupina UDG dokonce nominaci v nejprestižnější soutěžní kategorii Žebříku, a to na kapelu roku.

Na začátku roku 2009 vydává skupina UDG třetí studiové album s názvem "Autoportrét", které se těší skvělému přijetí ze strany fanoušků i kritiků a vyráží na společné turné s kapelou Wohnout – "Wohnout a UDG t-music tour 2009" do sedmi velkých měst. Díky kladnému přijetí třetího alba se skupina UDG dostává na titulní stranu květnového čísla nejprestižnějšího českého rockového časopisu Report.

I k albu Autoportrét vznikají dva videoklipy. První je natočen k titulní skladbě "Kdy zas blíž" a druhý k výrazné písni "Éterická". Oba videoklipy bodují v hitparádě T-music chart, posledně jmenovaný dokonce v této prestižní hitparádě vítězí a dostává se do rotací rádia Evropa 2. Velmi úspěšný rok 2009 je korunován čtyřmi nominacemi v cenách ŽEBŘÍK 2009 a to v kategoriích skupina roku, album roku, videoklip roku a skladba roku.

V letošním roce hudební skupina UDG slaví desetileté výročí existence. Na podzim si nadělili narozeninové turné a v jeho rámci přichystali velmi výjimečný koncert spojený s natáčením živého DVD. Uskuteční se 16. listopadu v cirkusovém šapitó CirkusCirkus na Rohanském nábřeží v Praze (metro B – Invalidovna).

"Jelikož jsme se rozhodli točit DVD v prostředí cirkusového šapitó, chceme toto netradiční místo, co nejvíce využít. Budeme hrát na kruhovém podiu podobném manéži. Plánujeme koncert obohatit o vystoupení artistů na pódiu i ve vzduchu. Bude to zážitek pro diváky, ale i pro nás," prozrazuje plány kytarista Bobo. Skupina UDG na pódiu cirkusového šapitó přivítá také velmi speciální hosty.

Zazpívají si nimi Leny Trčková, Michal Hrůza, Prochajda z Divokého Billa nebo Čenda z Post-it. Na housle budou hrát kluci ze skupiny O5 a Radeček, kteří se ujmou i role předkapely. Nebudou chybět ani nehudební hosté, provazochodec a provazojezdec Láďa Kaiser a rychložonglér Ruda Janeček.

Před koncertem zápozuje skupina UDG se lvy a tygry

Před koncertem vznikne také série propagačních fotografií, na nichž hudební skupina UDG zapózuje se lvy a tygry.

Vstupenky na koncert je možné zakoupit za 180 Kč v předprodejní síti Ticketpro a Ticketportal. Na místě pak za 200 Kč. Další informace naleznete na www.udg.cz.

Autor:
Témata: UDG

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Letní Letná zve na velkolepý narozeninový open air zdarma

Letní Letná zve na velkolepý narozeninový open air zdarma

Velkolepý narozeninový open air již ve středu 15. srpna slavnostně odstartuje 15. ročník populárního festivalu Letní...

Fillovo Zátiší se sokolem bude ozdobou další aukce obrazů Galerie Art Praha

Emil Filla, Zátiší se sokolem 1930.

V „Mekce českého moderního umění“, v pražské Galerii Mánes, bude už tuto neděli další aukce atraktivních obrazů a...

Seriál Mladý papež vás šokuje i okouzlí

Seriál Mladý papež vás šokuje i okouzlí

Už v sobotu 28. dubna 2018 nabídne televizní stanice FilmBox Premium HD první dva díly desetidílného seriálu Mladý...

Najdete na iDNES.cz