Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hudební skupina UDG zahraje v cirkusovém šapitó

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Na podzim si hudební skupina UDG nadělila ke svému desetiletému výročí narozeninové turné a v jeho rámci přichystali velmi výjimečný koncert spojený s natáčením živého DVD. Uskuteční se 16. listopadu v cirkusovém šapitó CirkusCirkus na Rohanském nábřeží v Praze.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hudební skupina UDG zahraje v cirkusovém šapitó | foto: UDG

V květnu 2004 se hudební skupina UDG stala z rozhodnutí odborné poroty vítězem druhého ročníku soutěže Coca - Cola PopStar a podepsala smlouvu na vydání alba s hudebním vydavatelstvím Sony BMG.

Na debutovém albu s názvem Ztraceni v inspiracích, které vyšlo na podzim roku 2004, hostuje například Matěj Homola ze skupiny Wohnout nebo frontman kapely Kryštof Richard Krajčo. Obsahuje hity Motýl, Hvězdář, či Piloti, které bodovaly v televizních hitparádách.

V letech 2005-2006 objela Českou republiku jako předkapela českých či slovenských skupin Divokej Bill, Kryštof, Horkýže Slíže nebo Wohnout. Od začátku roku 2006 má hudební skupina UDG nového kytaristu, Francouze Guillama Kondrackiho.

V nové sestavě, na počátku roku 2007 vydává kapela druhé studiové album s názvem "Buď a nebe", na němž hostují např. zpěvačka Iva Fruhlingová, druhý z bratrů Homolových Honza, nebo MC NUC – frontman kapely Skyline. S touto nahrávkou potvrzují UDG pozici jedné z nejtalentovanějších mladých kapel v Čechách.

Letos slaví hudební skupina UDG 10 let své existence

Hudební skupina UDG Následují tři turné k podpoře vydání "Buď a nebe" po klubech a kulturních domech, které se těší vysoké návštěvnosti. Řada klubů po celé ČR hlásí vyprodáno vč. například pražského Lucerna music baru či klubu Retro Music Hall s kapacitou 1200 lidí. Píseň Kurtizána získává 3. místo v kategorii píseň roku v anketě Žebřík 2007 a klip k této písni obsadil ve stejnojmenné anketě 2. místo v kategorii klip roku poté, co exceloval v hitparádě Eso na TV Nova. V roce 2008 získává hudební skupina UDG dokonce nominaci v nejprestižnější soutěžní kategorii Žebříku, a to na kapelu roku.

Na začátku roku 2009 vydává skupina UDG třetí studiové album s názvem "Autoportrét", které se těší skvělému přijetí ze strany fanoušků i kritiků a vyráží na společné turné s kapelou Wohnout – "Wohnout a UDG t-music tour 2009" do sedmi velkých měst. Díky kladnému přijetí třetího alba se skupina UDG dostává na titulní stranu květnového čísla nejprestižnějšího českého rockového časopisu Report.

I k albu Autoportrét vznikají dva videoklipy. První je natočen k titulní skladbě "Kdy zas blíž" a druhý k výrazné písni "Éterická". Oba videoklipy bodují v hitparádě T-music chart, posledně jmenovaný dokonce v této prestižní hitparádě vítězí a dostává se do rotací rádia Evropa 2. Velmi úspěšný rok 2009 je korunován čtyřmi nominacemi v cenách ŽEBŘÍK 2009 a to v kategoriích skupina roku, album roku, videoklip roku a skladba roku.

V letošním roce hudební skupina UDG slaví desetileté výročí existence. Na podzim si nadělili narozeninové turné a v jeho rámci přichystali velmi výjimečný koncert spojený s natáčením živého DVD. Uskuteční se 16. listopadu v cirkusovém šapitó CirkusCirkus na Rohanském nábřeží v Praze (metro B – Invalidovna).

"Jelikož jsme se rozhodli točit DVD v prostředí cirkusového šapitó, chceme toto netradiční místo, co nejvíce využít. Budeme hrát na kruhovém podiu podobném manéži. Plánujeme koncert obohatit o vystoupení artistů na pódiu i ve vzduchu. Bude to zážitek pro diváky, ale i pro nás," prozrazuje plány kytarista Bobo. Skupina UDG na pódiu cirkusového šapitó přivítá také velmi speciální hosty.

Zazpívají si nimi Leny Trčková, Michal Hrůza, Prochajda z Divokého Billa nebo Čenda z Post-it. Na housle budou hrát kluci ze skupiny O5 a Radeček, kteří se ujmou i role předkapely. Nebudou chybět ani nehudební hosté, provazochodec a provazojezdec Láďa Kaiser a rychložonglér Ruda Janeček.

Před koncertem zápozuje skupina UDG se lvy a tygry

Před koncertem vznikne také série propagačních fotografií, na nichž hudební skupina UDG zapózuje se lvy a tygry.

Vstupenky na koncert je možné zakoupit za 180 Kč v předprodejní síti Ticketpro a Ticketportal. Na místě pak za 200 Kč. Další informace naleznete na www.udg.cz.

Autor:
Témata: UDG

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Cizinka potřetí a Mořeplavec

Hrdinové, které děli propast staletí, se opět vydají na hodně divokou vodu.

Zapomenuté dějiny a láska, která překoná propast staletí, tak by se dal charakterizovat fenomenální příběh zdravotní...

Fillovo Zátiší se sokolem bude ozdobou další aukce obrazů Galerie Art Praha

Emil Filla, Zátiší se sokolem 1930.

V „Mekce českého moderního umění“, v pražské Galerii Mánes, bude už tuto neděli další aukce atraktivních obrazů a...

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery.

Nenechte si ujít výstavu jedné z největších českých sbírek současného zahraničního a českého umění, která je výsledkem...

Najdete na iDNES.cz