Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hudební festival Znojmo spojuje kvalitní víno, hudbu a unikátní místa

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Třináctý ročník hudebního festivalu opět přinese to, proč ho návštěvníci rádi navštěvují. V malebném prostředí historického Znojma a okolí v termínu 6. až 23. července zazní klasická, cimbálová i jazzová hudba. Každý program okoření degustace místního vinaře.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V malebném prostředí historického Znojma se ve dnech 6. až 23. července bude konat již po třinácté hudební festival. | foto: Lenka Jíšová/Hudební festival Znojmo

Hudební festival Znojmo se každoročně drží jednotné tematické linky. Letos bylo pro pořadatele inspirací 500. výročí vystoupení reformačního kněze Martina Luthera. Téma se prolíná pestrým festivalovým programem, který tvoří dva koncerty patrona festivalu Pavla Šporcla, očekávané vystoupení předního evropského barokního orchestru Akademie für Alte Musik Berlin, představení mimořádně talentovaných dětských virtuózů a další dvě desítky vystoupení. Vedle hudebních akcí si přijdou na své i milovníci vína a gastronomie.

Světová hvězda zavítá do Znojma

Příjezd velkého zahraničního orchestru je pro festival mimořádná událost. Znojmo se tak ocitlo mezi takovými městy, jako je Amsterdam, Londýn, Berlín a další, která hostí tento barokní orchestr.

Akademie für Alte Musik Berlin, zkráceně Akamus

Akademie für Alte Musik Berlin, zkráceně Akamus

Hudební festival Znojmo

krásná místa, skvělá vína a pokrmy, autentické zpracování

  • termín: 6.–23. 7. 2017 (13. ročník)
  • místo: Znojmo a okolí (nádvoří, náměstí, jízdárna, kostely, parky, zámky)
  • účinkující: Pavel Šporcl, Akademie für Alte Musik Berlin (AKAMUS), Czech Ensemble Baroque, Pavlína Senić, Michaela Fukačová, Jiří Pospíchal...
  • téma: Martin Luther, 500 let reformace – stýkání a potýkání protestantské a katolické hudby
  • vlastní produkce: H. Schütz: Příběh o Kristu – scénické oratorium z děl jednoho z nejzásadnějších německých skladatelů 17. století, vypraví příběh o zrození a smrti Ježíše Krista. Návštěvníci se mohou těšit na moderní režijní pojetí.
  • patron festivalu: Pavel Šporcl
  • více informací: hudbaznojmo.cz, Facebook hudbaznojmo, YouTube hudbaznojmo

„Jsme moc rádi, že se nám do Znojma podařilo dostat Akademie für Alte Musik Berlin, zkráceně Akamus. Tato světová hvězda mezi barokními orchestry získala mnoho ocenění a je hudební kritikou vysoce ceněná, mimo jiné kvůli neskutečnému citu pro hudbu. 13. července v kostele v Louce to bude to neskutečný zážitek,“ pochvaluje si prezident festivalu Jiří Ludvík.

Dobová hudba pro dnešního diváka

Na programu jsou akce nejen spojené s klasickou či duchovní hudbou, ale také akce přesahující do gastronomie.

„Pět set let od vystoupení kněze Martina Luthera nám vnuklo téma o stýkání a potýkání protestantské a katolické hudby a kultury. Téměř všechny koncerty jsou touto dramaturgií zasaženy. Dokonce i gastronomicko-hudební projekt na vranovském zámku či sommelierské minikurzy,“ prozrazuje k letošní dramaturgii Ludvík.

Na festivalu návštěvníky čeká i vysoká gastronomie.

Na festivalu návštěvníky čeká i vysoká gastronomie.

Letošní scénický počin v produkci festivalu nese název Příběh o Kristu a vznikl spojením a scénickým ztvárněním děl Heinricha Schütze. „Heinrich Schütz je nejvýznamnější skladatel až do doby Johanna Sebastiana Bacha. Tvořil v duchu Lutherovy reformace. V jeho hudbě je cítit extrémní citlivost pro zvuk a význam textu. Tím se stává jeho tvorba naprosto srozumitelnou i dnešnímu posluchači. Zasáhne laika i odborníka,“ uvedl Roman Válek, umělecký ředitel festivalu.

Tradiční štace Pavla Šporcla

Patron Pavel Šporcl na festivalu koncertuje a také navštěvuje festivalové akce jako host. „Hudební festival Znojmo již neodmyslitelně patří k mým prázdninovým štacím. Jsem jeho hrdým patronem, mám tu své publikum, přátele mezi organizátory, hudebníky, vinaři i posluchači,“ prozrazuje patron festivalu Pavel Šporcl.

Patron festivalu Pavel Šporcl

Patron festivalu Pavel Šporcl

Návštěvníci si užijí festivalová vystoupení v kostelích, v krásné přírodě na Znojemsku, na úchvatných nádvořích historických domů i na ulici v podobě happeningu Hudba v ulicích. Pořadatelé pro diváky i letos připravili více než 20 akcí na 18denní festivalové přehlídce. Chybět nebude ani zcela unikátní dramaturgický počin, který v produkcích hudebních festivalů nemá obdoby.

Hudební festival Znojmo

Tipy z programu

Pavel Šporcl
Dvě vystoupení patrona festivalu – orchestrální koncert a sólový recitál.

AKAMUS
Přední evropský barokní orchestr Akademie für Alte Musik Berlin s mimořádným repertoárem, který nabídne cestu napříč Evropou 18. století.

Hostina pro hraběte Althana
Jedinečný gurmet koncert se odehraje v autentickém prostředí Sálu předků vranovského zámku. Netradiční projekt propojuje vysokou gastronomii a špičková vína s dobovou hudbou a tancem.

H. Schütz: Příběh o Kristu
Světová premiéra představení vznikla na míru znojemskému hudebnímu festivalu. Scénická stagiona z vybraných děl Heinricha Schütze (1585–1672) odkazuje k ranému německému baroku. Autenticky – na dobové nástroje – provedená hudba společně s moderním režijním pojetím a velmi působivou scénografií vypraví příběh o zrození a smrti Ježíše Krista.

Koncert laureátů Letní školy barokní hudby
V působivých prostorách jevišovického zámku vystoupí vítězové interpretační soutěže Letní školy barokní hudby 2016 za doprovodu orchestru Czech Ensemble Baroque.

Cappella Mariana
Komorní vokální ansámbl za doprovodu gotické harfy rozezní dolní kapli sv. Václava.

Lampionový večírek
Koncertní večírek v záři lampionů, který se uskuteční v zahradním parku hotelu Savannah, nabídne příjemný letní hudební program snoubený s vysokou gastronomií a vybranými víny regionálních vinařů.

Koncert při svíčkách
Jeden z nejromantičtějších festivalových koncertů nabídne večerní program polských interpretek Anny Wictorie Swoboda a Joanny Radziszewské při svíčkách.

Přednáška a film
Přednáška o katolické a protestantské hudbě profesora Miloše Štědroně, po které tematicky navazuje biografický film (2003) německého režiséra Erica Tilla o protestantském knězi Martinovi Lutherovi.

Hudba v ulicích
Celodenní multižánrový happening, který oživí hudbou i ta nejtemnější zákoutí města Znojma.

Koncertní piknik
Setkání s přáteli a kapelou Kouda’s Trio nad dobrým vínem a piknikovými košíky chutných dobrot v lůně nádherné přírody Národního parku Podyjí.

Sommelierské minimum I, II
Minikurzy pod vedením uznávaných sommelierů Michala Šetky, znalce vína a šéfredaktora časopisu WINE & Degustation, a Františka Koudely, sommeliera a předsedy VOC Znojmo.

Kompletní program najdete na www.hudbaznojmo.cz/program

Hudební festival Znojmo - mapa

Hudební festival Znojmo - mapa

Koncertní piknik v Národním parku Podyjí

Koncertní piknik v Národním parku Podyjí


Nejčtenější

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Značka smartphonů Honor na náš trh uvedla trhák střední třídy. Honor 7S je v současnosti nejmenším Honor modelem vůbec...

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Jen málokdo z nás si libuje v komunikaci se státní správou. Úředníci bývají často přehlceni a na jejich odpověď se...

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

Těšit se můžete i na větší množství sportu.

Kdo ovládne finále? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Francie vs. Chorvatsko

Je tady netrpělivě očekávaný vrchol! Kdo ovládne finále MS 2018? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si...

Top nápady, díky kterým vytvoříte perfektní kancelář

Top nápady, díky kterým vytvoříte perfektní kancelář

V práci trávíme minimálně třetinu života. Právě proto byste měli klást důraz na to, abyste se v práci cítili co...

Další z rubriky

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

LadyPraga – láska na první notu

LadyPraga – láska na první notu.

Praha, 27. října 2017 – Popová formace s přesahy do několika hudebních stylů, výrazný a jistý vokální projev zpěvačky...

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery.

Za projektem Hauch Gallery stojí Jan Třeštík, který v pražských Holešovicích od roku 2008 úspěšně provozoval soukromou...

Najdete na iDNES.cz